Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, ha a kutyaoktató...

Normális, ha a kutyaoktató úgy akarja szobatisztaságra tanítani a 2.5-3 kilós kölyök kutyát, hogy napi 2x 1 dl vizet kap?

Figyelt kérdés
Száraz tápot kellene felönteni vízzel.

2022. márc. 7. 21:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Hát nem hiszem. Egy kutyának is kellen inni. Inkább olvasgass utána valami értelmes módszernek, vagy hátha ír valaki jó ötletet ide.
2022. márc. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Egy kutya vizigenye 40-50 ml/ kg/nap. Nem tudom mennyire jo modszer ez, de onmagaban az, hogy ennyit kap inni, nem tragedia. De kihangsulyozom, nem tudom, hogy valoban ez a megfelelo modszer, en nem vontam meg a vizet a kutyatol szobatisztulos idoszakban sem.
2022. márc. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván nem, mivel baja lehet abból, ha keveset iszik. Víz mindig legyen előtte! A szobatisztaságra nevelés meg annyiból áll, hogy sokszor viszed ki a kutyát (kb 2óránként) és ha kint végzi a dolgát nagyon megdícséred, ha bent és rajtakapod, akkor meg leszidod.
2022. márc. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Tehát szomjaztatja a kutyát? És még kérdés hogy normális-e?
2022. márc. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
16%
Miért ne lenne normális? Én is vízezem a száraztápot, mert felpuhítja.
2022. márc. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

szobatisztaság titka,a kölyök kutya testbeszédénék megfigyelése és sűrűn kivinni,addig nem vissza menni amíg nem pisilt/kakilt.


Én 10 hetes korban hoztam el, első perctől levittem sűrűn.


4 hónaposan szobatiszta volt 6 sétával,nulla balesettel.


Én munkahelyemre betudtam vinni,nyilván ez óriási segítség volt.


5 hónapos korától napi 4 séta,aztán 1 éves koráig 4 séta volt. Utána 3.


Vizet nem vonnék meg egy felnőtt kutyától sem,nem hogy egy kölyöktől. Totál hülyeség.


Időzítésen és a rendszeren múlik. Ha meg van egy rendszer a kutya tökéletesen alkalmazkodik. Nálunk a rendszer működött.

2022. márc. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem az a baj ezzel, hogy keves a mennyiseg, hanem hogy egyben viszont sok egy 2.5 kilos kutyanak. Mintha egy 75 kilos emberrel megitatnal 3 liter vizet egyszerre. Inkabb igyon napkozben amennyit kivan, mindig legyen elotte friss viz, es keson este meg lementek eu. setara, utana mar ne igyon, reggelig igy kibirja siman.
2022. márc. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
38%
Az én 3 kg-s kutyám szerintem 1 decit sem iszik meg egy nap🤣Pedig sokat futkározik. Amúgy szobatisztaságra úgy kell nevelni, hogy ha kint végzi a dolgát, megdicséred és adsz neki jutifalatot, ha bent végzi, akkor szóban lecseszed. Ennyi nem kell semmi más trükk.
2022. márc. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Nem, nem normális. Nem azért nem, mert szomjaztatja, mert valóban elenne ennyi vízzel, hanem mert ez a lehető legbutább, legkényelmesebb módszer, amit valaha hallottam.

Leginkább azért mert mondjuk ki, feleslegesen szívatod a kutyát, miért ne ihatna egy jót, bőségeset egy nagy rohangálás után ha enélkül is simán meg lehet neki tanítani a szobatisztaságot. Ez kb. olyan mintha egy gyereknek sose tanítanád meg hogyan kell összeadni hármat kettővel, csak rögtön egy számológépet nyomnál a kezébe, hogy ott vannak a gombok, majd a gép összeadja helyette, de még annál is rosszabb, mert felesleges kellemetlenséget okozol a kutyának.

Ha valóban ezt tanácsolta az oktatód, akkor AZONNAL váltsatok, mert ez lesz az az oktató, aki helyben maradást majd kikötve tanít, behívást elektromossal, laza pórázas sétát meg rögtön szögessel. Ne értsetek félre, nem vagyok teljesen ellene az averzív módszereknek sem, de azért ha máshogy is meg lehet tanítani valamit a kutyának, akkor feleslegesek ezek az eszközök. A szobatisztaság meg pont olyan, amit egy egészséges kutyának az egyik legkönnyebb dolog megtanítani.

Persze időigényesebb sokszor levinni, sokat dicsérni, a balesetek után takarítani, kivárni, amíg leesik neki és fizikailag is tudja tartani, de mégiscsak humánusabb és azért a kutyázásnál igencsak alapvető szempont, hogy a kutya érdekében néhány kellemetlenséget hosszabb-rövidebb ideig bevállalunk. Egy stabil helybenmaradást még a legokosabb kutyával is hónapokig tart begyakorolni, ha a szobatisztaságba nem fektetne energiát, mi lesz ha ennél összetettebb dolgokat kell tanítani a kutyának?


Annyira abszurd számomra ez a javaslat, hogy muszáj megkérdeznem: nem lehetséges, hogy te értettél félre valamit? Nem lehet, hogy csak azért tanácsolta a táp vizezését, hogy utána ne igyon iszonyatosan SOKAT? Mert olyan van száraztápnál főleg kölyköknél, hogy utána brutál szomjasak és jóval többet isznak, mint amennyit kéne, amit tényleg meg lehet akadályozni, ha nem teljesen szárazon kapja a tápot.

Őszintén bízom benne, hogy csak egy félreértés van a kérdésed hátterében, mert számomra felfoghatatlan, hogy mikor már a legtöbb kiképző állatjóléti szemináriumokra jár, keresi, hogy hogyan lehet kényszer nélkül a maximális együttműködést elérni egy kutyával, még létezik olyan oktató, aki így tanítaná a szobatisztaságot.

2022. márc. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem normális. Ha hozzá jársz, keress másik oktatót.
2022. márc. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!