Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harapott már meg téged kutya?

Harapott már meg téged kutya?

Figyelt kérdés

Ha harapott már meg kutya milyen fajta volt?

Mekkorát harapott?



2022. márc. 14. 09:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Engem egyszer, valami keverék volt, de nem harapott olyan nagyot hogy vérzett volna. Inkább ijesztő jelenség mintsem fájdalmas. Persze fáj is ha rendesen megharap, de szerintem inkább félelem keltő.
2022. márc. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekkoromban egy németjuhász.

Megvadult a vértől.

Fejemet kellett összekapcsozni, egy fogam kiesett és az orrom széle felszakadt, meg volt pár lila foltom hisz akkora volt a kutya mint én.

Évekig összecartam magam ha kutyaugatást halottam közelről.

2022. márc. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
89%

Gyerekkoromban a sajátunk, egy ír szetter. Gyönyörű kutya volt, de nevelhetetlen, ideggyenge volt sajnos. A harapás után apám elpaterolta a háztól. A karomat és a fejemet harapta meg, vérzett.


Utoljára 4 éve, egy nagyobb testű keverék. A kiskutyámat is összeharapta, de hál istennek életben maradt. A két felkarom lett véraláfutásos, a kutyámnak is felszíni sebei lettek. Kifizettettem a gazdival az állatorvosi költséget, ellenkező esetben a rendőrségre mentem volna. A támadó kutya hál istennek azóta megdöglött.

2022. márc. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%
Nem. 4 kutyám volt eddig, se sajátom, se idegen kutya nem támadott vagy harapott meg.
2022. márc. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
77%
Engem szerencsére nem, pedig kutyák mellett nőttem fel és a környéken is mindig sok kutya volt, de egy barátnőmet több kutya is megharapta már, a száját, lábát. Az a baj, hogy ő nem érti a kutyák testbeszédét, simán belehajol egy idegen kutya arcába is, vagy megsimogatja, mikor fenyegető testjelzése van a kutyának. Szerintem ezek a támadások épp ezért nagyon gyakran múlnak az emberen is, például ha érzik, hogy fél vagy ha rosszul értelmezik a kutya jelzéseit.
2022. márc. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Maya Bunnyheart ***** válasza:
97%

Igen. Egy menhelyen történt, és a kutya egy kis-közepes testű keverék olyan mint egy malinois csak kisebb méretben.


Így történt:

A kutya ki volt engedve a menhely udvarára, valamelyik felelőtlen dolgozó meg egy padon kint hagyott egy csomó zsemlét/kiflit, a kutya elvett egy kiflit és azzal rohangált, majd megkért az egyik dolgozó hogy fogjam meg a kutyát mert egy másik önkéntes jönne be egy kutyával, én hülye meg megfogtam a kutya nyakörvét, ő ledobta a kiflit, hátrafordult és azzal a lendülettel szájba harapott, fájt és vérzett de nem lett komolyabb bajom belőle...majd eltelt pár hónapja és sikerült összehaverkodnom ezzel a kutyával.

2022. márc. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyen önkénteskedtem, egy kis termetű kutya nem akart kijönni a kennelből, de fertőtlenítettünk volna, így muszály volt neki. Megfogtam a nyakörvét, ő meg megharapta a kezem, a tenyeremen 5-6 cm-es hosszú seb lett pár mm mélyen, ahogy elrántottam és a kezem hátán meg ottmarad a fognyoma, meg eléggé folyt belőle a vér is.


Még aznap összehaverkodtam a kutyussal és azóta jóval óvatosabb vagyok, ő meg még sok embert megrágott :P. Azóta is járok amúgy oda, nem tántorított el, de ha olyan a szituáció, első mindig a saját testi éppségem.


Nekem a harapás az, ahol vér folyik, de ha más is számít, akkor már számtalanszor "haraptak" meg kutyák sima játék közben, mikor labda helyett a karomat kapták el és belilult...

2022. márc. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Haburc válasza:
81%
Sajnos többször is. Egyik alkalommmal még gyerek voltam, keresztapámé. Egy palotapincsi volt. Másik alkalommal az egyik szomszédé. Korcs keverék volt. A semmiből támadt rám. Meg volt egy harmadik eset. Egy másik szomszédé. Tojásért voltam náluk, mert árultak tojást, a kuvasz kutyájuk ki volt engedve. Hátam mögé lopakodott, vicsorítva morgott. A gazdájának is alig fogadott szót. Azóta rühellem a kutyákat!
2022. márc. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. márc. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, harapott meg. Tacskó, nem harapott nagyot, bár ez nem a kutya szándékán múlott.

Lakik a tömbben egy rokkant asszony, két idegbeteg tacskóval. Akármit meglátnak, ami él és mozog, vérszemet kapnak és őrjöngenek, a környéken mindenki rühelli őket. A nő mankóval jár, a sétáltatás annyit jelent, hogy a tömb elé leviszi őket két percre, aztán vissza. Nem csoda, hogy ilyenek. Egy furgon mögött állt a nő a kutyákkal, én nem láttam őket, a furgon mögött sétáltam el. Hosszú, több méteresre kiengedett flexi pórázon a két kutya azonnal odacsörtetett hozzám. Mielőtt felfoghattam volna, mi van, az egyik bele is harapott a lábamba. Nem vagyok rá büszke, de belerúgtam. Ösztönös védekezés volt. Persze a nőnek állt feljebb, mintha tudnom kellett volna, hogy ott lapul a kutyákkal. Kicsit bánom, hogy nem tettem feljelentést, de épp a nemzetközi vonathoz mentem, és nem akartam ezért lekésni. A harapás nem volt komoly, mert azonnal elrántottam a lábam, így csak egy minimális kék folt lett a helyén.

2022. márc. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!