Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg olyan rossz a pelenka?

Tényleg olyan rossz a pelenka?

Figyelt kérdés
Emeletes házunk van, óránként kiviszem a kutyát (12 hetes), de az emeleten kint van neki hagyva a pelenka, hogy odapisilhessen, és nem is pisil máshova, napközben pedig kintre viszem, ott is odapisil. Összezavarhatom ezzel? Ha dolgozni megyek is kint marad a pelenka, mert azt mondták nem bírják még visszatartani ebben a korban, de ha nem vagyok itthon is csak a pelenkára pisil.
2022. febr. 22. 10:41
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
77%

Nem dolgozom 12 órát, mégis néha! előfordul, hogy 12 órát nem vagyok otthon napközben. Bár a kutyák NEM HASZNÁLJÁK!!! a pelenkát, mert kibírják, amíg hazaérek, de engem igenis megnyugtat a tudat, hogy ha esetleg mégis kellene, akkor ott van.

Mindkét kutya nagyon pici termetű. A nagyobbik 4 a kisebbik 1,5 kiló a lakás pedig elég nagy, bőven van helyük mozogni, játszani. A 10 éves és a 10 hónapos kutya is teljesen szobatiszta. Utoljára körülbelül 5-6 hónapja lett lepisilve a pelus, amikor a kisebbik kutya még napközben egyszer használta. Nem azért van lent a pelenka mert szükségük van rá, hanem azért, mert engem megnyugtat a tudat, hogy lehetőségük van pisilni, ha bármilyen okból adódóan épp akkor valamiért mégsem bírna megvárni.

Csak, hogy megnyugodjatok, általánosságban minden nap minimum 2 órát sétálnak, mégis semmi se fárasztja le őket jobban, mint egy húsz perc otthoni közös játék velem vagy párommal.

Annak örülök, hogy ennyi állatvédő van itt, csak sajnos olyankor tűntök el, amikor valódi segítséget kéne nyújtani, egy rossz helyről kiemelt kutyának! Akkor melyikőtök áll oda, hogy majd én hazaviszem, vagy besegítek a költségeibe.

Ha már ennyire belemegyünk, akkor azt is elmondom, hogy mindkét kutyám mentet! Az idősebbet kihasználták szaporításhoz, a kisebbik pedig egy kidobott alomból egy legyengül kislány, aki alig maradt életben.

Okoskodni, bíráskodni tudtok, de valójában meg semmit se tudtok se rólam, se a kutyáimról. Mondtam egy ritka példát és ti eldöntöttéket, hogy egy panelban élek és hogy vagy 12 órákat alszom, vagy 12 órában dolgozom, a kutyáim nem szobatiszták, nem foglalkozom a kutyáimmal, sőt, amit csinálok már szinte állatkínzás.

Szánalmasan primitívek vagytok. Bár engem személy szerint nem hat meg néhány unatkozó, szinte nulla információval bíró, szájhős véleményhuszár véleménye, de javaslom előbb kérdezzetek és csak utólag ítélkezzetek.

2022. febr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
33%

Gusztustalan dolog ez akkor is,ha egy regényt írsz és keresed a kifogásokat és magyarázatokat.És jórészt a hozzátok hasonló felelőtlen undormanyok miatt van megítélve minden városban tartó ÉS a kutyafajták amiket vesztek.

Mert az emberek azthiszik,hogy csivava,Yorkie,Tacsi,stb nem tanítható szobatisztaságra közben csak nektek az a szobatisztaság,hogy 12+ órákra bezárjátok a kutyát a házba és oda pisilhet.

Persze mi mást is tehetne szegény ő nem tudja megsétáltatni magát.


Az is igaz,hogy az ilyenek miatt nem lehet sokszor albérletbe menni kutyával,vagy csak nehezebben.Mert azthiszik mindenki ilyen putri szökevény,hogy kutyát tart,de le nem jár és inkább szagolja a kutya vizelet szagot.

Nekem ne mond,hogy az órákig a peluson álló hugynak-sz*rnak nincs szaga..

Feltakarítod persze,miután haza értél.Addig nyáron a nyitott ablakon át szagolhatja a szomszédság meg a szerencsétlen kutya.

2022. febr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
57%

Hát abban a formában ahogy itt élő adják a pelust igen ennyire rossz.Nem szabad egészséges kutyát pelenkára kényszeríteni akkor már inkább vegyél macskát,ha nincs idő lehordani és vele foglalkozni


De alapjáraton nem és hasznos is,egy kölyök kutya kb 6 hónapos korig lesz szoba tiszta.

2022. febr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
73%

#22 na jó, most tökéletesen megmutattad, hogy milyen képességű emberekkel is próbáltam kommunikálni.

Én: magam megnyugattása miatt mai napig lent hagyom nekik a pelenkát, és ez örökké így is lesz.

Mindenki: egy szar állatkínzó vagy.

Én: mondom SZOBATISZTÁK, sok helyük van, eleget sétálnak és nagyon ritka, hogy 12 órát vannak egyedül.

#22: "nektek az a szobatisztaság,hogy 12+ órákra bezárjátok a kutyát a házba és oda pisilhet"

Mostmár mindent értek :D

2022. febr. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
26%
És még nekik áll feljebb ilyenkor,hogy hogy merészeled azt mondani,hogy hordja le a kutyát ha már kellett neki.Vicc.
2022. febr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
38%

És ha rád nem vonatkozik valami,akkor miért is vered a nyálad úgy,mintha hozzád beszélne bárki is?

Igaza van,aki nem hordja le a kutyát egy gusztustalan,felelőtlen p*cs.

Te azt mondod lehordod,nem? Van elég helye,sétál.Akkor?


Az meg valóban ne merészelje állatvédőnek nevezni magát aki egy normális napi rendet nem tud kialakítani kutyával és naponta nem képes normálisan lehordani az állatot amiért felelősséget vállalt.

A kutyának sétálnia kell.Pont.Kert nélkül minél többször,mert nem egészséges neki,ha be van zárva hosszú órákon át egy lakásba.

Aki ezt nem tudja vállalni annak nem kell és nem való kutya.

2022. febr. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!