Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizslat szeretnek. ?

Magyar vizslat szeretnek. ?

Figyelt kérdés

Már régóta gondolkozom egy másik kutyában. Van nekem egy igen mozgékony, virgonc szuka mudim. Mellé szeretnék megegy kutyát, a magyar vizsla nagyon megtetszett.


A mudimrol: óriási mozgasigenye van. Igyekszem majdnem mindennap elvinni sétálni. Más kutyákkal szemben kicsit agresszív... Egyszer osszefutottam setaltatas kozben egy régi barátnőmmel, aki a két kutyáját setaltatta. Az egyikkel(aki nagyon jól nevelt) a kutyám elvolt, játszott, a másikkal viszont osszemarakodott. Szerencsére hamar szét tudtuk választani őket, egyiküknek se lett semmi baja. Azóta féltem a többi kutyát tőle... Szóval nem tudom hogy viselkedne, ha lenne megegy kutya a háznál, de úgy gondolom ha kölyökként kerülne oda akkor elviselnek egymást. Szerintem neki is jobb lenne mert egész nap nem vagyok otthon, de így tudna kivel játszani. A vizslak elturik a más kutyákat a háznál?


Egyébként kan kutyában gondolkoztam. A szuka mudim nincs ivartalanitva, de ha kan vizslam lenne, mindenképp ivartalanitanam.


Hétfőnként és szerdánként később érek haza, ezért azokon a napokon nem tudnám elvinni sétálni. A többi napon igen. Ennyi elég lenne neki?


Az nagy hiba volt hogy a kutyámat nem vittem kutyasuliba, de már úgy gondolom késő lenne elkezdeni. Az új kutyámat mindenképpen vinnem. Szeged környékén melyik kutya iskola lenne jó? Azt meg lehet oldani, hogy csak hétvégén viszem?


Kertes házban lakok, a mudim inkább kinti kutya, van egy haza. A vizslat hozzá lehet szoktatni ahhoz hogy kint legyen, télen a házában vagy mindenképp bent kell hogy legyen? Felforgatna az egész kertet mire hazaernek? (Nem túl ápolt a kertem, de nem akarok méteres lyukakat látni a földben)


A vizslat nem használnám semmire, hobbi kutya lenne.


Van három macskám. (Amikor vettem a mudim akkor kettő félt tőle, kb egy hónapra csak enni jöttek haza. A harmadik cicusom akkor egy 5 hetes koborlason volt, egy héttel azután jött haza miután a mudimat vettem. Eleinte félt tőle, de utána mind a hárman hozzászoktak.) Nehéz lenne hozzajuk szoktatni a vizslat?


Köszönöm ha vegigolvastatok és ha valaszoltok a kérdéseimre.



2022. febr. 20. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Szia.

Nekem is egy szuka mudim van, mellette egy szuka magyar vizsla.

Nálunk a vizsi volt előbb, nagyon aktív és játékos volt, ezért döntöttünk úgy, hogy hozunk mellé egy barátot.

A kezdetektől fogva szépen nevelgette a kis virgonc mudi lánykát.

Szépen összebőttek.

Heti 2-3* viszem őket egy-egy 3 órás sétára, túrára.

Mindennap labdázok velük az udvaron.

A garázs ajtón van egy kisebb ajtó a nagy ajtón, nem kifejezetten kutyabejáró, de mi Anna csináltuk. Nappal szabad ki-bejárásuk van, éjjelre be is zárom őket.

A vizsla nem maradhat kint éjjelre, mert pici szőre van és vékony testalkatú fajta, könnyen átfázik.

2022. febr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem személyeskedésből, de nagyon kezdő kutyás lehetsz.

Nem fajtajelleg a "kutyabántás", ha a vizslát se viszed suliba, akkor ő is olyan lesz mint a mudid.

Egyébként nevelni sosem késó, tessék keresni egy szimpatikus kutyaiskolát/trénert, és ha a mudit kiigazítottad, akkor gondolkodj második kutyában, már ha a meglevő hajlandó arra, hogy megossza az életterét mással- vannak olyan kutyák akik bár nem marakodnak, de inkább egyedülinek valók.


Igen, a vizslát be kell engedni. Láttad, milyen rövid a szőre, nem való kintre. Még a hó hagyján, mert szigetel, de a szeles száraz hidegben, amilyenek mostanában vannak, nem jó neki sehogyse.


Ásni vagy fog, vagy nem. Ha erős vadászösztönű ásni fog. Ha unatkozik ásni fog. Hűsgödröt áshat.

2022. febr. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Na akkor ugorjunk is neki ismét :D


"Szóval nem tudom hogy viselkedne, ha lenne megegy kutya a háznál, de úgy gondolom ha kölyökként kerülne oda akkor elviselnek egymást."

