Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nagyon fél a forgalom...

A kutyám nagyon fél a forgalomtól, autóktól, villamostól. Nagyvárosban lakom, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nyilván logikus, hogy fokozatosan kellen hozzászoktatni, de légyszi konkrétumokat írjatok...Hogy csináljam, ha konkrétan körülvesz a nagyváros? Napi háromszor kocsiba tenni és órákat utazgatni munka mellett nem tudok. Ha olyan utcára érünk, ahol hallja/látja a metrót, vagy sok autó jár, fél, remeg, nem érdekli a jutalomfalat sem.

Ráadásul néha el kell vinnem metróval/busszal magammal, mert egyedül maradni sem tud még, egyik rosszabb, mint a másik.

Ti mit tennétek?


Egy hónapja van nálam, hét hónapos.


2022. márc. 16. 19:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Vannak erre szakosodott kutytrénerek. Keress meg egyet.
2022. márc. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már keresek trénert. Más ötlet? Tapasztalat?
2022. márc. 16. 19:43
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás, előbb ingerszegény helyen/időszakban, sok pozitív élménnyel, figyelemeltereléssel, aztán fokozatosan emelni az ingert. Előéletes mentett kutyám van, roller, gördeszka, görkori mumus volt sokáig, mára elértem, hogy észreveszi, figyeli, de csendben van, nem mozdul rájuk, ha pont jönnek ilyennel. Nekem a figyelemelterelés nagyon jól bevált, ehhez az kellett, hogy a kutya előtt vegyem észre az ingert. Neked valószínűleg kevesebb idő lehet, mert fiatalabb a kutyád, mint az enyém volt, amikor hozzám került.
2022. márc. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Gyakorlás.


Mondjuk én a figyelem elterelést pont nem szeretem. Én azt szoktam kérni a kutyától, hogy számára kényelmes távolságból nézze meg a mumust, aztán csináljon bármit, aminek köze nincs a mumushoz (nézzen másik irányba, nézzen rám, üljön le, bármi). Így nem idegesíti magát azon, hogy mit nem lát.

A másik fontos eleme a dolognak a távolság: valószínűleg távolabb kell kezdeni a kutyával, mint gondolnád. Ha benne laksz a sűrűjében, akár az ajtóban is. A lényeg, hogy az első befeszüléseknél kezded a tréninget, nem várod meg, hogy remegősre stresszelje szét magát.

A harmadik, hogy ízletes, jól csúszó jutalomfalattal dolgozz, mert sok fog fogyni.

Ha van magabiztosan közlekedő kutyahaver, akitől tud tanulni, az szintén segít.


És igen, emellett csináljatok rendszeresen stresszmentes, szaglászós sétát, város szélén, erdőben stb.

2022. márc. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nem működött, hogy nézze meg kényelmes távolságból a mumust, mert bármilyen távolságból rápörgött, és kikapcsolt a figyelme felém, se nem látott, se nem hallott, ezért próbáltam ki a figyelemelterelést, és az működött. Ki kell próbálni, hogy az adott kutyánál mi válik be, és azt gyakorolni sokat.
2022. márc. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
28%

Szia!


Tudom, hogy sokan kutyamániások, hogy kutya így-kutya úgy, de ha ennyire fél a forgalomtól szegényke, akkor inkább add el egy olyan gazdinak,,aki megfelelőbb környezetben él. Vegyél egy lusta szobakutyát, aki naponta fel kel kétszer, és egesz nao alszik. Nem kell vele foglalkoznod, csak az orra alá dugod a kaját és naponta kiviszed egy fél órára a kertbe.


Sok sikert!

2022. márc. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Sok esetben elég, ha nem foglalkozol a félelmével, hanem nyugodt maradsz, mész tovább, esetleg még szólsz is neki, hogy menjen tovább ő is, ne álljon meg. A nyugtatgatással nagyon sokszor csak a félelmet erősítik az emberek, ha a kutya látja, hogy neked ez egy teljesen természetes szituáció, ő is hamarabb feloldódik.


Az én felnőttként örökbefogadott kutyám a vihartól és egyéb hangos zajoktól félt, ezt alkalmaztam nála is és elmúlt a félelme.


A jutifalis, figyelemelvonó módszer akkor működik a legjobban, ha a kutya előtt jársz fejben pár lépéssel és már azelőtt kérsz tőle trükköket, hogy elkezd rettegni pl látod h bekanyarodik az utcára a busz, rögtön kéred tőle a feladatokat.

2022. márc. 26. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Van kutyabaratja? Aki nem fel ilyen szituban? Azzal setaljatok egyutt es tole latni fogja,h nem kell felni.

A kutyaiskolanak is ez az egyik alapkove.


Sorrendisegi szabalyokat betartod? Olvass roluk vagy a trener mondja el sokszazezerert.

2022. márc. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem megoldás hogy odaadod másnak, ha tudod biztosítani a megfelelő környezetet, sétákat, törődést. Nem az a megoldás hogy nem kerül többet olyan helyzetbe amiben fél, hanem hogy megérti, hogy indokolatlan a félelme, a metró stb nem bánt csak hangos.

Viszont addig amíg nincs ott és tréner és nem tudjátok kezelni, valamennyire ha tudod kerüld az ilyen helyzeteket, nehogy megszokja hogy ez normális.


Hogyha pedig még csak 2 hónapos semmi nincs veszve hidd el.

2022. ápr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Attól,hogy fél még meg kell szoknia.Ez napi rutin normál esetben tehát legalább napi 3x lent van a kutya ha nincs kerted.

Ha zaj van és megijed csak menj tovább,ne nyugtatgasd,ne kapd fel,mert azt erősíted benne,hogy ez a helyes reakció.

Ha tovább jött dícsérd meg és igyekezz inger szegényebb környezetbe menni vele.(park például)

Meg fogja szokni,idő kérdése


De (!) mindenképpen ajánlok egy jó házhoz járó trénert vagy egy jó kutya iskolát.

2022. ápr. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!