Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam rá a kutyám,...

Tetv kérdése:

Hogy szoktassam rá a kutyám, hogy egy helyre vizeljen?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves magyar vizsla kan kutyusok, hamar szobatiszta lett, mindig a kertben végzi a dolgát, a gyep rovására... Hogy tudnám rászoktatni arra, hogy egy helyre pisilejen, oda ahol nincs fű?

Előre is köszi a válaszokat



2022. márc. 3. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Amikor végzi a dolgát és észreveszed akkor azonnal elrakod arra a helyre ahol szabad és ez így menjen pár hétig (vagy amennyi idő kell hogy megszokja) és utána ha máshelyre pisil/kakil akkorbkicsit meg kell pöccentebu az orrát vagy rászólni hangosabban!

Hidd el ez működik nekünk így sikerült rászoktatnunk

2022. márc. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Maya Bunnyheart ***** válasza:
80%
A kutyának az a természetes ha a fűre/bokrokra/fákra vizel. Egyszerű megoldás neveld kerttisztára tehát napi többször vidd el sétálni és akkor majd nem a kertben végzi.
2022. márc. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el sétálni egy nagy fárasztós sétára és néhány kisebb eü körre.


Az én kutyám panelban él, mikor kertes házban voltunk több napig vendégségben, a kertben sem pisilt ugyanúgy vittem sétálni. A ház tulaja engedte volna, hogy pisiljen a kertbe a kutya, de a kutya nem akart bent mert még a ház területének vette vagy nem tudom, de nem pisilt/kakilt oda.


Szóval, simán meg lehet rá tanítani, olyan, mint a szobatisztaság.

2022. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
A világon a legegyszerűbb. Folyamatosan figyeled (igen, éjszaka is, ha kint van), ahogy rossz helyre akar vizelni, azonnal rászólsz és elviszed a megfelelő helyre. A nap 24 órájában mellette vagy és nem engeded, hogy máshova ürítsen. Pár hónap alatt meg fogja szokni.
2022. márc. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kan kutyát erre szerintem képtelenség,hogy egy földes sima placcra pisiljen... Nekik kell vmi ha csak egy fűcsomó is,de kell,hogy valamire rápisiljenek,többször egymás után nem fog ugyan oda. Kanok nem így működnek. Sajnos aki kutyát főleg kant vesz annak számolnia kell azzal is,hogy nem lesz csilivili kertje.


Szukával jobban jártál volna :D


Ha ivartalanítod legalább nem lesz annyira intenzív pisiszag pl nyáron.

Lehet venni vmi követ amit a vízbe kell rakni és semlegesíti a pisit vagy mi és nem fog kiégni a fű.

2022. márc. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi csinaltunk egy homokozot a kutyaknak a kert sarkaban es odaszoktattuk oket.
2022. márc. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!