Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy van ez? Minden kutyának...

Hogy van ez? Minden kutyának meglehetne tanítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok,nem vagyok egy tapasztalt kutya tartó (kutyám sincs),de ma sétáltam haza a boltból és jött velem szembe egy fiatal lány a kutyájával a túloldalon (szerintem 15 éves lehetett a lány,de pontosan nem tudom).

Póráz nélkül sétált lábmellet,de az ha egy macska átment előtte nem mozdult el a gazdája melől.

Elértek a zebrához és a kutya autómatikusan leült!!

Mikor ezt megláttam azonal átmentem és beszélgettem a kislánnyal elég sokáig.

Keverék kutyája volt 3 éves és nem járnak kutyaiskolába!

Kérdeztem,hogy-hogy csinálta ezt,hogy ennyire hallgat rá a kutyája??

Azt mondta ,hogy minden napos türelmes és hosszú kiképzésekkel, és sok segítséggel.És minden nap gyakorolnia kell vele és fejleszteni.


Kérdeztem,hogy nem fél,hogy elszalad vagy bármi??

Azt mondta,hogy természetesen fél,de azért hagyja rajta a pórázt,hogy bármikor rátudjon lépni vagy felvenni ha forgalmat lát.Mondta,hogy akkor dobja csak le a pórázt ha látja,hogy nincs a környéken senki,külömben nem meri mert sok a rosszakaró meg egyébként is nem véletlen találták ki a pórázt.


Kérdeztem,hogy mennyi idő volt ezt megtanítani??

Azt mondta,hogy sok és még most se tanulta meg csupán kezdi érteni és még mindig fejleszteni kell külömben semmit nem ér a 3 év amit tanultak!

Mondta,hogy szerinte a legfontossabb a tanításba ,hogy következetesen tanítsunk és kapjon jutalmat fontos,hogy érezze a kutya,hogy a gazdának ez fontos vagyis pozitiv energiát adjunk át a kutyának..állítja,hogy a kutya 'munka' közben megérzi a gazdája stresszét.


Nagyon sokat beszéltem vele és nagyon megfogott,hogy ez vajon mindenkinek menne??

Vagy egyet értetek ezzel a lánnyal?

Gondolom ti tapasztaltabbak vagytok egy tini lánynál,de engem mint egy egy tapasztalatlan embert nagyon meggfogott a beszéde..mit gondoltok??


2010. szept. 12. 19:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ha türelmes vagy, és határozott, neked is sikerülhet.
2010. szept. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nekem nicns kutyám és nem is erre voltam kíváncsi,de köszi
2010. szept. 12. 19:47
 3/13 anonim válasza:

Minden kutyának sikerülhet ezt megtanulnia, de türelem kell hozzá, minden kutya más, más tulajdonság meg minden :)

A türelemmel majdnem mindent el lehet érni :)

A kutya megérzi ha a gazdi stessszel, és a jutalom is fontos :)

2010. szept. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. szept. 12. 20:01
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a csajszi az energiás részt Cesar-től vette :) De nem baj, mert igaz. Ha nincs is kutyád, már most tudsz készülni arra, hogy majd legyen egy. Cesar Millan-nek a sorozata a Csodálatos kutyadoki szokott menni péntekenként a Natgeo channel-en. Hasznos nézni, még egy tapasztaltabb kutyás is tud belőle tanulni, Problémás kutyákkal foglalkozik, sok érdekes van benne. Azon kívül járj el kutyasulikba nézőként, beszélgess a kiképzőkkel, hogy már milyen tapasztalatok vannak. Aztán ha már minden megvan, anyagiak terén és te is fizikailag-szellemileg készen állsz jöhet egy kutyus :) Először valami könnyebben kezelhető fajtával kezdd, vagy hozz egy jó természetű kutyust menhelyről, és vidd suliba, ott sokat tanulhattok, és te is eljuthatsz arra szintre mikor egy forgalmas utcán sétálsz a kutyáddal ,aki ott jön melletted és ha megállsz leül, és sehova nem megy :)
2010. szept. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Minden kutya meg tudja tanulni, sőt minden kutya bármit meg tud tanulni, amire fizikailag képes.


Viszont nem mindenki tudja megtanítani minden kutyának. Vannak olyan emberek, akiknek ez zsigerből jön, vannak akik iskolában tanulják.


