Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem sokára lesz egy amstaff x...

Nem sokára lesz egy amstaff x mudi mixunk, és nagyobb korában (tudom hogy agilityt csak 1 éves kora fölött lehet kezdeni) vinnem agilityzni, és lehet az öv t is kipróbálnánk! Szerintetek sacperkb mennyire lenne jó ebben a két sportban?

Figyelt kérdés
Érdemes bele kezdeni később(mint írtam nagyobb korában) vagy inkább hagyjuk, és válasszunk másik sportot? Mert szerintem az öv Ben tuti jó lenne,de nem tudom biztosra.

2022. márc. 21. 17:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Hát ha atletikus alkatú lesz, akkor jó lesz agilityre, de őv-re biztos nem, ilyen fajtákat nem visznek ővre.
2022. márc. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm,még nincs nálunk de így látásra szerintem atlétikus alkat lesz...de olyat hallottam, h alapozni, 2 hónapos kortól lehet, földre tett lecekkel meg kuszo stb...ez mennyire igaz? Nem szeretném Elrontani a kutyám egészségét!
2022. márc. 21. 18:38
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Agilityt is, őv-t is lehet egészen kiskorától csinálni. Agilityt nyilván ugrások nélkül, őv-t pedig zsákmányfejlesztés, ösztönfejlesztés, fogásfejlesztés vonalon - a fogváltás kezdetéig.

De az őv-ben amstaffok alap szinteken relatív ügyesek (sajnos verseny szintre nem olyan alkalmasak), a mudi viszont egyáltalán nem őv-re alkalmas fajta. Attól függ mit örököl ösztönben, idegrendszerben a kutya.

2022. márc. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Rendben köszi! :)
2022. márc. 21. 21:34
 5/14 anonim ***** válasza:
29%
Atya èg! Nem az agility lesz a legnagyobb bajod ezzel a keverèkkel. Kèt ilyen fajtàt összerakni, hatalmas hiba!!!
2022. márc. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Öv-re sem a Mudi,sem a bull típusúak nem valóak.

Az egyik terelő kutya,a másik pedig fogókutya.Nem szoktak sem staffit sem pittet bevállalni öv-re.Rizikós,nem ereszt és valamikor nem is jó helyen keres fogást hiába tanítják meg neki,hogy hol kell/szabad.

2022. márc. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
2!nem tudták h vemhes a kutya!és amúgy ha jól szocializalom semmi bajom nem lesz vele! Minden a nevelésének múlik!!
2022. márc. 22. 13:28
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

Nem, nem minden a nevelésen múlik. Az idegrendszert, az ösztönöket nem tudod neveléssel felül írni! Nem volt még soha kutyád, igaz?


Nem tudták, hogy vemhes, de amikor megtudták sem ivartalanították a szukát. Meg egyébként is hogyhogy? Nem tudtak vigyázni abban a pár napban? Na ez innen sántít erősen. Szóval mégis tudatosan szaporítanak. Te pedig szaporítótól szerzel kutyát. Vannak bajok a fejekben...

2022. márc. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Egyrèszt nem, nem minden a nevelésen múlik.


Tény, hogy a nevelés elengedhetetlen és sokat lehet alakítani a kutyàn. De, az ösztönkèszletèt pont nem. Ösztönkezelès, kèzbentarthatósàg nyilvàn tanulható, deeeeee, egy ilyen mix mèg tapasztalt kutyàsnak is kihívàs lenne. De nyilvàn nem vagy az…


Külön külön is kemèny fajtàk, teljesen ellentètes ösztönkèszlettel (a vàlaszodból is làtszik, hogy se a kutyákról, se a kèt èrintett fajtàkról nem tudsz semmit). Azèrt az fincsi lesz, ha egy mudi idegrendszeri instabilitàsa, bizalmatlansága ötvözödik a staff zsákmànyossàgàval ès izomzatàval pl. sok sikert. Jah, es ne remenykedj, nem a te kiskutyad lesz a kivetel aki csudiszupi lesz, es egy àlom lesz nevelni ès kèpezni. Mivel tudatos keverek, igy nyilvàn a szülei is szaporitott fajtajellegü keverèkek, szoval gyerek, ezt megszivod rendesen!

2022. márc. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ok, ha nem tudták, higy vemhes a kutya, akkor honnan tudjàk, hogy ki az apa? Honan tudjàk h mudi-staffi mix???
2022. márc. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!