Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terápiás/munka kutyákról egy...

Terápiás/munka kutyákról egy kis infó?

Figyelt kérdés

Nemrégiben sajnos elpusztult a kutyusom akivel felnőttem. Közben elkezdtem az életet és elköltöztem otthonról, így újra szeretnék egy vahúrt. Három indokból gondolkodtam, hogy munkakutya tréningre járnék vele és letennénk egy vizsgát.


Egyrészt szerintem fontos, hogy a kutya sokat tanuljon és a különböző tréningek erre a legjobb megoldások.


Másrészt munkahelyemen egy éven belül vissza fognak rángatni minket az irodába, és ha nem lesz itthon senki akkor szeretném, ha bejöhetne velem dolgozni (irodai). Főnökömmel egyeztettem, és részéről nem szükséges semmi vizsga, de utána néztem a házirendben és a szerint nem lehet őket bevinni.


Végül pedig, a családban többen is dolgoznak speciális igényű gyerekekkel, és ebben a formában mi is segíthetnénk kicsit.


A kérdés:

A terápiás kutyák a személyi segítő kutyákhoz hasonlóan bemehetnek mindenhova, vagy ők nem tartoznak ilyen kategóriába?


Ha nem, akkor valaki össze tudná foglalni a különbséget a különböző munkakutyák között?


2022. márc. 3. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
ld. részletesen a szabályzatok: matesze.hu a "sima terápiás" kutya csak a foglalkozás idejére mehet be az intézménybe. A többi segítőkutya meg a gazdájának nyújt segítséget.
2022. márc. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. márc. 6. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!