Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az baj-e, hogyha a frissen...

Az baj-e, hogyha a frissen elhozott kutyám megugat?

Figyelt kérdés
3. Napja van nálunk egy shiba inu kölyök (4hónapos, kan) első két napon még reszketett a félelemtől, akkor oda mentem hozzá, minél óvatosabban, és egy kicsit megsimogattam, mikor adtam neki enni és kimentem a helyéről, akkor el kezdett enni, de utána vissza is ment a sarokba, viszont mikor a 3. Nap délután megyek hozzá, mintha egy teljesen más kutya lenne hangosan elkezdett ugatni, és mikor közeledtem felé, akkor felvette a “védekező pozíciót” és harsányan ugatott egy kis morgással meghintve. Sajnos építkezünk és egy olyan házhoz kellett addig vinnünk ahol már nincs senki (előreláthatólag ez az állapot nyárig lesz), de amikor van időm, akkor elmegyek hozzá, hétközben 5-felé, hétvégén meg kb. 3-szor elmegyek arra. Igaz külön kennelbe van, de van egy nagyobb kutyánk is, aki semmi féle agressziót nem mutat a kis vakarcs felé. Nem szeretném túldramatizálni a dolgokat, csak érdeklődnék, hogy mi ilyenkor a teendő, vagy volt-e már valakivel hasonló?

2022. márc. 21. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Ugye nem azt akarod mondani, hogy egy kolykot total egyedul hagysz valahol, kint? Ezt most nem gondolod komolyan??

Napi egyszer mesz hozza? Mi van? Te normalis vagy, hogy ilyen korulmenyek koze kutyat veszel magadhoz?

Te nem tuldramatizalod, hanem khurvara leszarod a dolgokat.

2022. márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem volt jó ötlet kiskutyát venni ilyen helyzetben. Az nem elég, hogy naponta egyszer lát egy kicsit. Sokat számít a kezdeti szocializáció és így nem jó, hogy nyárig be van zárva a kennelbe ezeket a kis látogatási időket leszámítva. Főleg így, hogy még kicsi. Jó lett volna megvárni, amíg végeztek az építkezéssel. Amúgy azért csinálja, mert fél.
2022. márc. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Minek kellett kutya, ha nem is akarod tartani? Nemhogy normálisan tartani, hanem egyáltalán nem akarsz róla gondoskodni? Naponta egyszer kimész hozzá, hogy ránézz és dobj némi kaját? Vidd vissza oda, ahol "találtad" és hagyd is ott végleg! A nagyobbat is inkább add menhelyre!
2022. márc. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Vettèl egy szapis kölyköt, amit kiraktàl egy elhagyatott hàzhoz ès most fèlelmi agressziót mutat. Hadd gratulàljak! Fogadd csodálatom, ekkora b@lfasznak lenni màr müvészet, komolyan…
2022. márc. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Mi a f*sznak kellett neked kutya? És pont shiba? Hogy nyeltek volna le téged is bakker,nem lehetsz ilyen felelőtlen..

Veszel egy kölyköt aminek a fajtájáról és úgy a kutya tartásról is halvány fingod nincs,nem jók a körülmények a kutya tartásra,majd csodálkozol,hogy a kutya amit naponta 1x látsz egy "simi" meg egy tál töltés erejéig megugat?


Mi a rákot gondoltál kis haver? Megveszed a kutyát és az majd jaj de tudni fogja,hogy te vagy a gazdi és körbe kellene téged ugrálni? Már miért kellene neki? Köszönje meg,hogy elhoztad a többi kutya meg talán a normális gazda esélye elől és kicseszted egy kennelbe egy üres telken? A hideg maximum éjszakai 0-5 fokos időbe?

Azt tudja,hogy jön hozzá egy rókaképű kis nyikhaj,megvakargatja a füle tövét majd újra egyedül marad minimum 24 órára,holott 3 napja még legalább az anyukája mellette volt.


Ez a fajta NEM egy kicseszett kerti dísz! Ezek aktív társasági kutyák! Vidd inkább vissza,és ha alkalmas leszel arra,hogy kutyát tarts akkor szerezz be egyet,ne szivasd már azt a szerencsétlen kutyát..

Bár ha volt eszed kitenni és ott hagyni már 3x is nem is tudom hogy gondolom,hogy ezt megtennéd.Ahhoz ész és egy kis érzelmi intelligencia nem ártana.

2022. márc. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Örülj neki,hogy még most csak megugat amúgy.A Shiba egy végtelenül makacs,nehezen kezelhető,önálló fajta.

Szokasd csak meg vele,hogy ott poshad egy kennelben majd neked megy ha nagyobb lesz.Bőven elegendő a nyári időszakig ott lennie ahhoz,hogy az életben ne legyen lehetőséged megnevelni rendesen.Már,ha annak a kis szerencsétlennek egyáltalán megadatik valaha,hogy kiszabadul a kennelből és nevelni próbáljátok majd..majd egyszer.


Ezért nem akarnék soha kutyaként új életet kapni.Kifogsz egy ilyen szerencse csomagot b*szki a kis 10-15 élet évedre.Óriási szívás..

2022. márc. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

En annyira de annyira duhos vagyok a kerdezore :(

Remelem, hogy ez csak valami provokativ kamu szar, mert nem akarom elhinni, hogy ilyen ember letezik. Nem akarom.

2022. márc. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
85%
A shiba-k nem nagyon ugatnak. Valamit nagyon rosszul csinálsz, de erre az előző válaszok már felhívták a figyelmed.
2022. márc. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Ezen ponton kéne úgy orrba vágni, hogy egy életre tanulja meg, hogy a gazdára nem morgunk. Az enyémnek is ennyi kellett, azóta ha csak felemelem a hangom, kuss van, nemhogy morgás. A sok maflára meg ne hallgass, akik szerint már kutyát csak akkor lehet tartani, ha egész nap a lakásban van...
2022. márc. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

Persze, utolsó. Az a megoldàs, hogy bàntalmazzuk a kutyát, mert nem elègítjük ki sem a szellemi sem pedig a fizikai szüksègleteit.


Plusz, fèlelmi agressziós kutyàt meg ersz, az csak egyre rosszabb lesz. De nekem magyaràzhatom, nem èrtesz hozzà, buta is vagy mint a föld, ès mèg büszke is vagy rá, ez a legfaszább kombó… 🤦‍♀️


Tudod, voltam a mondioring (nyilvàn fingod nincs mi az) vilàgbajnoknàl egy szemináriumon, töle az idézet: ahol a tudàs vèget èr, ott kezdödik az eröszak.


Gondolkozz el ezen, ha kèpes vagy rà…

2022. márc. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!