Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát megtanítani a lábhoz...

Kutyát megtanítani a lábhoz parancsra hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elég régóta tudja a kutyusom nagyjából a lábhoz parancsot, arra gondolok amikor megkerül engem, nem a csehesre. Csak az a baj mindig hogy nem hozzámérve igazodik hanem mellém ül le egy nagyobb távolságot kihagyva. Próbáltam fal mentén tanítani hogy azon legyen a hangsúly hogy hozzám “érve” kell igazodnia. Akkor nyilván működik is hisz annyi helyet hagyok ki hogy éppen beférjen. Klikkert is használok nem tudom hol lehet a baj. Tudtommal úgy a helyes hogyha úgymond teljesen hozzádsimul és nem hagy a kutya közte és közted távolságot. Aki tudna valami tippet adni az segítsen kérem. Spániel kutyusról van szó (ha ez esetleg kérdés)
2022. febr. 22. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk jutalom falattal sikerült, de akkor még nagyon picike volt. Nem tudom, nagyobb jószágnál működne e.
2022. febr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy működne. Minden kutya szeret nasizni kortól és méretétől függetlenül.
2022. febr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt is használunk, mint írtam nem azzal van a gond hogy nem tudja hogy mit hogyan csináljon. Egyszerűen igazodásnál mellém ül kihagyva több centi helyet
2022. febr. 22. 22:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orra előtt húzd a juti falatot és azt kövesse.
2022. febr. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A spániel alacsony kutya. Ha te magas vagy, lehet, hogy közvetlen hozzád érve nem tud felnézni rád, kényelmetlen neki. Nekem a francia bulldogom is ilyen, tőleg kb 20 centire csinálja, a meneteléseket is. K99ben vizsgázunk, és ezt mindig elfogadta a bíró is. Így tud felnézni rám úgy, kapjon is levegőt, és nyelni is tudjon.
2022. febr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tanotsd meg, hogy rád igazodjon, rád oldalazzon. Ha távol ül, szólj neki, hogy oldalazzon be, igazodjon közelebb. Ez leginkább a hátsó lábak tudatos használatával működik.


Ha nem megy, keress fel IGP-s vahy obedes oktatót.

2022. febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tanítsd meg a csehesre, akkor fogja csak megérteni, hogy mit akarsz.


Nálunk külön vezényszó van rájuk, amikor megkerül, az a lábhoz, a csehes pedig az igazodj, ami igazából annyit jelent, hogy érjen hozzá a vádlimhoz.


Vegyél a kezedbe egy darab virslit, szorítsd le a hüvelykújjaddal, a többivel pedig formázz U alakot és hagyd, hogy a kutya csipegesse, közben pedig mozgasd úgy a kezed, hogy az oldala a lábadhoz érjen, miközben meg akarja szerezni a virslit. Mikor ez sikerül, akkor jutalmazd. Az is sokat segíthet, ha egy targettel fixálod a mellső lábait. Rengeteg ilyen videó van a neten.

2022. febr. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!