Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő állattartóként mennyire...

Kezdő állattartóként mennyire lehet ajánlott örökbefogadott kutyát magunkhoz venni?

Figyelt kérdés
Nyilván nagyban függ az adott kutyus személyiségétől, de alapvetően ezek a kutyák gondolom eléggé traumatizáltak. Mennyire működhet ez egy kezdő állattartó esetén?

2022. márc. 7. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Attól hogy menhelyi kutya, még nem biztos hogy traumatizált, sőt :)

Csak ajánlani tudom, hogy fogadj örökbe, annyira kis hálásak, szeretetteljesek tudnak lenni!

2022. márc. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kezdő kutyás, de nem kezdő állattartóként fogadtam örökbe kutyát. Előtte madarakkal, hörcsögökkel, akváriummal volt tapasztalatom. Ha az egyesületnél rendesen elmondjátok, hova kerülne a kutya, és hogy nincs tapasztalatotok, olyan kutyát fognak ajánlani, és korrekt egyesület segít is, esetleg ajánl szakembert, van, amelyiknél kutyasulizni is van lehetőség.
2022. márc. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan. Olyan kutyát fognak ajánlani, akit jól lehet kezelni, nyilván neked nem problémásat fognak adni, ha tudják, hogy első kutya.
2022. márc. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelen, 3 hete fogadtam orokbe a kutyamat, eletem legjobb dontese volt.

Szerencsere azert nem csak durvan traumatizalt kutyak vannak, az enyem peldaul allitolag jo helyrol van, torodott vele a gazdaja, de koltozes miatt mar nem tudta (vagy akarta) tovabb gondozni, igy kerult a menhelyre. Nyilvan ugymond azt is nevezhetjuk traumanak, hogy kiszakadt a megszokott kis eletebol es bekerult a menhelyre, de ez meg a legkisebb gond. A veres, eheztetes, kinzas, na az az igazan gaz, de ilyen kutyakat alapvetoen nem is adnak ki, elso korben rehabilitaljak oket aztan meglatjak, hogy orokbeadhatoak-e.

2022. márc. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Megbízható állatmentő szervezettől fogadj örökbe, mert ők elég jól ismerik a védenceiket, sok kutyát ideiglenes befogadókhoz helyeznek ki, ahol családi környezetben lehetnek, így nagyon pontos képet kapnak a kutya személyiségéről. Sok kutya kerül hozzájuk az előző gazda betegsége, halála miatt. Ők sok esetben jól neveltek, családhoz, emberekhez szokottak. Természetesen a váltás megviseli őket, de a legtöbb kutya rendkívül jól tud alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez.

Gyepmesteri telepet első kutyásnak nem ajánlom, ők ilyen szempontból nem foglalkoznak a kutyákkal.

2022. márc. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlottabb, mint egy kölyköt. Általában egy menhelyi kutyának már kiforrt a személyisége, ismerik hogy milyen, és hozzád illőt tudnak adni. Illetve szokott lenni "próbaidő", ha valami miatt mégsem működik a dolog, akkor probléma nélkül visszaveszik a kutyát. Ellenben egy kölyök lutri, hogy milyen természetű, és neked kell nevelni az elejétől fogva, ami kezdőként nem feltétlen megy. Neked kell szobatisztaságra nevelni, pórázhoz szoktatni, tanítani ilyesmi. Persze lehet vinni kutyaiskolába (menhelyi felnőtt kutyát is), ha nem értesz hozzá ajánlott is. Szóval szerintem egyszerűbb és a te esetedben jobb döntés a menhelyi kutya.
2022. márc. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítőkészségét! :)
2022. márc. 7. 16:27
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet fogni szivatós menhelyi kutyát és egy tündérit is. Enyém első 2 hétben egy mintakutya volt, aztán előjött az igazi énje. Omegaként adták oda a menhelyen, nálunk kiderült, hogy nagyon is domináns. Nem mondom, hogy problémás, de azért kezdő vagy gyengébb kutyások bicskája beletörne. Nekem ő a 4. kutyám, így nem okoz gondot, de ígyis dolgoznom kell vele.
2022. márc. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
13 éve fogadtam be egy pár hónap múlva egy másik menhelyi fekete kan kutyát. Életem két legjobb döntése volt. A fekete kant azért emeltem ki, mert a menhelyen szinte istenítettek, hogy elvállalok egy fekete kant. Pedig a fekete kutya épp úgy viselkedik, mint a színes.
2022. márc. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha adottak a feltetelek, van ra idod, es gondjat viselned min. 10 even keresztul, akkor szerintem vagj bele.

A felnottnek es a kolyoknek is vannak elonyei, nekunk 2 mentett kutyank van, az egyik egy erosen traumatizalt 3 eves bulltype - ilyet kezdoknek nem adnak ugysem, a masik kolyokkent kerult be a csaladba, es hihetetlenul ragaszkodo, velunk alszik, a masik kutyatol megtanulta a fobb szabalyokat, pl. elso perctol kezdve szobatiszta, poraz nelkul is követ, mas kutyakkal, allatokkal jol elvan, az allatorvosnal sincs 1 hangja sem, egy angyal. Oke, par dolgot megragott kiskoraban, de ez kolyoknel kivedhetetlen.

A felnott kutya mar valoszinuleg nem rag, nyugodtabb, ismerik a jellemet, alapbol ivartalanitva adjak oda, nem neked kell figyelni ra 1 hetig, ami hatrany, hogy lassabban epul fel a teljes bizalom, hetek, honapok is lehetnek.

2022. márc. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!