Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tervezzük a kutyánk ivartalani...

Tervezzük a kutyánk ivartalanitását, de rettegek az altatástól?

Figyelt kérdés

Az altatás miatt nagyon félek. Ismerős egészséges, fiatal, törzskönyves kutyáját műteni kellett, mert megevvett egy kavicsot, és nem bírta szíve az altatást.


2,5 éves a kutyám, 30 kg, kan.

Tudtok valami megnyugtató tapasztalatot mondani?


2022. márc. 9. 06:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem szokott baj lenni, ha mégis... a rizikó sajnos minden műtétben benne van, úgyhogy nem, nem tudunk megnyugtatni.


Most mondhatjuk azt, hogy nem nem lesz baj, 1000% - és ha épp nálatok mégis?


Elhiszem, hogy félsz, én is utálom, mikor valakit vagy egyik állatomat altatni kell, de nem azon gondolkozok, hogy bele is halhat, hanem, hogy hogyan tegyem könnyebbé a lábadozását.

2022. márc. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Embereknél is van kockázata az altatásnak, mégis kés alá fekszel, ha muszáj.
2022. márc. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Gondolj arra, hogy statisztikailag minimális az esélye, hogy ilyen kettőtökkel is megtörténik egy baráti körön belül.
2022. márc. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Kutyusomat pénteken pivartalanították, 6 hós 3.9kg. Alá kellett írni a beleegyező nyilatkozatot, az egy kicsit ijesztő volt, de mondta a doki, hogy 0.05% az esély, hogy komplikációk adódnak, és meghal. Ha a szívféreg tesztet elvégezteted, akkor csökken az esély a bajra, mi elvégeztettük, most kezdtük a Nexgardot is adni neki.

Nagyon kómás, ijesztő volt a műtét után, csak úgy lógott a nyelve. Mondták, hogy reggelre semmi baja nem lesz, éjszaka ébren voltam vele kb. fél 2ig, akkor még egyáltalán nem tudott magáról, nyitott szemmel horkolt a drágám. (Amúgy horkolni sem szokott.) Reggel mikor 6.40kor felébredtem, hamarabb felugrott az ágyából a mocorgásomra, mint ahogy én kimásztam az ágyamból. :) Azóta is jól van, élénk, a védő ruhán kívül nem is látszik, hogy most lett ivartalanítva.

2022. márc. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az én kutyusom szuka, náluk nagyobb műtét az ivartalanítás.
2022. márc. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp olyan helyre vidd, ahol van rendes felszerelés, klinikára, ne a “sarki”/ falusi dokihoz
2022. márc. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Az altatásnak nagyon minimális a veszélye, kanoknál még alacsonyabb.


Az ivarosságnak is vannak kockázatai, ahhoz képest nem olyan rossz az altatás.

2022. márc. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöd kutyája milyen fajta volt? Mert pl hatalmas divat kutyák, de kevesen tudják, hogy a nyomott orrú kutyák altatásához spéci doki kell, és nem tudja őket minden orvos megfelelően altatni (persze megpróbálják) és ezért nagyon sok francia bulldog stb ott marad a műtőasztalon.


Kockázat mindig van, de minimális. Inkább fiatalon és életerősen legyen altatva mint majd idősen az ivartalanítás elmaradása miatti problémák végett.

És valóban jó klinikába vidd aminek neve is van, de a sarki oltós dokihoz.

2022. márc. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#9 A kutyát herélik, nem a kérdezőt.


Utóbbi képes felelősen viselkedni, míg az előbbi nem - ő csak szaporodik, ha az ösztön beüt, de a gazdi felelőssége a populáció szabályozása (ergo ne csináljon kóbor kutyákat) és hogy a kutyája biztonságba legyen (ne verekedjen más hímekkel, ne kapjon el nemi fertőzést, ilyenek)


Láttam már kutyát az állatklinikán, aki konkrétan felnyársalta magát egy kerítésre, mert egy tüzelő szuka volt a környéken, és mindenképp oda akart jutni hozzá.


(Felépült a kutyus, de attól még elég durva volt)

2022. márc. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
16%

2# “ ha muszáj.”


Ez a kulcsszó.

2022. márc. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!