Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két szuka kutya összeszoktatás?

Két szuka kutya összeszoktatás?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves szuka francia bulldogom aki kicsi kora óta velünk él, pár napja hoztam hozzá egy szintén szuka francia bulldogot. (2,5 éves)

Sajnos az idősebb nagyon domináns és amint hozzáérnék az új kutyushoz egyből támadja, ha erőteljesen rászolok akkor kicsit visszahúzza magát, sétánál viszont nagyon jól megvannak. Be fogok iratkozni velük kutyasuliba de addig is mit tudnék tenni hogy megszokja az új helyzetet? Válaszaitokat előre is köszönöm.



2022. febr. 28. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom eddig nem volt szocializálva az idősebb kutya, nem vitted kutyák közé. Épp ezért lenne fontos már kicsi koruktól kezdve kutyasuliba, kutyás foglalkozásokra vinni őket. Itt egy cikk, ami segíthet a dologban:

[link]

2022. febr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Odavittél az ő területére egy betolakodót, gondolom, a két kutya nem találkozott korábban semleges helyen, hogy megismerjék egymást, és lásd, hogy kijönnek-e egyáltalán. Ne a cuki videókból indulj ki, ahol meglepidobozban hoznak egy új kölyköt a felnőtt kutya mellé, aki aztán lelkesen örül neki.
2022. febr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
#2 a kölyökkutya más téma, a kölykökkel egy felnőtt kutya sem fog dominanciaharcot kezdeni, mivel még kölykök. Nem tekintik ellenfélnek. Akkor kell vigyázni, ha másik felnőtt kutya érkezik. Először semleges helyen összeismertetni őket stb.
2022. febr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
3-as, én ezt értem, pont azt írtam, hogy nem azokból kellene kiindulni, amikor valaki második kutyát akar, és esetleg nem feltétlenül kölyköt.
2022. febr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
Nem az a baj, hogy az idősebb domináns. Az a baj, hogy teljesen neveletlen, szocializálatlan és általában nincs megfekelőelen tartva, ha így viselkedik. Miért kellett második kutya, ha az elsőt is lusta voltál nevelni? (Valószínűleg már az idősebbet sem kellett volna magadhoz venned...)
2022. febr. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Ellenkezo nemu kellett volna,h ne legyen rangsor vita.


Amugy meg szepen a foldrenyomod a balhezo kutyad,mindig amikor problemazik a simizesen. Mi is leneveltuk igy az ilyesmirol a kutyankat : o erosebb es nagyobb a tiednel.

Lenyeg,h ne hagyd ra,h o mondja meg,h te mit csinalj.

2022. márc. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!