Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 12 kilós kutya ehet...

Egy 12 kilós kutya ehet "rendszeresen" farhátot?

Figyelt kérdés

12 kilós tacskó jellegű, keverék kutyám van.

Ivartalanított és nagyon szeret enni, mindent megeszik ami alkalmas emberi fogyasztásra is (főve a zöldségeket is)

Csak este szoktam neki enni adni, napközben az idős szüleim foglalkoznak vele (egy telken van a házunk)

Ők etetik mindenfélével, nem tudom őket leszoktatni (azt hiszik, hogy nem tudom, és azt mondják hogy nem etetik, de tudom hogy igen).

Adnak neki maradékot is, bár ritkán van hogy a táljába beletszik, inkább csak úgy reggelinél és ebédnél dobálnak le neki ezt-azt.


Eddig száraztáppal meg konzerves kajával etettem, de nemrég adtam neki csirkefarhátat és annyira oda van érte, hogy a konzerves kaját már csak akkor eszi meg ha tényleg nagyon éhes.


Lehet neki farhátot adni rendszeresen?

Mondjuk heti 4-5x?

Illetve annak függvényében, hogy napközben "csipeget" mindenfélét, és a 12 kilójához mérten elég 2 darab farhát egy este?

Szerintem kicsit el van hízva, nem vészesen, de szokták mondani, hogy jó súlyban van.



2022. febr. 26. 19:24
1 2
 1/18 Maya Bunnyheart ***** válasza:
65%

Vegyesen etetni nem ajánlott mert könnyen bélgyulladás lehet belőle. Döntsd el hogy táp és konzerv vagy főzöl neki vagy nyers etetés (barf).


És ami még fontos hogy far-hátat illetve más csontos alkatrészeket (kivéve vad és házi sertés azokat leginkább sehogy) csak nyersen szabad adni, mert hő hatására megváltozik a szerkezete és szilánkosan törik a csont.

2022. febr. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
17%

Na jó, felejtsd el amit az első írt. A kutyának lehet adni mindent ami maradék, mindegy milyen csont, főzhetsz farhátat is neki.

Viszont van veszélye. A maradéktól egy-két kutyafajta főleg ha koros, akkor hajlamos kisdisznóra hízni, és az elég egészségtelen, meg dundin nem is olyan fürge, ha házőrzőről, vagy terelőkutyáról van szó.

Fontos a mérték, és fontos a mozgás is, mert minek ennyi energia, ha nem használjuk ;)

2022. febr. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
0%
lol
2022. febr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%
figyelj, ez a nagyon tudatos kutyaétrend ugye tudod hogy csak a modern kor marhasága? régen is ugyanúgy adtak nekik mindent, még kevésbé tápláló maradékokat is vegyesen, mégis megmaradtak a kutyák sokáig. a mi keverékünk is 6. éve kap többek közt farhátat is , imádja. ha tényleg vegyesen van táplálva, semmi baja nem lehet, esetleg kicsit elhízik aki túltolja. több ezer éve eteti az ember a kutyákat, ne gondold hogy csak a prémium tápok megfelelőek ...
2022. febr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ő még fiatal, 2 éves múlt, rengeteget fut, ugat, játszik, mint egy kis dózer úgy rombol át mindenen keresztül-kasul.

Viszont így is van rajta felesleg, én ezért sem adok neki túl sokat.

Nem akarom éheztetni sem, de akkor az a 2 farhát elég neki estére?

2022. febr. 26. 20:16
 6/18 A kérdező kommentje:

A mindenről etetéshez: igazból a tesómék palotapincsi keveréke 17 éves lesz idén, mindenevő volt 3 hónapos kora óta náluk van, és azt hiszem ez elég szép kor.

Szóval attól nem félek, hogy majd 4-5 évesen elviszi a mindennel etetés, de azt nem szeretném, hogy egy dagadt kis malac legyen idősebb korára. (ezért nem szeretem, hogy a szüleim etetik mindennel)

2022. febr. 26. 20:18
 7/18 anonim ***** válasza:
30%
látod azonnal megtámadták és lepontozták a mindenevést, pedig ha nincs túlzásba víve, nem lesznek malackák. mennyiséget nem tudok, de azt igen hogy a mienk tacsikevék és kis bizarr evő, imádja pl. a nyers zöldborsót vagy a málnát, amiből kap 1-2 szemet ha aktuális, nem hinném hogy én lennék a rossz kutyatartó emiatt, vagy mert vegyesen merem etetni, ettől függetlenül a kategóriában egyből ítélkeznek
2022. febr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Maya Bunnyheart ***** válasza:
84%

Kedves 2./4. válaszoló. Inkább ne reklámozd hogy hogy eteted a kutyádat mert veszélyes, és az hogy eddig nem lett baja tőle nem jelenti azt hogy nem is lesz (és ne legyen) és azt sem jelenti hogy a kérdező kutyájának sem lenne semmi baja.


Mégegyszer leírom a csont főzve TILOS! És a kutya nem konyhamalac hogy maradékot egyen.

2022. febr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
6%
még szerencse hogy mindenki úgy tartja a kutyáját ahogy tudja. szerintem jobb mintha olajjal lelocsolt kukoricadarát kaptak volna, mint egy kiderült szaporítótelepen. nem érzitek a határaitok
2022. febr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem, nem jó a maradék evés a kutyának, nem konyhamalac. és nem, nem jók nekik se a fűszeres szarok.
2022. febr. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!