Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ellenzik sokan a kutya...

Miért ellenzik sokan a kutya szőr festését?

Figyelt kérdés

Természetesen megfelelő festék anyaggal, ami természetes, nem káros, nem olyan mint a hajfesték. Ellenkező esetben megértem, de olyan festékkel, ami nem károsít, azt miért ellenzik sokan?

Szerintem tündérien fel lehet dobni egy kutyust időnként egy kis festékkel, és a kutyának semmi baja nem lesz tőle.



2022. márc. 12. 10:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%

Mert ez a te érdeked és nem az állaté.

Ha sminkelsz, csinosan öltözködsz, akkor magadért teszed, hogy tetszen az, amit a tükörbe visszalátsz, vagy azért, hogy a környezetednek felelj meg.

Azonban a kutyát festeni nem fog a kutya érdekévé válni. Ő nem fog a tükörbe azon gondolkodni, hogy vajon a pink vagy a kék szín áll-e neki jól.

Az, hogy a kutya hogy néz ki az a te érdemed, viszont te is valószínűleg nem azért akarod őt festeni, hogy neked jobban tetszen, hanem hogy felvágj a környezetednek.

2022. márc. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
89%
Mert a kutyának semmi szüksége rá, hogy "tündérien fel legyen dobva időnként" . Ezt nem is tudom értelmezni . Aki akarja csinálja , de szerintem retardált dolog, ennyi a véleményem .Mintha egy 8 éves agya lenne egy felnőtt emberében :D
2022. márc. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
64%

Mert szerintem állatkinzás. A kutya ruhát és a kutya cipőt még meg tudom érteni. Ne szedje szét a forró beton a lábát vagy ne fázzon télen a minusz fokokban.

De a festésen mit nyerne? Értelmetlen és felesleges pénzkidobás.

2022. márc. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
82%
Komolyan létezik olyan eszetlen, aki befesteti a kutyája szőrét?? Basszus... Elképesztő, mennyi unatkozó, pihent agyú ember van...!😂
2022. márc. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez nagyon fölös és értelmetlen dolog, de amíg valaki legalább olyan anyaggal csinálja, ami nem káros a kutyusra nézve, addig csinálja, nem érdekel. Viszont továbbra sem látom értelmét, de ha már valaki annyira akarja, akkor csak figyeljen arra, hogy természetes festékanyaggal csinálja, hogy legalábbis ártalmas ne legyen.
2022. márc. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

#1 a kutyának szintén semmi érdeke abban, hogy a gazdi minden féle versenyre elvigye, ha úgy vesszük ez is egy felvágás. Nem tenyésztőknél, de átlag embernél bizony az.

#3 nem vagy tisztában az állatkínzás fogalmával.

Egyébként értem, nem is olyanra gondoltam, hogy pink vagy kék, hanem mondjuk fehér kutyának valami aranyos barna folt, Facebookon láttam ilyen képet.

Egyébként maga az állattartás sem az állat érdeke, te veszed magadhoz mert te akarod. Van néhány kivétel, inkább macskáknál, hogy oda szegődik és ott marad, na az valóban az állat döntése volt. De az hogy veszel egy kiskutyát már alapból azért veszed mert te akarod.

Az, hogy mikor viszed el sétálni, szintén a te döntésed, akkor viszed amikor te akarod. Nem akkor amikor a kutya akar. Lényegében az egész állat tartás egy önző dolog, azt csinálsz amit te akarsz azzal a kutyával, és csak akkor leszel megbüntetve, ha az esetleges (csak feltételes módban írom) tényleges állatkínzás bizonyítható.

Vagy egy másik dolog, amíg a gyereked kicsi, és te veszed neki a ruhát, csak bőrszínű ruhát veszel? Vagy olyat is, ami szép, aranyos, vagány, akármi? Hiszen amíg kicsi, te döntöd el, mit adsz rá.

2022. márc. 12. 11:19
 7/31 anonim ***** válasza:
68%
Na várjál. Állatokon ne teszteljenek emberi kozmetikumokat de nyugodtan fessük be őket pinkre. Hát ez nagyon értelmes.
2022. márc. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%
Azért mert semmi értelme igazából bohóccá csinálják a kutyákat vele. Nemtom, nekem erről az egészről az jut eszembe mint a filmben azok a nők akik tipikus csivavával járnak, meg "tündi-bündi" a kutyájuk. Én egyébként nem ellenzem, de szerintem nevetséges a szitu.
2022. márc. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
72%
Aki képes ilyen hülyeséget leírni, hogy egy társállatnak nem érdeke az, hogy gazdája legyen, annak lehet mondani bármit.
2022. márc. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
#9 nem az, hogy gazdája legyen, hanem az, hogy pont te legyél. Amikor elhozod a tenyésztőtöl a kiskutyát, az a kutya nem akarja otthagyni az anyját, a testvéreit és a gazdáját, de te mégis elhozod. (És gondolom egyértelmű, de ha ez se volt az akkor inkább tisztázom, hogy a vásárolt állatokról beszélek)
2022. márc. 12. 12:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!