Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kivitelezik ezt a...

Hogyan kivitelezik ezt a kutyatartók?

Figyelt kérdés
Párommal kiskutyát szeretnénk lakásba vásárolni. A fajta még képlékeny, weimari vizsla vagy tacskó a favorit. Nem is ez a lényeg, hanem hogy több kutyás fórumon is olvastam, hogy ideális esetben a gazdák nem hagyják magára a kutyát 6-7 óránál tovább még felnőtt korban sem. A kérdésem, hogy mégis hogy a viharban kivitelezhető ez 2 dolgozó ember esetében? Mindketten minimum 8 órát dolgozunk egy nap, munkába járással nekem egy inkább 9 óra elfoglaltság, páromnak 10. És feltételezem még manapság is a nagy átlag hasonló módon dolgozik, mint mi. Mégis sokaknak van kutyájuk. Ti hogy oldjátok meg ezeket?

2022. márc. 22. 15:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Feltehetöen nem 8-17-ig dolgoznak, hanem 6-12-ig, 14-22-ig és felváltva otthon tudnak lenni, vagy esetleg vannak nagyobb gyerekek, akik délután a lakásban vannak.
2022. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy. Otthon maradnak 10 órát. Enyémek is, mert egyedül élek.
2022. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Amikor felnő a kutya még azt mondom otthon hagyom arra a 9 órára, de kölyök korban nem tudom mi a megoldás.
2022. márc. 22. 15:11
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Sokan kamuznak ilyen portálokon, mert itt is kapják a lepontozást, ha elmondják őszintén, hogy napi 8-10 órát egyedül van a kutya. Dolgozó emberek vagyunk, ilyen az élet (én otthonról dolgozok, de ha be kéne járnom, hát akkor be kéne járnom, mit tehetnék?). Nyilván a kutya miatt senki nem fog részmunkaidőbe átmenni, a magyar fizuk nem igazán teszik ezt lehetővé. Ha azon kívül eleget foglalkoztok, játszotok, sétáltok vele, akkor semmi baj nincs ezzel. Az én kutyáim is amúgy főleg alszanak, mikor dolgozok, szóval akkor már mindegy, hogy otthon vagy olyankor vagy sem. A kutyák inkább este aktívak.
2022. márc. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
22%
Èn otthonról dolgozom.. ez a megoldàs.
2022. márc. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Vannak, akik csúsztatott munkarendben dolgoznak, nem ugyanakkor. Vannak, akik otthonról dolgoznak. Vannak, akik vállalkozók és rugalmas az időbeosztásuk. Vannak, akik részmunkaidőben dolgoznak. De sokan vannak, akiknél nem így van, és úgy is megoldható, csak nem mindenki szeret vitába belemenni. Ha én leírom, hogy a fajtamentés/menhely örökbefogadási szerződésében 12 óra szerepel, amennyinél több időre ne legyen egyedül hagyva a kutya, jönnek lepontozni, de attól ez még hivatalosan így van.

Egyik kolléganőmék szobakennellel oldották meg, míg a kutya kicsi volt, és a szobatisztaság tanításában is segített ez nekik.

Nálam heti 1 nap home office van, a péntek rövid nap, de most pont az a home office egy képzés miatt, ha véget ér a képzés, át akarok állni az otthoni munkavégzéssel hosszú munkanapra, így ott lesz a hétvége, 1 teljes home office, 1 rövid péntek, amikor hamarabb otthon vagyok, így 3 napot lesz csak hosszabban egyedül, és a szabadságokkal még nem is számoltam. A pandémia előtt ennyi HO sem volt.

2022. márc. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem túl idealizált képet látsz a fórumokon, én azt tapasztalom, hogy még mindig a többségnél úgy van, ahogy írtad. Egyedül marad a kutya a napi 8 óra munka időre.


Nekem van kutyám, korábban olyan helyen dolgoztam kb. 2 évig, hogy egyszer hazajöttem a kutyámhoz és levittem -ebédszünetben és az iroda is közel volt- Jelenleg pedig home office. Munkahelyek előtt meg sulis voltam szóval az nem számít.


Megoldás lehet a home office, az együtt élők nem egy időben dolgoznak így a kutya a 8 órás munkaidő ellenére sincs egyedül, haza menni a kutyához ha megoldható.


A másik ami szintén megoldás egyedül marad a kutya, "cserébe" munka előtt és után is nagy séták, foglalkozás, szocializáció; más kutyákkal játék így a gazdi munka idejét pihenéssel tölti a kutya.

2022. márc. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

Ferjem otthonrol dolgozik, en bejarok, szoval valahogy igy oldjuk meg.

Tacskom van, de pisiles nelkul maximum 8 orat bir ki, ha 5 perccel kesobb visszuk, mar bepisil (egeszseges, o ennyit bir).


Talalkoztal amugy mar eloben weimari vizslaval? Es ennek ellenere is ugy dontottel, hogy szobajohet 9-10 oras napi elfoglaltsag mellett is? :D

Csak kerdezem.

2022. márc. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Még nem döntöttem sehogy :)
2022. márc. 23. 07:22
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

A családban amikor volt lakásban tartott kutya, akkor én még suliba jártam, tehát kora délután már otthon voltam, nem volt egyedül túl sokat. Meg volt hogy szüleim váltva jártak dolgozni csak pár órás átfedéssel. Vagy volt hogy egyikük ebédszünetben haza tudott ugrani levinni a kutyát egy gyors pisiszünetre.

Amúgy meg sokan nyilván otthon hagyják 9-11 órára, kivitelezhető - kérdés hogy ez mennyire jó a kutyának. Én emiatt nem vállalnék be saját kutyát. (7 és 17 óra között senki nincs otthon.)

2022. márc. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!