Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 15kgos táp frissességét hogy...

15kgos táp frissességét hogy őrzitek meg?

Figyelt kérdés

Ismerősömnél néhány hónap után megromlott.

Az én kutyusom kb 2.5kg tápot eszik meg havonta, de kilónként nagyon macerás és sokkal drágább is beszerezni, viszont félek, hogy ránk romlik egy 15kg-os kiszerelés.


2022. márc. 17. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
98%

Hűvös, száraz helyen kell tartani, lehetőleg levegőtől minél jobban elzárva (zsákot visszahajtva, lezárva).

Nyitva, meleg helyen gyorsan meg tud romlani. És természetesen nem mindegy az sem, milyen lejárati dátum van ráírva.

2022. márc. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Oszd szét kisebb tasakokba vagy vödrökbe.
2022. márc. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én átdobozolom aromazáró tárolódobozokba, ha nem visszazárható eleve a tasak.
2022. márc. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A havi adagot tedd lezárható dobozba. A többit a zsákot lezárva hűvösebb helyen kell tartani.

Figyelni kell, mennyi a lejárati idő. Nem igazán romlanak meg a szárazak, csak a sok nyitogatás miatt elveszítik a külső bevonatukat, ami leginkább a kutya szaglására hat, kiszáradnak.

2022. márc. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Négyes írta nálunk is az van. Kicsi lukat vágok a nagy zacskón, amin már kényelmesen ki lehet önteni és fém tetős üvegedénybe öntök belőle. A zsák száján eleve a kis lukon kevesebb aroma megy el és a levegő páráját sem szívja úgy, de természetesen ezt a kis lukat is a lehető legalaposabban lezárom. A legjobb, ha apró hajtásokkal betekered, mint egy palacsintát, és utána nagy méretű gemkapoccsal lezárod. Tuti nem megy se ki, se be semmi. Az üveget a Pepcoban vettem, egy nagy befőttesüveg I love you felirattal és virágokkal, nagyon kedves látvány, a fém tető miatt tartja is az aromát.
2022. márc. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is 2 kilókra szedem szét dobozokba.
2022. márc. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!