Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kistestű, jól tanítható...

Milyen kistestű, jól tanítható, gyerekszerető kutyát vegyünk?

Figyelt kérdés
1,5 éves a kislányom,olyan kutyust szeretnénk ami kicsike,okos,tehát jól tanítható és nevelhető és természetesen játékos/gyerekszerető
2010. szept. 12. 17:13
1 2
 1/11 anonim válasza:
Kint vagy bent tartanátok? Szerintem egy ilyen tacskó szerűséggel próbálkozz de lehetőleg kicsi korában kerüljön hozzátok:)
2010. szept. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Másfél éves kisgyermek mellé én nem ajánlok kistesű kutyát (se), mert akaratlanul is sérülést okozhatnak egymásnak, ami a kistermetű kutya esetében komoly is lehet.

Az én véleményem az, hogy várjatok még vele pár évet.

2010. szept. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy másfél éves kislány nem hiszem, hogy nagy kárt tudna okozni egy tacskónak. A tacskó nem agresszív kutya így ő sem tudna kárt tenni a kislányban. De, ha nem muszáj, akkor ne keressétek a bajt, inkább várjatok még kicsit!
2010. szept. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem agresszióra gondoltam, írtam, hogy "akaratlanul".

Pl. a baba elé rohan, aki elesik benne, ráugrik és fellöki a babát, kölyökként hegyes a foga és harapdál, stb.

2010. szept. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem havanese kiskutyát vegyetek:-) Nagyon okos, könnyen tanítható és imádja a gyerekeket:-))


Jó kutyázást és babázást!!

2010. szept. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a kínai meztelen kutyát ajánlom.

Van belőle szőrös változat is, a powder puff,amennyiben nem

lennél kibékülve vele, hogy csupasz kutyid legyen.

Rettentő kedves, értelmes, játékos, emberközpontú kutyus, az agresszió legkisebb jelét se mutatja soha.

Általában a gyerekeket imádják, és a nyúzást sem veszik zokon, ellentétben pl. tacskó, vagy terrier félékkel.

Üdv.

2010. szept. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem bichon havanessetek legyen. Okos, könnyen tanítható, nem agresszív. :) Jó kutyatartást. :)

2010. szept. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 audryenne ***** válasza:
Én is a havanese-t ajánlanám. Nagyon játékos, könnyen nevelhető, barátságos. És tapasztalatból mondom, hogy imádja a gyerekeket. :)
2010. szept. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kertes házban lakunk,megoldható mind a kinti mind a benti tartás.

Hogy végül hol tartjuk majd, az attól függ,milyen kuytusunk lesz,természetesen ott fog lakni,ahol neki ideális.


A tacskófélék nem bírják ha nyúzzák őket?

2010. szept. 12. 18:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Én egyik fajtánál se ajánlom, hogy engedjétek a gyereknek, hogy nyúzza a kutyát, abból lehet baj, egy nyugis fajtánal is. Meg kell értetni a gyerekkel, hogy csak szépen szabad simogatni, az én másfél éves unokaöcsém megértette és midnig csak szépen, finoman megsimizi.
2010. szept. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!