Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után miért...

Ivartalanítás után miért lehangolt a kutyám?

Figyelt kérdés

3 héttel az ivartalanítás után, gyógyult sebbel, fizikailag teljesen topon van, de észrevettem, hogy hangulata ingadozó, kicsit néha lehangoltabb is. 5 éves, kan kutya.

Ez elmúlik, vagy természetes ez az állapot?

Bújósabb is, többet pihen, nyugodtan, de szorongósabbnak, lehangoltabbnak érzem.

Ezeknek hormonális oka lehet?

Köszönöm a válaszokat!



2022. márc. 6. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

En nem tapasztaltam ilyet a kanom ivartalanitasa utan. Pedig januarban volt es meg ketszer is muteni kellett ugyan azon a napon,mert a zacsko beodemasodott. 6.-7. Napon mar pörgott, de nem mertem elengedni csak varratszedes utan. Addig csak porazon seta.


En amit tapasztaltam hogy nem erdeklik a szukak, annyira intenziven, jobban motivalhato kajaval, ja igen kajasabb lett.


Bujosnak eddig is bujos volt.


Nalunk semmi lehangolodas volt.

Ugyan ugy viszed setalni, mozgatni?

2022. márc. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, a sétára, mozgásra ugyanúgy igénye van, meglehetősen sokat is megyünk. Aktivitása olyankor megfelelő. Egy picit fogyásra bíztatott az állatorvos, valóban volt rajta felesleg, most kiváltképp figyelünk is erre.

Séta közben volt olyan tapasztalat, szintén ivartalanítás után, hogy egy-egy helyzettel szemben szorongósabb, talán félősebb (?) lett. Itthon meg csökkent az aktivitás, néha lehangoktnak látom. Szeretetigénye nagy, meg is kapja.

Sokféle gondolatom volt, hogy nem - e traumatizálta a műtét vagy altatás? Nem tudom mire vélni. Az itthoni környezetben nem történt változás.

2022. márc. 6. 22:11
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Egy kis felesleg is lassithat rajtuk. En is a masik kutyamat picit elhizlaltam. Aztan azt vettem eszre setanal nem annyira aktiv, oke 11 eves lesz,de furcsaltam, mert egyik hetrol masikra. Aztan neztem elegge megnott a bendoje jobban megfogdostam. Meg megmertem :D


Aztan visszabb fogtam a kajat a nasit, megprobaltam jobban mozgasra birni, most sikerult fogynia es vissza tert aktivabb enje :D

Akar ez is lehet.


Egyebkent 3-6 honap mire teljesen kiurulnek a hormonok.


Az altatoszer is okozhat zavart naluk.


Esetleg egyeztess egy trenerrel,hogy ebbol a szorongasabol hogy tudod kihozni, feloldani. Viszont igy sem lenne szerencses maradnia. De aztan lehet csak átmeneti.

2022. márc. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Fogyott most már, alapvetően az állatorvos ezt az ízületei miatt javasolta, de mondjuk én nem láttam a felesleget, mert izmos kutya, de kétségtelen, hogy így jobb.

A trénernek már jeleztem, aki a kutyasuliban is foglalkozott vele, csak még nem sikerült időpontot egyeztetni.

Engem a lehangoltság zavar, egy ismerősöm annyit mondott, sokkal lustább lesz.

A sétánál /túránál ezt nem látom, ott aktív, jókedvű, de ha pl forgalmasabb helyen megyünk, észreveszem, hogy szorong, fél és ez eddig soha nem volt.itthon lesz ez az állapot, félrevonul többször, játékhoz nincs kedve.

Ingadozhatnak a hormonok?

Amúgy a műtét előtt sem izgatták a szukák, de most más kutyákhoz sem akar közeledni.

Vagy csak én reagálom túl?

2022. márc. 6. 22:54
 5/7 anonim válasza:
35%
Szerintem Te se lennél túl boldog ha ki lenne kapva a golyóid vagy a méhed
2022. márc. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet neki tobb ido kell majd, meglatod. Trenerrel majd ha sikeul idopontot egyeztetni akkor jo lesz. Jobb ha egy szakember latjana reakcioit.
2022. márc. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. márc. 7. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!