Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi minden kell egy havanese...

Mi minden kell egy havanese kutyusnak? Mi a hártánya? Stb. Írjátok le tapasztalaitokat kérlek.

Figyelt kérdés
* Főleg tulajdonosok, állatorvosok, idomárok stb. véleményét kérem, de más is írhat. Linket köszi nem kérek
2010. szept. 13. 18:24
 1/5 audryenne ***** válasza:

Szia!


Hát mire gondolsz konkrétan?

Az én kutyám most másfél éves havanese kan.

Először is figyelj rá, honnan veszed, mert egyre elterjedtebb, divatosabb fajta és hajlamos a PRA-ra, patellára, sőt egyre több allergiás bichont is ismerek.


Kell neki egy fekvőhely...párna vagy "doboz". Az enyém nagyon szeret olyan helyekre bújni, ahol van valami a feje fölött, szóval első pillanatban beleszeretett a hordozójába (ilyen műanyag doboz)...azóta abban hajlandó csak aludni.:)


Játék is kell neki természetesen (pl fressnapfban lehet kapni sokfélét). Az enyém imádja a csipogós játékokat...mint ahogy a többi kutya is.:)

Nagyon játékos, sokat kell vele foglalkozni.


Ugyan kistestű kutya, de azért sok testmozgás kell neki (már attól függ, kinek mi a sok...). Én naponta sétálok vele 2xfél és 1xmásfél órát + gyakorlás, tanítás. És még csak ki se fárad. Hétvégén pedig kutyasuliba járunk.


Hamar kezdd el szocializálni (az utolsó oltás után, ,már viheted sétálni. Soha ne kapkodd fel, hagyd ismerkedni mindenféle kutyával, emberrel, találkozzon minél előbb minél több szituációval.


Az enyém most lazacos proplan tápot kap, ha elfogy áttérünk az acana bárány-almásra. Simán adhatsz neki prémium tápot is, mert nem eszik annyira sokat...prémium tápból meg főleg nem.


Elég gyorsan tanul és szeret is tanulni, ha gondolod agilityzhettek is.


A szőrét naponta/2 naponta érdemes kifésülni, a szeménél pedig bórvizes vattával a csipát.


Ha jól szocializálod és tanítgatod, egy nagyon barátságos, értelmes, szerető kutyusod lesz. Bár ez a legtöbb kutyára igaz.:)


Szólj, ha érdekel még valami...:)

2010. szept. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Még az érdekelne hogy van szaga? Hullik a szőre? Tényleg Hipoallergén(nem okoz allergiát)?
2010. szept. 13. 19:56
 3/5 audryenne ***** válasza:

Általában nincs szaga, max ha a trutyiban hempereg...de hát akkor kinek nem.:P Mi amúgy 3 havonta szoktuk fürdetni. Ne fürdesd túl gyakran, árt a szőrének + bőrének is.


Nem hullik a szőre. Azért is kell naponta/ kétnaponta fésülni, mert úgy jön ki a "régi" (vagy nemtudom hogy mondjam) szőr. Szóval vedlési időszakban előfordulhat, hogy 2 marék szőr is kijön a fésüléssel, de magától nem hullik. Viszont ha ilyenkor nem fésülöd rendszeresen, összecsomósodhat a szőre...máskor is , de ilyenkor hamarabb.


Úgy tudom, nem allergizál a szőre.

2010. szept. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
idomár vagyok: tüzes karika kell neki meg mutatópálca. esetlge fellépőkutyaruha.
2010. szept. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ajj bocs na kiképzőre gondoltam nem idomártra xD
2010. szept. 17. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!