Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agilityre alkalmas fajta?

Agilityre alkalmas fajta?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy jack russellem van, õt akkor kaptam, amikor 7 éves volt, 9 éves korában keztünk agiliyzni, lassan 11 lesz, ígyhát nyugdíjazni kell lassan. A kutya szeretnem ha mini vagy m+ lenne, 50 cm alatt legyen mindenkepp. Napi kb 1-1,5 ora lefarasztast tudnek neki biztositani. Itt van amikbe gondolkoztam, es hogy miert kellet oket kihuzni a listarol:

-papillon, sheltie, border: ezekre az edzoim azt mondtak hogy nem valoak hozzam, mivel en szigorubb vagyok a kutyakkal

-jack russell: tul rovid a laba es baja lehet a sok ugrastol

-parson russell: elvileg nagyon makacs, meg terrieresebb mint a jrt

-miniaussie: tul nagy az energiaszintjuk

-kooiker: nem talaltam sehol es nagyon dragak

-munkaspaniel: 0-24 prognek



Most pumiban gondolkozok. Vélemény? Nyilvan nem csak az a fontos hogy jo agility kutya legyen, hiszen nem arra a par edzesre veszek kutyat, hanem egy eletre.



2022. márc. 11. 15:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Na, hát ha valami pörgös, akkor az a pumi, ràadàsul a pofàja be nem áll…


Mudi ugyanez, agilityre kivàló, de ha a birdernek túl sok vagy, akkor a mudi se való neked.


A sheltie lenne jó. Az nem opció, hogy visszaveszel kicsit magadból?

2022. márc. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Törpe uszkár?
2022. márc. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Pintér László ***** válasza:
7%
https://www.youtube.com/watch?v=bYPdEdEXOg0 Kicsit off, de ezt a videót nem tudom megunni. :D Egyszerűen imádom a kis Húsokat!
2022. márc. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Az uszival se nagyon cèlszerü keménykedni szerintem…
2022. márc. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%

Pumi van a szomszédban. Non stop pörög és ugat. Akkor már inkább mudi. Kutyám legjobb barátja egy mudi, kevésbé csahos, "normálisabb" mint a pumi. A pumi félig-meddig terrier egyébként.


Szóval mudi? Vagy uszkár?

2022. márc. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
!! Elfelejtettem kiirni, hogy mudim nem lehet, a szuleim nagyon nem szeretik oket
2022. márc. 11. 19:04
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Hát nekem van egy a3-as jrt-m, mikor szigorúbb voltam vele csak ellenem fordult, minimúm kisebb lelkesedéssel csinálta a pályát, extrém esetben pedig otthagyott, visszament a ketrecébe vagy a kocsihoz. Ő tanított meg a végtelen türelemre és, hogy akkor is örüljek kifelé, miközben belül ordítok...


A borderek simán elviselik a keményebb nevelést (csak felesleges...), mint (az emberi utasítások követésére kitenyésztett) munkakutyák többsége...


Pumival mostanában nem nagyon agilityznek, elég makacsok tudnak lenni a pályán, a parson viszont pont, hogy együttműködő, ha ilyen munkáról van szó.

2022. márc. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

A miniaussiekat csak küllemre tenyésztik. Hidd el, nem pörögnek ők annyira. Sőt, inkább az a gond, hogy ösztönben, idegrendszerben jellemzően nem olyan erősek. (És baromi drágák.)


Foxi? Pincser? Törpe uszkár?

2022. márc. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Milyen szinten agilytiznél? Szóval fontos, hogy tenyésztőtől legyen kölyök, vagy mentett vonalról agilityre alkalmas, határozott gazdát igénylő kutya is jó? Mert hobbi célra a mentettek között is van tehetséges.
2022. márc. 12. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Border collie
2022. márc. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!