Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások, akik lakásban...

Kutyások, akik lakásban élnek! Hogyan oldjátok meg a kutyatartást 8 órás munkaidő mellett?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy ha a kutyát nem tudjátok magatokkal vinni, kibír ennyit bepisilés nélkül? Vagy használtok kutyapelust? Vagy megoldjátok, hogy ebédszünetben hazajussatok és elvigyétek sétálni?


És egyébként is, hogy viseli, hogy ennyi ideig egyedül kell lennie?



2022. márc. 10. 13:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
En nem tudtam hazamenni munkaido alatt es kibirtak amig hazaertem.
2022. márc. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
32%

Ha a munkaido 8 ora, akkor utazassal egyutt osszesen mennyit vagy tavol? Egyedul elsz?

Mert a 8 ora ugy a lelektani hatar, annal tobbet nem kene egyedul hagyni. Nem csak a pisi lesz a gond (az is), de szet is szedi a lakast akar unalmaban.

En osszesen 9 orat vagyok tavol, de a parom otthonrol dolgozik, igy a kutyat ki tudja vinni hamarabb. Egyedul pont emiatt nem vallaltam volna.

2022. márc. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Párommal élek, de ő is dolgozik, ezért írtam így. Úttal együtt 9 órára jön ki. Tudom, hogy a lakást is szétszedi ilyenkor, ezért is tettem fel a kérdést, mert mégis rengeteg embernek van kutyája, és gondolom, hogy a többség azért dolgozik 8 órát.
2022. márc. 10. 14:05
 4/25 anonim ***** válasza:
65%

Gyerekkoromban lakásban laktunk, volt kutyánk.

Szerencsénk volt ilyen értelemben, mert elég antiszociális és nyugis kutya volt, akkor is legszívesebben a helyén pihent napközben, ha otthon voltunk. :D

A pisivel nem volt gond az esetek 99%-ában, persze történtek balesetek.

Cserébe az fix volt hogy aki először hazaért a családból, az levitte egy minimum 1 órás, futkározással egybekötött sétára, és még utána lefekvésig pár alkalommal egy kisebb körre a tömb körül + hétvégente sokat kirándultunk vele (értsd: egész napos erdei túra).

Szóval mindenképp kell mozgatni eleget.

Az meg, hogy hogy viseli (szobatisztaság és unalom szempontjából) szerintem nagyon az adott kutyától függ, van amelyik totál jól elvan, lustálkodik - más kutya meg cafatokra bontja a lakást unalmában és/vagy telepisili az egészet.

(Jelenleg én nem akarok saját kutyát bevállalni úgy, hogy 8 órát dolgozok + napi 2 órát utazok, nem szeretném napi 10 órára bezárni egyedül.)

2022. márc. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

Egy megfelelően szoktatott kutyának, aki egészséges, ez ha nem is ideális, de elviselhető, a gond akkor lesz majd, mikor idősödik.

rengetegen tartanak kutyát lakásban és dolgoznak is mellette, így nyilván kivitelezhető.

Nálunk van segítség, viszi anyós délben, de míg fiatalabb volt, kibírta, míg hazaértünk.

Ha nagy mozgásigényű, beteges, idős, akkor érdemes keríteni segítséget, máskülönben ha nem is ideális, kibírják, ha a maradék időben kellően le vannak mozgatva és a gazdi nem rest reggel sem munka előtt erre időt szánni.

2022. márc. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
Jut eszembe még annyi, ha nincs vészhelyzet, pelenkára semmiképp sem szoktatnám, az teljesen elvetélt ötlet és kapufa.
2022. márc. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%

#4 vagyok

Pelenkát mi sosem használtunk, de kb. csak rosszakat hallottam róla - hogy a kutya annyit tanul belőle, hogy oké a lakásban végezni a dolgát. Én nem szoktatnám rá.

2022. márc. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%
Az enyém viszonylag kistestű kutya (havanese) világ életében úgy lett szoktatva, hogy 8-9 óra munka után egyből ahogy jövünk haza visszük le, kicsinek rosszalkodott párszor, de ivartalanítás után semmi gond nem volt/ van.
2022. márc. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%
Én otthonról dolgozok, de gyerekkoromban a kutyák 8-10 órát voltak egyedül, amíg szüleim dolgoztak, én meg suliban voltam. Nem szedtek szét semmit és kibírták a wc-zést is. Amúgy amíg kölyök, szobakennelt használj, mert magára is veszélyes lehet egyedül hagyva. Ha amellett pedig eleget mozoghat, viszed sétálni, játszol vele, akár futtatóban is rohangálhat, akkor nem a lakáson fogja levezetni a felesleges energiáit.
2022. márc. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%
Munka előtt és után van séta. Munka közben nem tudok hazamenni, oda-vissza 2 óra lenne kb csak az utazás. Amikor otthonról dolgozom, akkor be tudok iktatni napközben plusz sétát. Egyébként a kutyám felcuccol a kanapéra, és alszik, amikor nem vagyok otthon. Szobatiszta, egészséges.
2022. márc. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!