Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg neki,...

Hogyan tanítsam meg neki, hogy ne egye a rendszámtáblát?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos border collienk. Az utóbbi pár napban elkezdte a kocsit rágni, a sárvédőt szétrágta, lerágta a kocsiról a festéket, most nekikezdett a rendszámtáblának és a tartójának. Ma reggelre le is esett.

Mostanában sokkal kevesebb idő jut rájuk (van egy német juhászunk is), de sajnos ez még pár hétig így is marad, nem fáradnak le eléggé. Addig is hogyan lehetne megtanítani neki, hogy az autó tabu?


2022. márc. 3. 07:10
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
92%
Jó kérdés. Talán ha az autó körül olyan szag van, ami a kutyáknak nem tetszik? Lehet kicsit eltántorítaná.
2022. márc. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
A sárvédőt bekentük csípős krémmel, azt úgy látjuk, hogy azóta nem bántotta. De körbe lehetne kenni az egész kocsit. :D
2022. márc. 3. 07:20
 3/40 anonim ***** válasza:
86%
Ilyenkorra jók a jutival tölthető játékok, Kong, Lickimat, és az időbeosztásodból kierőszakolt tíz perc amikor intenzív foglalkozás van. Nálunk ez labdázással, frizbizéssel összekötött tanulás.
2022. márc. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
31%
El kell keseriteselek, erre semilyen megoldas nincsen. A kutyad ilyen szemtelen es az is marad. A mienk is marad, hiaba buntetjuk, 1 napig jol viselkedik utana minden a regi :D
2022. márc. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
15%
Csapi rá vagy csinálj vele valami kellemetlen dolgot amikor ezt csinálja.
2022. márc. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
76%
Kutyaoviba, kutyasuliba jártok? Mit foglalkoztok vele?
2022. márc. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Páromtól kikapott tegnap az első szétrágásnál, ma reggelre, hogy le is esett a rendszám akkor csak rákiabált, hogy mit csinált, de csak elbújt remegve. Tudja, hogy rosszat csinált, de éjszaka csinálja, amikor nem látjuk.

Tervben van a kutyasuli, de még csak most lett ivartalanítva (kislány), azt meg akartam várni, most meg azért csúszik a dolog, mert abszolút nincs szabadidőm még egy pár hétig, de mindenképp akarom vinni. Néha elmegyünk sétálni, legutóbb kutya játszótérre vittem, hogy ismerkedjen kicsit az agilityvel, csak nem igazán jön ki jól más kutyákkal. Elhordom magammal ide-oda, barátokhoz, ismerősökhöz vagy ha megyek lovagolni, akkor oda, hogy ismerkedjen más állatokkal.

Napközben fizikailag egész lefárasztják magukat a másik kutyával a kertben, de látszik, hogy mentálisan nem fárad el. A Kongot megnéztem, meg is rendeltem.

2022. márc. 3. 11:26
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Kutyaovit azért is írtam, mert jól le tudnák fárasztani egymást, és szocializálódni is tudna kontrollált körülmények között.

Szimatolást próbáltátok már, mennyire köti le? Lehet venni, de akár házilag varrni is szimatszőnyeget, vagy vannak hasonló logikai játékot, amibe el lehet rejteni kaját, és a kutyának ki kell szedni, de bármilyen snacklabda is jó ugyanerre a célra.

Komolyabb fizikai terheléshez még fiatal, de majd be kell tervezni vele ilyet. Ha sétáltok, legyen közben feladat is, irányokat taníthatod neki már most, nagyon hasznos lesz később.

2022. márc. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

A kutyát nem büntetjük utólag! Fogalma sincs miért van lecseszve, hiába tűnik úgy hogy pontosan tudja.


A megoldás pedig az, hogyha sikerült egy ilyen magas energia szintű kutyát beszerezni, akkor foglalkozni kell vele. Rohadt sokat.


Az hogy 10 hónaposan nem jön ki más kutyákkal, már szintén utal valamire, hogy valamit nagyon nem jól csináltatok eddig vele.


Nem a kutya a hülye, hogy rombol, nektek kell ezt átgondolni, hogy mit vártok el egy munkakutyától, és az reális e.

2022. márc. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

A szimatolást megpróbálom még, a német juhásznál azt csináltam, hogy a kertben szétszórtam száraz tápot mindenfelé, az lekötötte.

Én ma reggel odahívtam a kocsihoz, már akkor szégyellte magát, de nem bántottam, nem kiabáltam vele.

Igen, a szocializáció az közelít a nullához, nem sok kutyával találkozott egyikőjük sem, a környékünkön nincsenek nagyon kutyasétáltatók. Az embereket imádják mind a ketten, más állatokkal is jól kijönnek, nyulakkal, cicákkal, lovakkal, kecskével, birkával, de a fajtársaikat nem tolerálják. Egyébként ő egyedüli kölyök volt az alomban, nem tudom ez mennyire nehezítő tényező.

2022. márc. 3. 13:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!