Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A magyar - szerb határon...

A magyar - szerb határon mennyire nézik hogy a kutyának érvényes-e az oltása?

Figyelt kérdés

Németországból mennék Szerbiába, a kutya viszont 3 éve volt utoljára oltva, még határidőn belül vagyunk, jövő héten kap oltást így nem lesz megszakítás az oltási sorban az EU-s szabvány szerint. Viszont Szerbia nem EU és ott évente kell oltani. Na most a kutyának lesz oltása, csak éppen nem lesz meg a 21 nap, hanem csak 15 amikor elindulunk.


Ismétlem, a kutya EU-s szabvány szerint korrektül van oltva, csak a szerbiai szabvány szerint lesz hivatalosan 6 nap híján érvénytelen az oltása.


Ezen mennyire problémáznak arrafelé?


Tapasztalatokra vagyok kíváncsi nem weboldallinkekre meg idézgetésekre, azon már túlvagyok hogy utána olvassak.


Megjártuk már párszor az utat csak ilyen nem volt még, hogy nem évente oltattunk hanem megvártuk a 3 évet vele.



2022. márc. 15. 09:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Most a veszettség oltasrol van szó? Tisztában vagy vele hogy azt Magyarországon is évente kell adni?
2022. márc. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Pedig EU-sok vagyunk, EU szabványok vonatkoznak ránk. És évente kötelező.
2022. márc. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ha Magyarországon élsz a kutyával életvitelszerűen akkor évente kell, de ha csak turistaként beutazol vagy átutazol akkor az oltás érvényességi idejét veszik figyelembe ami 3-4 év is lehet. És igen a veszettség elleniről beszélek, mi másról?
2022. márc. 15. 10:35
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Ha többször is megjártad már ezt az utat, akkor tudhatod, miként ellenőriznek a szerb határon. Ha betartják szigorúan az előírást, akkor ragaszkodni fognak a 21 naphoz, így a kutya nem utazhat be. Ha lazák, mehettek kutyástól.
2022. márc. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Mint írtam akkor évente volt oltva a kutya, tehát nem fordulhatott elő gond, most viszont más a helyzet, ha figyelmesen elolvastad volna amit írtam, neked is feltűnt volna. Az iratokat mindig elkérték hogy ellenőrizzék van-e oltás, de azt nem kötötték az orrunkra hogy mit néznek benne pontosan, hogy ellenőrzik-e az oltás beadásától eltelt 21 napot.


Arra számítottam esetleg van valaki aki volt már ilyen helyzetben, bár nem látok rá sok esélyt, de hátha.


Az okoskodásra nem vagyok kíváncsi.


Ennél jobban nem fogom szájba rágni az információkat. Aki a kérdésre releváns választ ad, annak köszönöm, a többiek meg görgessenek tovább okoskodás helyett.

2022. márc. 15. 11:17
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem fognak átengedni.
2022. márc. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
És ez saját tapasztalat?
2022. márc. 15. 11:53
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
Ez a törvény. Nincs érvényes oltás, nincs határatlépés. Különösképpen, hogy szerbia rizikós országbak minősül. Annak örülj, ha titter tesztet nem kérnek.
2022. márc. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tehát fingod nincs az egészhez csak okoskodsz. Értem.
2022. márc. 15. 12:26
 10/14 anonim ***** válasza:
60%

Amikor mi utaztunk Bulgariaba vonattal kutyaval,a hataron csak az utlevelbe beleneztek es az elso oldalt neztek. Nem lapozgattak. Kb azt se tudtak,mit nezzenek. Tdljesen sotetek.


Szerintem nem fogjak szamolgatni a napokat.

2022. márc. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!