Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya sétáltatás, hogyan?

Kutya sétáltatás, hogyan?

Figyelt kérdés

Ismerem a szabályokat, csak nyugodt kutyàval induljunk el, mi lépjünk ki elsőnek az ajtón, stb…

De mi már az első ponton se tudunk túl jutni amint meglátja a pórázt vége…. Semmi nem érdekli, döngeti a kaput fel alá rohangál, nem hallgat semmire. Próbáltuk, h akkor napi szinten többször elő vettem és amikor így viselkedett leszidtam és a pórázt meg elraktam. De a forgatókönyv mindig ugyanaz, elő veszem ő meg akkor félőrült módjára viselkedik. Tudom, h én rontok el vmit, de fogalmam sincs mit csináljak másként, mert ha képben van a póráz semmi nem érdekli, csak az h menjünk már.


2022. márc. 16. 12:55
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Voltunk kutyasuliba is, ahol rákérdeztem erre a problémára. Majd az oktató megvonta a vállát, h ő ilyet még nem látott. Többet nem mentünk oda.
2022. márc. 16. 12:56
 2/16 A kérdező kommentje:
Spániel kutyus
2022. márc. 16. 12:57
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom végül ebből az állapotból indultok el. Amivel megerősíted, hogy ha elég aktívan és elég sokáig csinálja ezt az őrjöngést, akkor végre eléri amit akar.

A megoldás egyszerű, várd meg, amíg abba nem hagyja. Mivel sokszor erősítetted meg ezt a viselkedést, (a spánielek meg híresen nem épp olyan nagyon együttműködőek) így eleinte lehet, hogy órákat kell várnod.

Kapuszabálya egyébként van a kutyának? Mert abba normál esetben belenyugszanak a kutyák.


Az mondjuk elég nagy gond, hogy ilyenkor semmire nem hallgat, nem tudsz rá hatni.


Egyébként nálam is bepörögnek a sétára. Engem mondjuk ez nem zavar, ha rájuk szólok leállnak és utána már úgy is szépen viselkednek, higgadtak mellettem, amíg ki nem érünk oda, ahol elengedhetem őket és ki nem tombolhatják magukat.

2022. márc. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%

Nálam is felpörögnek ha csak a séta szót mondom..😃

Engem nem zavar ha pörögnek indulás után szép lassan lefárasztják magukat a sok futással és szaglaszassal

2022. márc. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Engem az erdekel, hogy teszed fel ra a porazt, nyakorvet? Addig sem tud nyugton maradni?

Mert az enyem is felporog mindig, de en szo nelkul kivarom a porazzal a kezemben, mig leul elem, akkor felteszem ra, es a kaput nem nyitom ki, amig ujra le nem ul. Nem mondok neki semmit, szimplan varom, hogy mikor jon ra, hogy le kell nyugodnia, sokszor a parancsok csak megjobban felizgatjak. Igy mindig rovidul majd a futkarozassal eltoltott ido, mert megtanulja, ha nyugodt marad, elobb indultok, csak turelem.

2022. márc. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#4 igen, nálunk is így szokott lenni. Pár utca és megnyugszik, nem mondom azt, h lábnál sétál az inkább haza fele jellemző. De egy álmom valósulna meg, ha séta elején is ilyen nyugodt lenne.


1# tudom, én rontottam el. De ő tényleg nem nyugszik meg amíg látja a pórázt. Vagy azt h rajtunk a cipő, ilyenkor minden mozdulatra újra pörög. Elteszem a pórázt, leülök ő meg az elején fel le rohangál majd leül és engem néz, amint megmozdulok kezdődik előről.

2022. márc. 16. 14:15
 7/16 A kérdező kommentje:
Úgy teszem fel h kb 15mpre egyhelyben marad mert rászólok de tiszta feszület sípol meg remeg szinte az izgalomtól majd amint kattan a póráz mintha puskából lőnék ki
2022. márc. 16. 14:17
 8/16 A kérdező kommentje:
Próbáltam azt is, hogy az udvaron fárasztottam, labdáztunk meg jutifalattal gyakoroltunk, h fejben is fáradtabb legyen. De amint meglátja a pórázt vége.
2022. márc. 16. 14:19
 9/16 A kérdező kommentje:

#5 ha rajta a póráz esélyem sincs, h nyugton maradjon. Döngeti a kaput, ilyenkor a szomszéd kutyák is rákezdenek és az is hergeli.

Arra is gondoltam, h lehet hívnom kéne egy trainert. De a környékünkön nincs nagyon ilyen :/ . Vagy egy olyan személyt akinek határozottabb energiái vannak. Bár a kutyasuliban se fogadott szót nagyon senkinek. Mindent annyival tudott le, h ha közeledett az oktató a hátára dobta magát és nem mozdult.

2022. márc. 16. 14:25
 10/16 anonim ***** válasza:
90%
Csak probald ki, hogy nem beszelsz hozza, csak varsz.
2022. márc. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!