Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etetitek a kistestű...

Mivel etetitek a kistestű kutyátokat és mennyibe kerül havonta?

Figyelt kérdés
Hány kg pontosan a kutya?

2022. febr. 25. 20:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
Kilenc kilós a kutya. Nagyjából 60 kiló Brit Care tápot eszik meg évente. Jelenleg ez a táp 1600-1800 Forintba kerül kilónként ha 12 kg-os zsákkal veszem. Így nagyjából 9000 egy hónap.
2022. febr. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Shih tzu,nagyobbacska kan kutya.9kg.

Real Nature wilderness mini tápot eszik.A 4kg-os kiszerelést vesszük,de több ideig tart mint egy hónap.(és még így is kicsit kövér,sok az a napi 100g hiába van vele sokat sétálva és futtatózva..:D)

9000ft körül van a táp ára,nem tudom pontosan.Sosem nézem,csak lekapom a megszokottat a polcról,sajnos csak 1-2 mini változatot gyártanak.:/

2022. febr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
Ha csak a tápot számolom, akkor kijön 10 ezerből a 3 kistestű kutyám etetése havonta. Kiegészítésként szoktak néha Animonda konzervet kapni, legyen azzal együtt 12e/hó. Josera tápot eszik a 2 fiatal, az öreg áztatva Multifit Farmert, mert már lassan fogatlan. Súlyuk 3.5, 5 és 7 kg.
2022. febr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
És ezektől a tápoktól egészséges a kutyátok? Szereti? Nem büdös a széklete, nem pukizik? :D Én főtt kajával etetek, de tervezek második kutyát és úgy már drága lenne a két kutyára havi 35-40 ezer, mármint csak a kajájukra ez sok. Lehet átállnék valami prémium tápra nedves kajával, úgy 25 ezerből meglenne a két kutya.
2022. febr. 25. 21:13
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

5 kilo valamennyi a kutyus, havonta kb 2,5 kilo tapot eszik meg, vagy valami ilyesmi, wolf of wilderness, 1600 korul van kiloja, mikor hogy, de ugye nem havonta veszem.

2-es, fontos, hogy a tap kisszemu legyen? Mert en nagyszemut adok a kutyamnak, de siman elragja, van foga :D

2022. febr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
4 es voltam. Olyan szagú a széklete, mint amivel etetem.
2022. febr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Egyik hangosan fingik naponta többször is :D többiek nem szoktak, egyed függő a dolog


A székletük sosem illatos, de nem szoktam direktbe szagolgatni :D állagra rendben van

2022. febr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Az enyémnek a főtt kajától full szagtalan a széklete, innen tudom, hogy nagyon egészségeset eszik :D Nyilván emiatt olyan drága is…remélem a táptól is rendben lesz. Ha nem, akkor inkább rászánom nekik a pluszpénzt a főtt kajára.
2022. febr. 25. 21:31
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

2 vagyok: hogy őszinte legyek én még kb sose éreztem hogy pukizna a kutya.

Illetve de amikor lenyúlta a vendég macska tápját és amikor a pocsolyába ivástól vírusos hasmenése lett.

Azon kívül még soha.A kaki is állagra is,mennyiségre is megfelelő,és tekintve hogy zacskózom nem igazán érzem büdosebbnek az átlagnál.Olyan..ürülék,de elviselhető.


Ezek a tápok jót tesznek a kutyák emésztésének,hiszen pl amivel mi etetünk abban nincs gabona,nincsenek adalék anyagok,nincs mesterséges színészek,és semmi egyéb felesleges töltelék anyag.

Helyette van 60%-80% hús és hal függően attól,hogy melyiket veszed :)

2022. febr. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Igen általában a túl sok gabona okoz gondot. Amúgy most néztem, hogy barffal is meglenne 20-25 ezerből a két kutya, amin nagyon meglepődtem, azt hittem, ez a legdrágább opció. Így viszont mindenképp inkább barfozni fogok.
2022. febr. 25. 23:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!