Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magányos embernek inkább...

Magányos embernek inkább benti kutyát vagy benti macskát ajánlotok ?

Figyelt kérdés
2022. márc. 9. 09:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
A macskáknál nagyon lutri, hogy bújós lesz vagy magának való. Fifty-fifty. A kutyák többsége viszont bújós, szereti a közelséget. Szóval én az utóbbit mondanám.
2022. márc. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

Én macskás vagyok ugyan, de neked kutyát javaslok, akivel kötelező jelleggel el kell menni sétálni, már csak egészségügyi okokból is.

És hátha nem leszel annyira magányos :)

2022. márc. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Kutyus!
2022. márc. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Életmódtól függ, és hogy hajlandó lenne-e a kutya miatt sétálni vagy nem.
2022. márc. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, mi a célja a kutyaval/macskával, hogy oldaná meg a magány problémát.

Ha az emberi társaság hianyzik, mindenképp kutya, akivel séta közben máris rengeteg új emberrel, gazdival lehet megismerkedni.

De ha csak az otthoni üres lakás ellen kell, akkor egy bujosabb macska is megteszi.

Nekem először macskám lett az otthoni egyedüllét orvoslására, aztan később kutyám, akivel a séták során en is "szocializalodtam". De neha azt erzem, jó lenne a kutyaval is csak otthon lenni, mert nem vagyom ezekre a felesleges körökre más gazdikkal :)

2022. márc. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%

Macska nem fogja azt csinálni, amit mondasz, saját akarata van. Alapvetően nehezebb nevelni őket, mint a kutyákat. Ez zavarna?

Egyébként egyáltalán nincs semmilyen “lutri”, ha egy felnőtt cicát fogadsz örökbe pl menhelyről, ahol ismerik a személyiségét. Ellenben kölyökkutyánál is van veszély, hogy nagyon nehezen kezelhetőt fogsz ki.

A kutyát pedig sokkal többet kell trenírozni, sétálni hordani naponta többször. Ez menne?


Valamint kutyánál azért többet számít a lakás mérete. Ha ilyen 25-30 nm-en laksz, oda nem biztos, hogy jó választás, maximum egy idősebb, nagyon kevés mozgásigényű, de őt is sokszor ki kell vinni.

2022. márc. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
Kutya. Azzal legalább kimozdulsz. Macskával otthon leszel, egyedül. Nem hiszem, hogy sokat segítene a helyzeten.
2022. márc. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

#6 a menhelyekről annyit, hogy sokszor mást mondanak, mint ami a valóság. Mentem már többször megnézni “kedves, bújós, játékos” kutyákat, órákat utaztam érte, a valóságban viszont annyira félősek voltak szegények, hogy remegtek, mint a kocsonya. Nekem sajnos nincs időm egy traumatizált, félős kutyát rehabilitálni, sajnálom őket nagyon, de ekkora felelősséget én nem tudnék vállalni, főleg mert már van kutyám és vele is kell foglalkozzak. Ráadásul külön haragudtam azért, hogy átvertek. Szóval lehet, hogy ismerik a macska/kutya személyiségét, csak épp ferdíteni fognak, igenis lutri még menhelyről is. Kölyökkutyák pedig mind vadócok, nehezen kezelhetőek, de jó nevelés mellett hamar kinövik.


A lakás mérete amúgy egy kutyánál is mindegy, ha eleget tud kint mozogni kertben/futtatóban/sétával. Az tény, hogy velük sokkal többet kell foglalkozni, mint egy macskával, egy kutyát ne szobadísznek vegyen az ember.

2022. márc. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

Kutya mindenképp. (macska önző, önfejű és kellemetlenkedő is tud lenni, nem beszélve a hiányos higiéniáról)

Kutyusnál viszont figyelembe kell venni a habitusát a fajtának, a szőr típusát, és - bármilyen furcsán hangzik - de a "szagát".

Nem nagyon szokták reklámozni de igenis különböző fajtáknak eltérő szaguk van.

Agaraknak kb. semmi "kutya szaguk" van. Csivaváknak szintén.

Van olyan kutya, aminek bántóan erős szaga van, hiába tartja tisztán a gazdája.


Ez a téma, beleértve a néha igénytelen jellemű, bűzös macskákat, úgynevezett tabu, mivel senki nem dicsekszik ezekkel és rombolnák a kialakult cuki imidzset hogy ragyogó tiszta macska, illatos ölebecske.


De visszatérve tehát : kutyát javasolok mindenképp mert ő tud lenni igazi Társ.

A macska csak veled él és elviseli hogy ott vagy.

2022. márc. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

Attól függ, hogy a magányos embernek milyen igényei, szokásai vannak, mire hajlandó.

A cicákkal szerintem lényegesen egyszerűbb együtt élni, kb 3 órát, ha aktívan töltenek napközben, kicsit játszol velük, simized őket, és ennyi foglalkozás elég is nekik (nyilván az alap ellátáson kívül). A kutyánál más a helyzet, ő igényli a törődést, sétát, aktív közös időt, tanítást stb., némelyik olykor picit idegesítően követeli a figyelmet. Cserébe a kutya rajong érted, állandóan a közeledben akar lenni, igazi társ. A macska meg lehet, hogy marha jól elvan a másik szobában akkor is, ha otthon vagy, és oda se tolja a képét hozzád, néha olyan, mintha nem is lenne, elég hálátlannak tűnhet :D De az is lehet, hogy kifogsz egy szociális macskát, amelyik rögtön az öledbe ugrik, ha leteszed a segged, viszont ez lutri, hacsak nem egy minimum 1 éves idősebbet viszel haza.

Szóval attól függ, te mennyit tudsz/akarsz aktívan foglalkozni az állattal. Szeretnéd, ha kimozdítana, ha programot is jelentene, vagy inkább csak a tudat kell, hogy nem vagy egyedül, és egy nyugodtabb állat is elég neked.

2022. márc. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!