Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ellenzik sokan bizonyos...

Miért ellenzik sokan bizonyos fajták keverését?

Figyelt kérdés

A minap láttam egy videót egy corgi+husky keverékről. Megnéztem a kommenteket, és nagyon sokan azt írják, hogy ez nem helyes, és egyáltalán nem aranyos. Nekem is furának tűnik a kutya egy kicsit, viszont nem tudom mi a baj ezzel a keverékkel? Még régebben láttam hasonló videót, csak ott corgi+németjuhász volt az "alany", ott viszont nem láttam ennyi rosszalló kommentet.

Nem értek hozzá egyáltalán, megköszönöm ha valaki elmagyarázza 😅



2022. márc. 8. 21:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Általában nem jött ki sok jó abból, ha ember istent játszott, a természetbe az ilyen beleszólás eléggé ez a kategória
2022. márc. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Feltehetően nem kapott engedélyt a keverésre és nincs és engedélye a a te tenyésztésére.
2022. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a két fajta nagyon eltérő jellemével és testi adottságaival van baj. Biztos mással is, de én ezt látom.

Egy husky az egyik legenergikusabb, keverni egy olyan fajtával, amelyiknek a háta hosszabb mint a lába.. úgy tudom az ilyen típusú kutyáknak a gerincére jobban kell figyelni, és nem tesz jót egy corginak ha úgy mozgatják le mint egy huskyt. Keverékeknél meg nem csak a testi adottság keveredik. Kis corgi testekbe zárnak nagy, husky jellemeket. (Fordítva is igaz, de fordítva annyira nem lenne gáz.) Megőrül a kutya, hogy nem tudja úgy kiélni magát, amennyire az ösztönei, a génei hajtják. A keverék kutyák "tenyésztése" a legnagyobb lutri. Nem tudni, hogy mire számíts.

Lehet okosan is csinálni, de lehet hülyén is. És aki arra megy, hogy népszerű kutyákat random összerak, cuki legyen és kész, az hülyén csinálja. Aki figyelembe veszi egy adott fajta betegségeit, és úgy választ mellé másik fajtát, amivel visszább lehet szorítani, vagy kompenzálni, vagy egy adott jellemet akar erősíteni, és megfelelő adottságú (testi, jellembeli) másik fajtát választ mellé, na az már egy értelmesebb keverék kutya "tenyésztés"

2022. márc. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
24%
Mert ostobák és érzelmi alapon ítélkeznek. Valójában egy F1-es keverék kifejezetten egészséges, mert a recesszív fejtabetegségek kevésbé hajlamosak megjelenni. Nyilván lehetne még sorolni előnyöket és hátrányokat, de aki nem objektíven kommentel, azt ne nagyon vedd figyelembe, mert az, hogy nem aranyos rohadtul nem érv.
2022. márc. 9. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, a szaporítást ellenzi mindenki. Azt, hogy tele van a menhely keverékekkel, de azért gyártsunk még több keveréket. Azt, hogy szűretlen (általában sok generáció óta szűretlen), így beteg kutyákat raknak össze. Hogy nyomonkövetés, szerződés nélkül adják el a kölyköket, azok pedig menhelyre, láncra vagy egyszerűen csak nagyon hamar egy gyors agyonverést követően föld alá kerülnek. Hogy nagyüzemben gyártják a kutyákat, agyon elletik a szukákat, közben az orvostól kezdve a gyógyszereken át az ételig mindenen spórolnak, hogy legyen elég haszon. Ha neked ez cuki és szerinted ez rendben van, inkább ne gondolkozz állattartásban.


Utolsó, okos akarsz lenni, de kár, hogy nem értesz a genetikához. Mondj már 5 recesszív betegséget, ami kifejezetten csak a huskyra vagy a corgira jellemző?

2022. márc. 9. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Természetesen amit 5 ír nem igaz. Akik ilyen videókat csinálnak nem ilyen színvonalon szaporítják a kutyáikat. Nem kell mindig a ritka legrosszabbra gondolni.
2022. márc. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Mert fontos a kutyák egészségét is figyelembe venni, hogy mi várható az adott fajták keverése esetén. Lehet, hogy az összement németjuhász corgie keverék cukinak tűnik, de nagyobb a kockázata a keverésből adódó egészségkárosodásnak hosszú távon, például gerincbántalmak ebben az esetben. Nem vagyok a fajták keverése ellen, ha az szakértelemmel, és megfelelő odafigyeléssel történik, és nem azért, mert cuki, hanem van normális cél, és ehhez az adott két fajta alkalmas is, nem a betegségeket halmozzák.

Például nem keverés, de mondjuk a Border Collie Fajtamentés nem először fut bele dupla merle kutyába. Még fajtán belül is lehetnek olyan párosítások, amiket nem szabadna, mert ugyan a szülők csak hordozói bizonyos betegségeknek, de két ilyen kutya párosításából (két merle, hogy a példánál maradjunk), biztos, hogy a kölykök betegek lesznek. Eltérő fajták keverésénél még jobban kell figyelni, hogy mit rakunk össze mivel.

Ilyen keverésekhez én úgy gondolom, az átlag tenyésztőnél nagyobb tudás kell, hogy egészséges utódok szülessenek, és tényleg elérjék azt a célt, ami miatt kevernek.

2022. márc. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
#6, milyen videót? Bárki feltehet egy videót a szaporító telepről frissen megvásárolt disegner kiskutyájáról. Vagy bármelyik kereskedő feltehet egy videót az éppen meg vett egész alomról, csak hogy legyen rájuk vevő. Még a szaporító is be tudja vinni őket egy tiszta szobába...
2022. márc. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Nem látod a problémát? Ugyan az mint az összes többi lapos,lapított,hosszított kutyákkal: ízületi,gerinc problémák,fájdalom.


Most mondhatnád,hogy de a tacskó is ilyen..ja,ilyen,ezért van egy egyedi betegsége is: tacskó bénulás.


Nem egészséges az,hogy a kutya (és most már macska is..) egyre össze nyomottabb csak hogy beférhessen a 20nm-es lakásba és ne kelljen csak napi 50g eledelt adni neki 300g helyett.

Ha egy fajtára nem telik/nem tudod megfelelően tartani akkor maradjon "plátói" szerelem,nem kikeverni kell ugyan azt megnyomorítva :D

2022. márc. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A kutyus jól van tartva, emiatt nem kell aggódni. Csak az nem volt világos hogy miért baj ha kereszteznek bizonyos fajtákat, de amúgy sem áll szándékomban ilyet tenni 😅

Köszönöm a válaszokat!

2022. márc. 9. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!