Egy szerencsés kutya-gazdi párosítás esetén előfordulhat olyan is, hogy valaki komolyabb szakértelem és tudatosság nélkül nevel tökéletes kutyát. És a második kutyájánál döbben rá, hogy már az elsőnél mennyi mindent rosszul csinált, csak valahogy mégis működött.


Én most fogtam ki egy olyan kutyát, akit egyszerűen képtelen voltam egyedül megnevelni, már egy jó ideje sulizunk, és marha nehéz eset még így is. Pedig az előző saját kutyám nekem is nagyon jó kutya volt, és korábban a szüleimnél is mindig volt kutya, sosem volt nevelési gond egyikkel sem.


De ma nekem is volt egy döbbenetes élményem séta közben, Egy olyan kutyással beszélgettem, aki annyira tartja kontroll alatt a labdamániás kutyáját, hogy meg tudja vele csinálni, hogy úgy eldobja a labdát, hogy a kutya nem mehet utána. Aztán percek múlva azt mondja, hogy mehetsz, keresd a labdáát, erre a kutya nekiiramodik, majd pár méterrel a labda előtt megállszt parancsol, és újra lefekteti. És a kutya a gazditól 15 méterre lefekszik, és várja, hogy mehessen a labdáért.


Csodálatos volt.

2010. szept. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azért vannak kutyák akik szeretik a macskákat és azért nem mennek utánuk. Meg az hogy leül még nem olyan nagy dolog. De igaza volt a lánynak. Ezek az alapok, minden kutyának meg lehet taníntani csak az embernek kell ügyesnek lenni! Nekem 10 éves koromtól vagy kutyám és teljesen egyedül foglalkozom vele azóta és minden nap póráz nélkül sétálunk meg minden, azóta versenyekre is járunk.

A lényeg hogy te legyél a főnök, türelmes legyél, találd meg hogy a kutyához milyen módszer illik.

2010. szept. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Előttem író nem akarok nagyképű lenni de azért az nem olyan nagy szám. Egy szabályos apportírozásnál elvárják ezt. És az olyan kutyák akiknek szüksége van szabályos apportra azok már versenyző, vizsgázó kutyák, azok pedig eleve valamennyira labadmániások mégis megcsinálják. Menet közben megállítás is alapvető, szükséges a mindennapi életben. Csak nem pl egy labda miatt hanem egy macska vagy másik kutya miatt...
2010. szept. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Persze, ez oké, de azért szerintem sokkal nagyobb szám, mint egy lábnál követés póráz nélkül. Meg nekem azért nagy szám, mert én nem tudom megcsinálni, pedig van egy magas pontszámú alap engedelmes vizsgánk. Mindegy elvileg mostmár tanulni fogjuk, lehet, hogy két hét múlva én is azt mondom, hogy nem nagy szám, de most lenyűgözött (merthogy nekem ez a legnagyobb gondom a kutyámmal, hogyha labdát lát, megszűnök létezni). Ja és az említett kutya nem versenyzik, még csak nem is vizsgázik, egyszerű parkba (póráz nélkül láb mellett) sétálni járó társkutyus. Azért lássuk be, hogy nem sokan jutnak el ilyen szintre suli meg komolyabb készülés nélkül.
2010. szept. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A kislány kutyusa egy bottal a szájában mászkál,mert szereti a botokat a kutya és ha eldobja a gazdája akkor a kutya leül és várja,hogy mehessen érte bár ő aztán nem fekszik le a labda előtt hanem autómatikusan vissza viszi és várja,hogy a gazda kezébe tehesse..

Nem tudom nekem nagyobb szám ha egy kutya a gazdája melett megy póráz nélkül és azt csinál amit mondanak neki,mint az,hogy megvárja amíg mehet a lábdáért..meghát ha már tudja mi az a marad akkor a labdánál is lehet mondani,dehát én nem tudom mint kivülálló tudok csak beszélni.

NEM SZERETNÉK KUTYÁT!

nem tudom melyik szavam/mondatom utalt erre de nem áll szándékomban kutyát tartani és nem is fog.

A gyerekeim akartak mikor még kicsik voltak,de ma már nekik is van,én maradok a cicáknál. :)

2010. szept. 13. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!