Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja a kutyámnak? Olyan...

Mi baja a kutyámnak? Olyan fura, nagyon megijedtem!

Figyelt kérdés

Ma megfürdettem, megszárítottam, aztán kapott Advantix spot on-t, amit az állatorvostól vettük. Amikor rányomtam a nyakára, nagyon nem tetszett neki, látszott, hogy menekül a cucc szaga elől, sehol sem találta a hejét, mindenhonnan felpattant és tovább szaladt a lakásban. Aztán lenyugodott, most órák óta alszik, de az előbb megint ez volt. Nagyon ijesztő mostmár! Felpattat, lefeküdt az íróasztal alá, onnan egyből felpattant, kiment a konyhaajtó elé, lefeküdt, felpattant, bejött, fel a fotelba, ott azt hittem jó lesz, de nemsokkal később onnan is felpattant, aztán fel az ágyba, az ágyban három helyről is arrébbugrott, aztán tiszta idegesen ásni kezdett az ágyban, mintha be akarna bújni a takaró alá, aztán a párna alá, oda be is dugta a fejét, aztán csak tolta a párnát, tiszta zavarodott volt! Úgy megijedtem! Most viszont egy 10 perce nyugodtan fekszik. Mi lehet ez? Mit csináljak vele?


Előtte olyan védelmet kapott, ami ilyen kis tabletta, hirtelen nem tudom a nevét, de véd szívféreg, kullancs, bolha, szó szerint minden ellen, de nem szerette, nagyon utálta, ezért mondtuk a dokinak, hogy többet nem szeretnénk ezzel kínozni. Nagyon érzékeny a gyomra is, múltkor az egyszerű féreghajtó miatt 3 napig gyomorsav túltengéssel küzdött. Hogyan védjem a kutyámat, ha mindent utál, és mindenre ilyen rosszul reagál? Régebben allergiás is volt.



2022. márc. 16. 20:03
 1/10 A kérdező kommentje:
Pontosabban 2 éjszakát hányt a kutya a féreghajtó miatt. Most már látom, a spot on miatt is napokig szenvedni fog? ☹️☹️☹️
2022. márc. 16. 20:07
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáld ki a Foresto nyakörvet.
2022. márc. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Na de ez a jelenet, amit leírtam, ezt ne így képzeljétek, hogy összevissza fetrengett a kutya, hanem menekült, látszott hogy nem érzi jól magát, lesúnyta a fejét is! Nagyon sok spot ont kapott már, még sosem volt ilyen.
2022. márc. 16. 20:09
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Megfürdetted, alapból elveszítette a "saját szagát", erre még tettél rá bolhairtót is, így abszolút nem érzi a saját szagát. Próbálja visszaszerezni a szagát, azért viselkedik így. Többek közt ezért nem szabad sokszor fürdetni a kutyát. Fürdetés után meg várni kell pár napot a spotonnal, nem azonnal rátenni..
2022. márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Évente egyszer fürdetem ☹️ ó istenem. Hogy adjam vissza neki a szagát?
2022. márc. 16. 20:13
 6/10 A kérdező kommentje:
De akkor nem beteg, vagy nem csípi ez a rohadt spot on? Leszedjem róla valahogy? Lemossam?
2022. márc. 16. 20:14
 7/10 A kérdező kommentje:
Jajj! Nemrég ki kellett nyomni a bűzmirigyét is! Nem lehet hogy azzal van megint valami, és azért viselkedik így?
2022. márc. 16. 20:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a cica viselkedett így,mikor észrevettem hogy bolhás.

Vettem egy spot on-t.

Rányomtam,aztán rövid időn belül összevissza mászkált és nyugtalan volt.

Én arra gondoltam,hogy lehet a bolhák nem vették jó néven a csepegtetést és megcsipkkedték,ő meg ezért viselkedett furán.

Másnapra már nem volt gond.

2022. márc. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a bűzmirigye miatt van. Akkor nem így viselkedik. Jól mondták az előzőek, fürdetés/spot-on, a mienk is ezt csinálta múltkor. Ne aggódj, nincs fájdalma, vagy ilyesmi. Nem kell lemosni sem, elfog neki múlni max holnap, holnaputánra. Esetleg kicsit egy papírzsepivel megdörgölheted a spot-on helyén, de lemosni nem kell.
2022. márc. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha irritálja akkor a bőre be fog pirosodni. Néha húzd el a szőrét és figyelgesd.
2022. márc. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!