Nem jellemző,hogy kölyök kutyát bánt felnőtt,ha rendben van a falka sorrend.

Kölyöknek a minimum 8-12 hetes leválasztott kutyát kell érteni. A baba kutya (8 hetes kor alatti) egyfajta préda és törvénybe is ütköző a túl fiatal kutyát haza vinni.


"A vizslak elturik a más kutyákat a háznál?"

Ez nem fajta függő.A Mudid is jól kijönne más kutyákkal,ha rendesen szocializálva lenne.Kutya iskola,vagy egy kis utána járás és szoktatás által ez orvosolható probléma.A Vizslát is kezdetektől fogva ismertetni kell más kutyákkal és akkor vele se lesz baj.


"A szuka mudim nincs ivartalanitva, de ha kan vizslam lenne, mindenképp ivartalanitanam."

Amúgy is kellene mielőtt kap egy daganatot,cisztát,gennyes méh gyulladást,álveszettséget.Mindegyik műtétre szorul vagy halálos,és csak ivaros nőstényt érint.


"Hétfőnként és szerdánként később érek haza, ezért azokon a napokon nem tudnám elvinni sétálni. A többi napon igen. Ennyi elég lenne neki?"

Igen.Ez egy lakásban is tartható kutya elég átlag aktivitású.Ha a nyüzsgő Mudi tudott ehhez alkalmazkodni akkor a Vizslának semmiség lesz.


"Az nagy hiba volt hogy a kutyámat nem vittem kutyasuliba, de már úgy gondolom késő lenne elkezdeni."

Sosem késő.


"A vizslat hozzá lehet szoktatni ahhoz hogy kint legyen, télen a házában vagy mindenképp bent kell hogy legyen?"

Rövidszőrű,nincs aljszőre,esélytelen! Nem alkalmas a kinti tartásra.


"Van három macskám.Nehéz lenne hozzajuk szoktatni a vizslat?"

Nem.A vizsla elég barátságos kutya és könnyen tanul.Nem minden vadászkutya jelenti amúgysem azt,hogy egy vérengző vadállat.Ez egy jelző kutya,neki a vadászatban az a feladata,hogy felkutassa és mutasson a vadakra,és ha lelőtte a vadász megkeresi hová esett,oda viszi.

2022. febr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
***álvemhességet
2022. febr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Miert szeretnel meg egy kutyat, ha a jelenlegivel se birsz? Raadasul vizslat kintre? Ugye te most csak viccelsz?

Vizslam van, meg olvasni is faj az, hogy ki akarod zarni, rettenetes fazosak! Es a napi seta az kell,mert a kutyat nem fogja erdekelni, hogy neked nincs idod, muszaj vele menni. Hetvegente pedig egy nagyobb turat se art beiktatni.

2022. febr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%
A magyar vizslamentést érdemes felkeresned, nagyon aranyos hölgy és imseri a kutyáit, tudna segíteni.
2022. febr. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Én nem javaslok neked másik kutyát. A mostani nagyon nincs rendben és teljesen fals a gondolkodásod a kutyákról.


A felnőtt kutya maximálisan tanítható és a mudid tanításába kellene mindenek előtt beleállnod.

Szegeden és a környéken sok kutyás legetőség van, több kutyaiskola és független oktatató van, egyéni és csoportos foglalkozásokat is tartanak. Arra figyelj, hogy kényszerítés, bántalmazás nélkül tanítsanak és igen, a pórázrántás, a tükör sulik zörgős flakonja is bántalmazásnak számít.


Szeresd azt és dolozzal azzal, aki most veled van! A többiek már leírták: a következő kutya ebben az esetben nem lesz jobb.

2022. febr. 21. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Mi szegediek vagyunk, én labival járok suliba. Olyan iskolát válassz, ami pozitív megerősítéses, nem agresszív a kiképző, nem bántalmazza a kutyákat. Mi olyan suliba járunk, ahol csörgős flakon sincs. Az itteni tréner nagyon türelmes, sokkal jobban szeretünk ide járni.

Nem tudom, hogy írhatok-e nevet, de priviben szivesen válaszolok, hogy melyik suliból jöttünk el, és hogy hova járunk most.

2022. febr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem előbb a mudit rendezd, suli és szocializáció mindenképp. A másik, hogy a vizsla nem kinti kutya, amúgy is elég emberközeli, a mudi meg nem biztos, hogy jól viselné, hogy a vizslát beengeded őt meg nem (kitaszítod a falkából). Azt, hogy a mudi unatkozik nem fogja egy másik kutya megoldani, mert akkor ketten fognak unatkozni.

A végső döntés úgyis a tied lesz, te tudod mi fér bele az idődbe, de én a helyedben várnék még egy másik kutyával.

2022. febr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát, tanacsait. Nezegetem a jo kutyasulikat.
2022. febr. 22. 14:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!