Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A póráz nélkül sétáltatott...

A póráz nélkül sétáltatott kutyákat, miért engedik oda félős emberekhez, kutyákhoz?

Figyelt kérdés

Sokszor látom, hogy nagytestű póráz nélküli kutya odamegy egy egy random emberhez vagy kutyához, ami pórázon van. Gazdi nem fél, hogy ebből baj lesz? Persze visszahívni a legtöbbet nem lehet egy stresszes szituban, sőt a gazda oda se figyel rá...

Tisztelet a kivételnek.



2022. márc. 7. 08:09
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Mert parasztok. Én is észrevettem hogy 90%-ban a nagykutyások engedik ezt meg maguknak, a mi környékünkön. Az én kistestűm retteg tőlük, én ilyenkor oda ordítom a gazdájának, hogy visszahívja vagy sokkolóval megsütöm. Ilyenkor bezzeg ló halálában fut a borjú nagyságú kutyájáért.
2022. márc. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Ez én nagy kutyákra is támadt már puli 2X az egyszer megfékeztem mert zsebéből kihajítottam az összes jutifalatot és azzal foglalkozott inkább.
2022. márc. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem engedi oda, csak nem tudja visszahívni, ahhoz meg szellemi titokzokni, hogy felfogja hogy póráz
2022. márc. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nagytestü kutyáknak erős gazda,erős kéz,vas szigor kell. 180 cm vagy e feletti magasságu férfiak nem tudják kontrolálni kutyájukat. kutyák megölik a porázosk utyákat.porázos kuyta gazdiját megsebesiti. proáz olyan kutyáknak, mint az embereknek amikor nyakadat megfogják és fujtogatnak.
2022. márc. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Az ilyen felelőtlen gazdik addig nem ijednek meg, amíg a kutyájuknak baja nem esik, eltűnik, elüti egy autó, megsérül... stb.
2022. márc. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Én sem szeretem az ilyeneket, szerintem azért csinálják, mert így nekik kényelmesebb, egyenesen haladhatnak és a kutyájuk is szaglászhat, bóklászhat jobbra-balra, nem kell a pórázzal bűvészkedni. Az ő kutyájuknak nem lesz semmi baja, senki se fog egy nagy állattal kötekedni és pl egy yorki sem fog egy rotiban kárt tenni. Nyílván a séták nagy többségében nem okoznak fizikai sérüléseket más kutyákban, mert csak jól ledominálnak mindenkit, az emberek odébbálnak, a kiskutyákkal meg sietősen távoznak...


Viszont találkoztam már olyan póráz nélküli kutyákkal is, akik valóban nem mentek oda senkihez, velük nincs bajom. Amúgy én is szoktam póráz nélkül sétáltatni, szerintem a világ egyik legjobb érzése, HA a kutyád tökéletesen viselkedik közben. Én mondjuk vidéken lakom, a dűlőkön szoktam elengedni a kutyákat, mert ott kb nem jár senki és vadállatok sincsenek nagyon a kerítések miatt... Ha jön valaki (kb kéthetente ha előfordul), természetesen megfogom őket...

2022. márc. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Amiért eleve abba is sz*rik bele,hogy tilos kutyát póráz nélkül sétáltatni közterületen.
2022. márc. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Nem kell ehhez póráz nélkül sétálni. Minket úgy támadott meg egyszer egy nagytestű staffordshire, hogy a 16 éves kislány "gazdája" csak úgy lobogott mögötte a levegőben a póráz végén, mert nem volt sem fizikai ereje, sem tekintélye visszafogni a kutyáját. Csak akkor oldalgott el a kutya, amikor elé álltam és erélyes hangon elküldtem. Ehhez persze az is kellet, hogy az én kutyám nyugodtan üljön mellettem és semmilyen módon, sem ugatással, vicsorgással vagy meneküléssel ne provokálja a támadót.

Ameddig nem változik meg gyökeresen az állattartási kultúra, meg úgy alapvetően az emberek intelligencia szintje, addig ilyen és ehhez hasonló esetek mindig lesznek. Sajnos én pillanatnyilag egy ellenkező tendenciát látok.

2022. márc. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos nem veszik komolyan a szabályt. Pedig sokkal kevesebb probléma lenne. És nem, behívható kutyát se kéne elengedni, mert egyrészt a parasztok helyett gondolkodjon az értelmes, és milyen alapon engedi el a sok paraszt a neveletlen kutyáját? "Hát de neki is lehet.."

Sajnos az emberek sem tesznek szinte semmit azért (a legtöbb, de vannak kivételek), hogy az állattartási színvonal kicsit emelkedjen.

2022. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódjatok, hosszú pórázon meg flexin is ugyanezt csinálják. (Pont a napokban volt ilyenből konfliktusom.)


A "mert parasztok" egy tök jó megfogalmazás. Valahol alap lenne, hogy nem zavarok mást se én, se az állatom. Tehát, ha kutyával vagyok, behívom magam mellé, megvárom, amíg a másik elmegy, ha látom, hogy ismerkedni szeretne a kutyám, megkérdezem, hogy szabad-e... És mindegy, hogy szabadon van-e a kutya, pórázon vagy cérnaszálon.

2022. márc. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!