Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat meg egy szemelyt a...

Miért ugat meg egy szemelyt a kutyám állandóan?

Figyelt kérdés
Hebe hóba szoktunk ősze futni, egy utcában lakunk a pasival. Senki másnak nem ugrana neki, nem ugat meg, de egyszerűen mikor mellénk kerül teljesen ki fordul magából amíg ő el nem megy vagy mi. Ezt miért csinálhatja?(kB 37 éves , nem tudom ez számít - e) előre is köszönöm
2022. febr. 28. 18:27
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Elnézést, most látom, hogy a telefonom át javított itt ott.
2022. febr. 28. 18:29
 2/25 anonim ***** válasza:
71%

Valami gáz van az emberrel. Vagy a múltban volt rossz élménye vele a kutyádnak, vagy az ember most sem okés. Ilyen téren mindig megbízom a kutyámban. Ok nélkül ők nem viselkednek így csak néhány emberrel (nyilván, ha agresszív a kutya, akkor mindenkivel az).


Volt itt az utcánkban egy pasas, aki naponta kb. 4 alkalommal ment el előttünk. Fogalmunk sem volt, hogy a kutyánk miért ugatja meg őt, mint az őrült, amikor mással ezt nem csinálta. Aztán felkerült a házunkra kamera, amiről az ember nem tudott. Kiderült, hogy minden alkalommal, amikor elhalad erre b@sztatja a kutyát sunyi módon hol a kerítés egyik, hol a másik sarkán. Így mire korábban szaladtunk megnézni kibe ugat ennyire, csak azt láttuk, ahogy éppen "békésen" elhalad előttünk.

Amikor szóltam neki, hogy pontosan tudom mit művel, azt állította, hogy ő csak önvédelemből védekezett így a kutyám ellen. A hülye f a sz...

2022. febr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a kutyák sokmindent megéreznek, olyan dolgokra is érzékenyek, amelyeket mi esetleg nem veszünk észre.

Én a helyedben elkerülném azt a fréfit, ki tudja...

Persze az is lehet, hogy csak egyszerűen valamilyen oknál fogva a férfinek sokféle szaga van (mint a postásnak) ez zavarja meg a kutyát és ezért ugatja meg.

2022. febr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Az szép. Sajnálom... Az az igazság én panelban lakom, a pasi kB 1 éve költözött ide, de semmi kontaktjuk nem volt egymással csak annyi, hogy véletlen el mentünk egymás mellett. Kistestű kuzyam van de ilyenkor teljesen ki fordul magából. Senkivel nem szokott így viselkedni egyébként ezért is furcsállom. Tényleg agresziv akkor alig lehet le állítani... Nagyon furcsállom. Köszönöm a segítséged!
2022. febr. 28. 18:48
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2022. febr. 28. 18:48
 6/25 anonim ***** válasza:
79%

Nem mentett kutya esetleg?

Az is lehet, hogy emlékezteti a régebbi gazdájára, aki bántotta.

Nem biztos, hogy pont konkrétan azzal a férfival van baja.

Mi is menhelyről hoztunk kutyust, aki ki nem állhatja a papámat, pedig sosem bántotta

2022. febr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Nem, akitől hoztam kB 70 éves pasas... Félig mentett félig nem de ezt most kérlek ne reszletetzuk. :) de az, hogy meg az olyan idős ipsekre se moccan rá mint akitől el hoztam, csak erre a pasira... Nem értem egyszerűen. Mondjuk egy elég nagyképű, legalábbis így látásból ezt látom 'belole'

Köszönöm szépen!

2022. febr. 28. 18:52
 8/25 anonim válasza:
48%
Lehet, hogy pszichopata. Úgy tudom, azokat nem szeretik a kutyák.
2022. febr. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
60%

Nekünk egy ember mindig végighúzta az ujját a kerítésen, a kutya folyamatosan ugatott, csak őt akarta felcs.szni.

Egyszer kint sétáltunk, megjelent az az ember, és a kutyám őrülten ugatott, megvadult, alig bírtam visszafogni.

Szerintem is van valami gáz azzal, akire ugat.

2022. febr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom... Gyűlölöm az ilyen embereket, de az ilyen még érdemelne, hogy el kapja egy jó erőben lévő kutya... Egy életre megtanulna :)

Köszönöm szépen

2022. febr. 28. 18:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!