Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy ne rangasson...

Mit tegyek hogy ne rangasson a kutya amikor porazon setal?

Figyelt kérdés

Most lesz masfel eves, majdnem 25 kg. 3 honapos koratol kezdve setalunk mindennap minimum ketszer. Nyaron kevesebbet mert inkabb futtatokba jartunk, de odaig is kinszenvedes volt elsetalni.

Huz, huz, meg akar fulladni es az sem erdekli, huz tovabb. Probaltunk mar mindent, oktato porazt, rovidebbet, hosszabbat, zsinoros porazt, hamot, nyakorvet. Probaltuk azt a megoldast is h amikor nagyon huz megfordulunk es masik iranyba megyunk. De nem segit mert nincs meg az adott pont h hova akar eljutni, o csak megy es huz. Alig birom visszatartani, mondhatni o setaltat engem.

Mit tanacsoltok?



2022. márc. 6. 15:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor én meg szoktam állni és várok addig amíg le nem nyugszik és ha lenyugodott akkor pedig megdicsérem. Egy idő után rá fog jönni, hogy minnél inkább húz annál többet kell várakoznia.
2022. márc. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Nálunk az vált be hogy nagyon szorosan a lábunk mellett tartottuk és ha már nem tudtuk tartani akkor vártunk míg lenyugszik és megdicsértük.
2022. márc. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Kutyaiskola nem artana.
2022. márc. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Javaslom én is a kutya iskolát, szokott lenni kimondottan sétáltatós tréning is. Addig is mindig láb mellett menjen a kutya, nem előtted. Javaslom a fojtó nyakörv használatát, ha nem megy szépen a kutya (húz, rángat stb) akkor rántasz rajta egy picit (nem megfojtod). Előbb utóbb rájön, hogy ha szépen megy akkor nem éri kellemetlenség.
2022. márc. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%

Tehát másfél év alatt rengeteg módszert kipróbáltál, de egyiket sem használtad jól? Csak végül ráhagytad?

Javaslom, hogy végre kezd el a kutyádat valóban normálisan, következetesen nevelni egy (azaz 1) módszerrel!

2022. márc. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
7%

Mozgashianya van. Inkabb fuss vele seta helyett. O az az alkat,aki heti 5 x futast igenyel!!!


Ha mozgashianyod van,nem meglldas ra az egyeb dolog csak a mozgas.

2022. márc. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

#6 Ez a kutya neveletlensége nem a mozgáshiánya.

Ettől függetlenül jó ha ki van fárasztva de nem a kutya irányít téged, te irányítod a kutyát.

Plusz egy neveletlen futó kutyát még nehezebb megtartani és van egy jó adag esélyed hogy pofára esel.

2022. márc. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7-es : erdekes,h a neveletlen kutyaval tudtam ugy futni,h jutfalattal vezettem ,megall kerul lassit gyorsitra jutfalatoztam futas kozben… mikozben ott volt a masik kutyam is .

Futas kozben tanul a leggyorsabban a kutya,mert ellatult allapotba kerul. Olvassal rola akkor,ha nem vagy kepes kiprobalni…

Nagytestu eros kutyakrol van szo,nem vizsla meg egyeb gyenge jatekkutyarol.

2022. márc. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó ha a kutyád csak a jutit követve szépen sétált egészbidő alatt, akkor egyáltalán nem volt semmi viselkedési gondja, csak te még így sem tudtad kézben tartani és/vagy olyan ösztöngyenge, hogy nem kapcsolt be semmire, csak mint egy robot követte a jutikát.


De legalább nincs egy keményebb habitusú, erősebb ösztönkészletű "játekkutyád". Nem is kell neked komoly kutya.

2022. márc. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Jajj de bírom az ilyen "bezzeg az én kutyam" nagyon okos megmondó embereket, mint a 8as válaszoló is :D

Gratulalunk, nagyon ügyes vagy, leulhetsz. Ezt a tanacsot kioktatas nélkül is le lehetett volna írni...


Sokféle lehetőség van, de mindegyiknek a lényege a hosszas, kitartó gyakorlás, főleg ha már berögzült egy rossz szokás. Van olyan kutya, amelyiknek alapból jön, hogy a gazdi mellett halad és van amelyik csak nagyon lassan vezethető rá erre. Az okokat is érdemes keresni, pl a kutya alaptempója sokkal gyorsabb mint a gazdi sétatempója.

A másik irányba fordulás és haladás nálunk se segített, amivel eredményeket tudtam elérni, az a módszer, hogyha elkezd húzni megallsz és addig nem csinálsz semmit, amíg saját maga nem enged bele, ekkor azonnal juti. Én kiegészítettem még klikkerrel is, és eleinte még arra is jutalmaztam, ha csak hatranezett. Azonban sajnos még így is nagyon sok a húzás, így most másik módszerre valtottam: elsőnek a lábhoz parancs elsajatítasa kellett. Séta közben lábhoz hívom és amint elhagyja az én vonalam, megallok és visszahívom, erre juti. Hogy ne tanulja meg, hogy akkor van juti, ha visszajon, es ezert direkt eloreszaladna, ugyhogy kap akkor is jutit, amikor szépen jön mellettem. Nagy koncentrációt és sok türelmet igényel. Ez alapján a videó alapján dolgozunk most : [link]


Ha viszont semmi se működik, tenyleg érdemes sulit, trénert felkeresni, sok helyen van kifejezetten "laza poraz" tanfolyam, egy magántanárt pedig az adott problemara lehet konkrétan hivni,aki kifejezetten az adott kutyara igazitja az oktatast.

2022. márc. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!