Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet, hogy egy kutya...

Mitől lehet, hogy egy kutya hámban jobban irányítható, mint nyakörvben?

Figyelt kérdés
Tudtommal pont fordítva szokott lenni. Hámban pici pórázjelzés és egyből megáll. Nyakörvben ellenben nem reagál.

2022. febr. 19. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Jobban tartja.
2022. febr. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Mi az, hogy kutya? Nagyon nem egy kategória egy yorki meg egy dobermann. 😄
2022. febr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy az sem,hogy milyen hám.H hám?:D
2022. febr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Valszeg rossz helyen van a nyakörv, vagy nem jó a pórázjel.


Mindenesetre tényleg furcsa.

2022. febr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Van olyan, hogy valakinek a ham valik be. Nekunk a ham az totalis katasztrofa, csak azert setaltattam abban kb 3 hetig, mert a menhely azt kerte, hogy legyen rajta nyakorv es ham is az elejen, en meg voltam olyan rendes, hogy betartottam. Gyuloltem azt a 3 hetet, amint elkezdtunk csak nyakorvvel setalni, vegre tudtunk is haladni es tanulni a normalis setat.
2022. febr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, H típusú hám. 7,5 kilós tacskó keverékről van szó.
2022. febr. 19. 21:11
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamelyik fajtára nem is szabad hámot rakni,mert sérülékeny a nyaka.

Valamelyikre pedig csak azt érdemes.Kutya sem mindegyik tolerálja a nyakörvet vagy éppen olyat veszel rá ami alkalmas arra,hogy húzni tudjon vele.

Van Y hám,H hám,ott a julius power hámja (nem alkalmas súlyhúzásra! Csak egy elnevezés..),tréning hám,súlyhám,túrahám,futóhám,vadászhám,úszóhám (olyasmi mint egy mentő mellény),szánhám..

Szóval van miből válogatni.

2022. febr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Én csak a saját kutyámról tudok nyilatkozni. Ő mentett kutya, ahonnan örökbefogadtam, onnan hámot kaptam vele, és egy kérést, hogy hagyjam a nyakörvet, mert a kutya nem viseli el, ne azzal tanítsam. Kapott azért nyakörvet, lazán, csak arra a célra, hogy a bilétát rátettem, meg egy másodlagos pórázt, de irányítás maradt hámmal. Párszor, mikor már jobban összeszoktunk, elkezdtem nyakörvvel is próbálni irányítani de úgy, hogy biztonsági tartaléknak a hámon is volt póráz, azt nem csatoltam le. Amikor olyanja volt, hogy húzni akart, nem befolyásolta, hogy nyakörv van rajta, nem érdekelte, ha fulladozik és elkezd köhögni. Maradt a hám, nem húz jobban hámban, mint nyakörvben. 2,5 év kellett ahhoz, hogy megszokja a nyakörvet úgy, hogy tudom azzal is irányítani, elviseli, és nincs különbség a nyakörv és a hám között ilyen szempontból. Viszont mivel szoktam vele sportolni, ahhoz meg a nyakörv kockázatosabb, mi maradtunk a hámnál, majd ha eljutok vele végre kutyasuliba, oda úgyis nyakörv kell, de amíg nem viselte el, addig ez sem volt opció, hogy elmenjünk sulizni, mert a nyakörvet kérik.
2022. febr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!