Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis olasz agár gazdik Hogy...

Kis olasz agár gazdik Hogy lehet kicsukni/egyedül hagyni egy helységben hogy ne sírjon? Nem szeretném hogy a hálóba bemenjen de amit kicsukom keservesen sír.

Figyelt kérdés

#nevelés #kis olasz agár #Italiangreyhound #3hónapos kutya
2022. márc. 7. 08:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%
Egy 3 hónapos babakutya persze, hogy sír egyedül, eddig az anyukájával és a testvéreivel volt. Fél egyedül. Az enyém napokig az ágyam mellett aludt szobaketrecben, ha éjjel sírt, odanyúltam, megsimiztem, megnyugtattam. Ne legyél már ilyen szívtelen, ráadásul az olasz miniagár különösen igényli a társaságot, minek kellett neked ilyen kutya, ha kibaszod a szobából?
2022. márc. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
14%
mondjuk kezdésnek ne tarts lakásban ilyen kutyát.
2022. márc. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Mert szerinted egy alig pár kilós, rövidszőrű, pálcikalábú kiskutyát hol az anyámban kéne tartani, kedves utolsó?!
2022. márc. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
52%
na, ez az újabb szöveg hogy kibaszod a szobából? Ha nem mehet be mindenhova a kutya, már akkor is szar gazda vagy?
2022. márc. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%
#4 nem, tök jó gazdi vagy, sőt egyenesen baszd ki az udvarra a 3 hónapos kutyát. Komolyan nem értem, hogy ilyen embereknek minek kutya. Mondjuk gyereket is szül egy csomó inkompetens, nem is lepődök meg…
2022. márc. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Utánanéztél a fajtának mielőtt megvetted?

A kis olasz agár nagyon gazda centrikus, szeparációs szorongásra hajalmos fajta. Neki lételeme, hogy mindig a gazdájával legyen ezért nem is ajánlják olyan embernek aki nem tudja a munkahelyére is vinni a kutyát, vagy nem otthonról dolgozik. Számukra kínzás ha nem lehetnek veled. Egy babakutyának meg főleg.

Lehet egyedüllétre szoktatni, de pár óránál tovább nem bírják, felnőtt korban sem.

Miért nem aludhat veletek a hálóban az ágy mellett a földön?

2022. márc. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
41%
Ki mondta hogy ki kell tenni az udvarra te szerencsétlen? Az hogy neked a kutyád dirigál, és te csak a cselédje vagy, egy dolog. Attól mások még nevelheti ésszel: mondjuk úgy hogy kezdettől nem engedik be oda ahova később sem akarják.
2022. márc. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
96%

Az ajtó becsukása előtt próbáljad nyugodt állapotba hozni.

Ha izgatott állapotában csukod be orra előtt az ajtót, még felnőtt korában is sírni/ugatni fog.

Kedveltess meg valami olyan játékot, amivel megnyugtatás után egyedül elvan.

2022. márc. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

Én is azon gondolkodtam amin a hatos, hogy utánajártál-e a fajtának mielőtt beszerezted.

Az enyém már felnőtt, mégsem lehet egyedül hagyni és ez náluk nem viselkedésprobléma, hanem úgymond fajtajelleg. Ez egy társasági kutya.

Otthonról dolgozom, mindig velem van. Ha nagyon ritkán olyan helyre kell mennem ahová nem jöhet, pl orvoshoz, akkor viszem kutyanapközibe, ez nem egy olyan fajta akit otthon hagysz reggel és valamikor délután vagy este beesel hozzá. Nem bírja az egyedüllétet.

Az ágyamra nem jöhet fel, de a hálóban van az ő fekhelye is, így teljesen elvan. Ha kizárnám a hálóból, ő is totál kikészülne. És rombolna is kétségbeesésében.

Sajnos van az úgy, hogy az embernek pont egy olyan fajta tetszik amelyik nem illeszkedik az életstílusához. Ilyenkor a kutya érdekében nem lehetünk olyan önzők hogy bevállaljuk miközben nem passzolunk. Nekem a huskyk tetszenek nagyon, de soha nem lesz olyan kutyám, mert nem tudnám neki azt nyújtani amire neki szüksége van. Nagyon meg kell gondolni mielőtt magunkhoz veszünk egy állatot, hogy be tudjuk-e illeszteni az életünkbe olyan módon ahogy neki jó.

2022. márc. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
61%

#7

Ja mert ha a kutyám bent alhat a hálószobában, akkor biztosan neveletlen és dirigál? Nálad nem kis bajok vannak fejben.

2022. márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!