Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit választanátok? Amit a...

Mit választanátok? Amit a kutya szeret vagy ami jót tesz neki?

Figyelt kérdés

Az az igazság,hogy hiába veszek bármilyen jó tápot a kutya nem rajong érte.(kistestű,real Nature wildernesst eszik)

Próbáltunk már nagyon sok féle tápot: Brit,Markus Mühle,Premiere,Select gold,Wolf of wilderness,stb

De igazság szerint nem eszi olyan szívesen őket mint a konzerveket.


Abból Animonda,Rocco,Lucullus,Real Nature wilderness is volt próbálva,mindet nagyon szívesen ette.


Egy a probléma ami miatt vissza is váltottam a tápra: a foga.

Gyönyörű szép fogkő mentes fehér fogai vannak ameddig tápot eszik.Konzervtől nagyon romlik neki,ha pedig keverem kiválogatja amennyire tudja a konzerv falatokat a táptól és a táp ott marad.


Nem akarok vele olyat etetni,amiért nem rajong,de nem is akarom hogy tönkre menjenek a fogai,még csak 5 éves.Valakinek volt hasonló gondja? Mit választottatok,milyen megoldást találtatok végül ami jó volt a kutyának is?



2022. febr. 25. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem hagytam valogatni, ennyi volt nalunk a megoldas. Orokbefogadott kutyam 2 eves koraig a menhely szerint csak konzerven elt az elozo gazdajanal, igy nyilvan nem nagyon akarta enni a jo minosegu tapot, de nem volt mas valasztasa.

Ehes kutya enni fog, max koplal 1 napot, de tuleli.

2022. febr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Az én 11 hónapos német juhászom is Real Nature Wilderness-t kap, de csak úgy eszi meg, ha apróra vágott virslidarabkát, vagy valamilyen felvágott darabkát keverek bele, vagy a mi házkosztunkból pici főtt vagy sült húst szintén nagyon apróra vágva (szinte darálva), de nagyon keveset, jól belekeverek a száraztápjába, és úgy megeszi. Csak úgy önmagában nem eszi meg. De más száraztápot se eszik meg önmagában. A Real Nature jó neki, csirkementes, gabonamentes, nem vakarózik tőle és nem megy tőle a hasa. Ezért ezt kell ennie és a fenti kis kompromisszummal eszi is.
2022. febr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Adj neki főtt kaját vagy barfozz. Az igazi kaját fél perc alatt belapátolják és még utána is nyalogatják a tálat.
2022. febr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Maya Bunnyheart ***** válasza:
57%

Én ezt a két dolgot ötvöztem, olyan étrenden él a kutyám amit nagyon szeret és ez mellett egészséges is neki (barf).


Az nem lenne lehetőség hogy egy kevés konzervet belekeverj a tápba hátha akkor szívesen megenné?!

Vagy van a "gonoszabb" módszer, lerakod neki a kaját otthagyod 5 percig és ha nem eszik akkor elveszed előle és csak a következő etetéskor kapja meg, kaja mellett még kutya nem halt éhen.

2022. febr. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Lehet a konzervet keverni a száraz táppal. Én is ezt teszem. Az enyémnek a Rinti Gold a kedvence, azzal mindent megeszik, még a gyógyszert is, az ilyen pástétom állagú, a Lukullusnak van hasonló. Viszont szárazból is érdemes az ízeket próbálgatni, az enyémnek pl a Wolf of Wilderness lazacos tápja a kedvence, a többi ízt nem annyira szereti.
2022. febr. 26. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

Táp és keverek bele neki konzervet.

Vagy normálisan összeállított barf étrend, amennyiben nem kontraindikált a kutya.

2022. febr. 26. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A Real Nature-t az enyem se ette olyan nagy kedvvel, igy visszavaltottunk Purizonra. Kis konzervvel keverve.

Mi a helyzet a ragcsakkal? Szaritott nyulful, disznoful, marhabor preselt csontok? Irto budos, de pl. Az enyem odavan a lazacos Barkoo csontert, heti 1-2x kap azt is, es gyonyoruek a fogai.

Ha a fogko a problema, még a barnaalga tartalmu keszitmenyek nagyon jok ra, idosebb kutyamnal eleg szepen rendbehozta. Pl: Dentanol. Ez egy por allagu etrendkiegeszito, csak ra kell szorni a kajara.

2022. febr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Fogkő problémára nem a száraz táp a megoldás, általában meg sem rágják, de ha mégis, akkor sem jut fel a fogak oldalára.

Fogkő problémára a szárított bőrcsont vagy nyers csont a megoldás.

Én rendes kajának főtt kosztot készítek a kutyáimnak, ha nagyon nincs időm, vagy lusta vagyok boltba menni alapanyagért vagy beteg vagyok stb, akkor kapnak konzervet.

Heti szinten kapnak rágcsákat, ami tisztán tartja a fogaikat.

Puszi a kutyidnak.

2022. febr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!