Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis termetű kutyák miért...

Kis termetű kutyák miért védik dühöngve agresszíven a kajájukat vagy dolgaikat, mikor tudatában vannak hogy a nagyobb bármikor elvehetné?

Figyelt kérdés
a legszelídebb tacskókeverékből is egy morgó nyáladzó vadállat válik ha vacsija közben megpróbálom megsimogatni. egyszer kipróbáltam hirtelen elvettem előle, rögtön abbahagyta az agresszivitást és csak szótlanul nézett hogy mi történik. de ha máshol fordulna ez elő, hogy lehet hogy a kis élőlénynek ezt súgja az ösztöne, holott tisztában van vele hogy a nagyobb bármikor elintézhetné? azt mondtátok tudatában van hogy kicsi, érzékeli hogy ő egy szituból rosszul jönne ki. akkor? az ösztönök nem jól működnek?
2022. márc. 16. 21:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Nincsenek megnevelve, ő a főnök, a falkavezér, a gazdi meg ráhagyja. Nem a kutyák ösztönével van a baj, sőt, az tökéletesen működik.
2022. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Nekem kistestűim vannak és nem viselkednek így. Ennek semmi köze a méretéhez, rossz nevelés eredménye. Nagytestű kutyák is tudnak morogni a kajájukra.
2022. márc. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem nevelted meg...

Nekem eddig egyik kistestű kutyám sem viselkedett így, sőt nyugodtam bele is nyúlhatok a kajájába miközben eszik.

2022. márc. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kistestűnél talán azért fordul elő gyakrabban, mert "jajj de cuki a kis méregzsák" (tisztelet a kivételnek), de egy nagytestűnél már annyira nem az, így jobban is nevelik őket.
2022. márc. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
egy nagy termetű egyébként meg is lépi azt hogy ráharap egy kézre ha hasonló szituációban neveletelen és megzargatják? kicsinél csak azt tapasztaltam hogy a végtlenségig acsarkodik, esetleg ordítva rákap, de nem harap erőset. (nem ezzel szórakozom, csak kipróbáltam)
2022. márc. 16. 21:46
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Kutya függő, hogy melyik az amelyik csak acsarkodik, és melyik amelyik harap is. Van kistestűben is olyan amelyik oda is harap. De ez az állapot egyáltalán nem okoz kiegyensúlyozott életet a kutyának, szóval a legjobb lenne ha változtatnál.
2022. márc. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Rossz előélet, rossz nevelés, dominancia, illetve ezek kombinációja. Pl a csivava domináns fajta, de mérete miatt sokszor félrenevelik. Egy mentett kutya védheti azért az ételét, mert korábban éhezett.
2022. márc. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Kistestű kutyáim vannak, soha eszükbe sem jutott rám morogni. Pedig egyik menhelyi, többi emberrel nem barátságos típus.

Amit én tapasztaltam, hogy ugatósabbak, mint a nagyobb kutyák. Szívesebben hallatják hangukat séta közben is.


(Tacskó keverékem és csivavám van)

2022. márc. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az étel alapvető az állatok életben maradásához.


A kutya ilyenkor pontosan azért, morog, vicsorít, fenyeget, mert attól fél, hogy elveszed tőle az ételt és védi tőled. Erre a félelemre a hülye ember még rá is szokott erősíteni azzal, hogy tényleg elveszi a kutya elől az ételt.


Ha megbíznak benned, hogy nem jelentesz fenyegetésta számukra, hogy adsz, nem elveszel tőlük, akkor nincs ilyen probléma.



(Kistestűnél azért gyakoribb, mert a gazdik ráhagyják. Egy komondortól vagy egy németjucitól ugyanez nem cuki, az első jelek után elkezdik kezelni a problémát.)

2022. márc. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8%

#9 "Erre a félelemre a hülye ember még rá is szokott erősíteni azzal, hogy tényleg elveszi a kutya elől az ételt."


Tudod, ezt a tudatosan nevelő gazdák nem viccből csinálják, hanem azért, hogy ha sétáltatás közben netalántán felvenne valamilyen eldobott élelmet (amiben gombostű vagy méreg is lehet), akkor is el tudják venni a kutyától, ugyanis ez sokszor az életét mentheti meg.


Az étel féltése egyébként teljesen ösztönös a kutyák részéről, nem csak kistestűekre jellemző, a gazda felelőssége, hogy megfelelő neveléssel ennek határt szabjon.

2022. márc. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!