Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak az utcáról be...

Eger macska kérdése:

Mit csináljak az utcáról be szedett kutyákkal?

Figyelt kérdés

Az egyiket 2017 ben találtam Szigetszentmiklóson amit egyből haza is hoztam,ami szült is 1 kiskutyat (képen is szerepel)


A másikat is találtam 2020 ban és nem volt szivem ott hagyni


És a 4. Az én kutyám volt aminek minden oltás, ivartalanítás megvan

Itt az a gond hogy oltás nincs a kutyáknak mert pénzem nincs rá sajnos de az ételt az mindig van nekik mert a szüleim is veszik nekik meg én is. Szomszéd néni is szokott át hozni ételt ami nem fogy el neki. Szerintem jobb a sorsa mint ha utcán lenne én miden nap ki viszem őket a kertben foglalkozni, játszani mert szeretem őket. Igy oltás nélkül lehet állatot tartani? Az enyémnek megvan mar az oltas és ami szült az 03.29 én kapott időponton az oltásra mivel ivartalanításhoz szükséges az oltás


2022. márc. 18. 11:12
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Tudom hogy előbb kellett volna ivartalanitani de most lett rá pénzem, menhelyre nincs szívem őket beadni mert ott nem foglalkoznak velük annyira az baj lenne hogyha megtartanám őket?
2022. márc. 18. 11:14
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Hat kotelezo lenne a chip es az oltas is, de nincs ellenorzo szerv... nyilvan jobb, mintha menhelyen lenne egy ketrecben honapokig, vagy evekig, de igy az eselyt sem adod meg, hogy teljes erteku gazdaja legyen valaki, en a helyedben feltennek hirdetest rola, hogy gazdat keres, kapcsolattartassal, ivartalanitasi kotelezettseggel.
2022. márc. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
59%
Beszeded őket...más meg várja őket haza. :(
2022. márc. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Chipet gondolom nem nézettél, simán lehet, hogy szökött kutyák, akinek van gazdijuk. Chipre, oltásra nincs pénzed, hivatalosan nem is tarthatnál anélkül kutyát. A kajájuk meg gondolom pénz híján occsó táp és maradék. Szép dolog, hogy megmentőt játszol, de nincs pénzed normálisan ellátni őket. Elsősorban nézess chipet, hátha van gazdájuk. Ha nincs, akkor meg keress nekik másikat.
2022. márc. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
A veszettség elleni oltás meg a chip azért minimum lenne. Egyik sem egy anyagi összeomlás.
2022. márc. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
32%

“ A kajájuk meg gondolom pénz híján occsó táp és maradék.”


Nyilván jobb nekik, ha hagyják éhen halni. Ezt szeretted volna mondani?

2022. márc. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
be....szedett ;-)
2022. márc. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
17%
ad vissza a gazdájuknak
2022. márc. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%
Te meg tanul meg matyar.
2022. márc. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

Kijárnak vagy épp teljesen kintiek is a kutyák.Érintkeznek egymással és akár csak vizelet és ürülék formájában idegen kutyákkal is.Terep tárgyakkal is,más emberekkel is.Mindennel ami veszélyt jelenthet rájuk és sok fertőzés esetén rád/rátok is.(főleg ha van kisgyermek)


Ha mindet meg akarjátok tartani szerintem nem nagy ügy ki spórolni évente azt a 3x 8.000 forintot oltásra.Nem is kell ugyan abban a hónapban oltani mindet.Elég,ha mondjuk 3 hónaponta egyet oltassz.(március - június - szeptember - december)

3 havonta csak félre tudsz tenni 8.000 forintot egy kutyára (havi kb 2500ft a malacperselybe..).

Elsőre chippel együtt valóban sok,de ismétlem 3 havonta csak félre tudsz tenni egy évben egyszer rá.Chipelni egész életükben csak egyszer kell.


Én nem mondanám,hogy okos ötlet megtartani őket,ha (gondolom jó olcsó táppal és maradékkal..) csak az etetést tudod finanszírozni,azt is úgy hogy másik 2 ember is be kell segítsen.És,ha betegek lesznek és orvosi ellátásra szorulnak? Oltatlanul bármikor bekövetkezhet FELNŐTT KUTYA IS lehet parvo vírusos is,csak náluk sokkal súlyosabb,fájdalmasabb lefolyású.


Nagyon rendes vagy,hogy befogadtad őket,de te az egyetlen amit biztosítani tudsz nekik az az,hogy életben tartod őket.Nem egészségesen és nem úgy,hogy bárkitől is meg tudd őket védeni,csak életben maradást tudsz nyújtani.Jobb mint az utca,de nem jobb mint a menhely vagy egy új gazda.Menhelyen ivartalanítják őket,jobb helyeken már prémium tápokkal etetnek (ők kedvezményekkel jutnak hozzá),és járnak ki sétáltatók foglalkozni a kutyákkal.

Én..azt mondanám,hogy maximum egyet tarts meg aminek tudod biztosítani az ellátását,ha egyet sem akkor egyet se.Te se szeretnél kenyéren és vízen élni,ha élhetnél (képzeld oda a kedvenc dolgaid..) helyette szalonnán és pörköltön.Én is szeretem az állatokat,de nem tartok többet annál mint amit el is tudok tartani.

2022. márc. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!