Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy segítsek a kutyámon?

Hogy segítsek a kutyámon?

Figyelt kérdés
Szóval szeptemnberben csaltam be az utcáról, az is bele telt egy hónapba, hogy meg tudjam közelíteni, addig kóborolt össze vissza. Nem tudjuk ki volt a ,,gazdája'', próbáltam megkeresni senki nem jelzett vissza, hogy ismerné. Látszik, hogy bántalmazva volt, a férfiaktól retteg. Sajnos nem tudok mindig itthon lenni, egyetem miatt, mikor tehetem hazajövök, próbálok vele minnél több időt tölteni. Nagyon bátrortalan, orvoshoz alig tudtam elvinni, chippe nincs. A család többi tagjával nem tud megbarátkozni. Kibróbáltuk, hogy megkössük, hogy a többiek is tudják megközelíteni, szokja meg, hogy nem bántja senki, nem hiszem, hogy jó ötlet volt, azt hiszem megint kezdem elveszíteni a bizalmát. Ha nem kötöm meg, elfut, ha meghlátja a család férfi tagjait, pedig senki nem bántja. Nagyon sajnálom, nem tudom mit tegyek, rossz, hogy nem tudok vele annyit foglalkozni, amennyit kellene, de menhelyre nem szeretném adni, félek, akkor végleg bezárkózna és nagyon megszerettem. Hogy tudnám megértetni vele, hogy biztonságba van, hogy senki nem bántja?

2022. márc. 23. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

"próbáltam megkeresni a gazdáját" <-> "látszik, hogy bántalmazva volt"


Akkor mégis miért lett volna jó ötlet visszaadni neki?!


"Kibróbáltuk, hogy megkössük, hogy a többiek is tudják megközelíteni" <-> "szokja meg, hogy nem bántja senki"


Pedig pontosan ti is azt tettétek, ezek után nyilván még jobban fél.


Türelem, türelem, és esetleg kutyaiskola vagy "kutyapszichológus", aki végre elmagyarázná nektek személyre szabottan, hogy mit és hogyan. De tényleg, sok idő, nem kell elsietni, de a kikötés hihetetlen, hogy egyáltalán eszetekbe jutott.

2022. márc. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Szia! Jó ötlet lenne, ha profi kutyakiképző segítségét kérnéd. Egy tapasztalatlan/első kutyás gazdának is meg kell tanulnia bánni a kutyákkal, egy korábban bántalmazott kutya pedig még a tapasztalt, sokadik kutyás gazdikat is próbára teheti. Félő, hogy a tapasztalatlan gazda + bántalmazott kutya kombináció minden jószándékotok ellenére is előbb-utóbb bajhoz fog vezetni, jobb esetben ,,csak" agresszívan, támadólag lép fel a kutya, rosszabb esetben fizikai támadásig, harapásig is fajulhat a dolog. Nem azért mert gonosz a kutya, csak a korábbi bántalmazás hozhatja magával a kutya nagyfokú bizonytalanságát, ami miatt egy számára stresszes helyzetben (ami lehet akár az, hogy sarokba szorítva érzi magát, akár a helyzet bizonytalanságának szól, pl. nem érti a helyzetet), hirtelen rosszul fog reagálni... Érdemes lenne megkérdezni egy kutyakiképzőt, tartanak magán órákat is pont ilyen ,,nehéz esetek" számára, ahol csak rátok tud figyelni az oktató, feltérképezitek, hogy milyen inger hogy érinti a kutyádat, hogy kell megelőzni vagy kezelni az esetleges agressziót, hogyan lehetne bizalmat építeni és stabillá tenni a kutyádat. De a bizalom építéshez, a kettőtök közti jó kapcsolat kialakításához kelleni fog, hogy alap feladatokat illetve dominancia gyakorlatokat megtanulj te is, hogy a kutyának meg tudd tanítani, ehhez jó lehet egy több alkalmas tanfolyamra elmenni. Kb. 40 ezer forintért heti egy-egy alkalommal jártok egy pár hétig, a kutya egész életére meg fog térülni! Érdemes olyan kutyaiskolát választani, ahol pozitív megerősítéssel dolgoznak (jutalmazással), valszeg többre fogsz jutni egy korábban agressziót átélt kutyával ezzel a módszerrel.
2022. márc. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Csak kinti kutya? Ki eteti és hogyan? A megkötésen kívül mást nem is próbáltatok?


Azt írod alig tudtad elvinni orvoshoz. De ezek szerint elvitted. Chippet miért nem rakattál bele? Az oltást elkezdtétek?

2022. márc. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Ha jol ertem, te nem otthon elsz, csak neha hazajarsz, de a csaladod nem foglalkozik a kutyaval.

Az a baj, hogy innentol kezdve eredmenyeket nem nagyon lehet elerni, hiaba hivnal trenert, ha nincs minden egyes nap “kokemeny torodes” vele, akkor tokmindegy. Es nem ugy kell csinalni, hogy megkotod.


Nehez kerdes, mert igy nyilvan nem lehet mas gazdat talalni neki, menhelyen viszont jo helye lenne, szoktak rehabilitalni kutyakat, nade nem tudom, talalsz-e most helyet, ahol fogadni tudnak, mert a haboru miatt meginkabb fullon vannak.

De ha a csaladod hajlando ra idot szanni, akkor a legjobb lenne nyilvan a trener, de sok turelmet es napi “szenvedest” igenyel, mert nem 1-2 nap alatt lesz valtozas.

2022. márc. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagyon nagyon sok turelemre lesz szukseged. Nem napok alatt fog a bizalmaba engedni senkit. Nem volt jo otlet megkotni, most valoszinuleg megjobban fel.
2022. márc. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, fél napot volt megkötve, de nem bírtam nézni, már elengedtem.

#1-Azért szerettem volna megtalálni a gazdáját, hogy felelősségre vonjam.

#2-Teljes mértékben egyet értek.

#3-Igen, kinti, nem mer be sem jönni, nagytestű, gondolom juhászkutya volt. Igen elvittem, pórázon, meg az ölembe. Mikor megtaláltuk akkor nem volt benne chipp, már van és oltásai is vannak.

#4-Igen, jól érted. 4 nap ott, 3 nap otthon, akkor próbálok a legtöbbet vele lenni. A családom próbált közeledni hozzá, de ők már lemondtak róla, nem értik min mehet keresztül. Enni adnak neki. Tisztában vagyok vele, tudom rossz ötlet volt megkötni. Nem szeretném menhelyre adni, nem hiszem, hogy megnyílni és az itteni menhelyen tudom nem lenne jó dolga.


Nekem nem szenvedés az, hogy foglalkozok vele, tudom idő kell neki, nem sürgetem. Sokkal könnyebb lenne, ha ketten laknánk csak, de sajnos nem így van. Van még egy kutyám ő kistestű, de nagyon irígy, meglepő módon szeretik egymást, ő volt a híd mi közöttünk, addig eljutottunk, hogy mostmár velem játszik, eljön sétálni velem, még a szüleimet is elkísérte néha. Ha szólnak hozzá, messziről csóválja a farkát, de nem mer odamenni.

Nem akarom, hogy szenvedjen, biztos szenvedett már eleget.

Köszönöm a hasznos tanácsokat, megpróbálok beszélni valakivel.

2022. márc. 23. 16:02
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

3. Chip, egy p. Tehát tárgyesetben chipet.

Gondolom a kérdéshez nem tudtál hozzászólni, így kellett valami kioktató vérpanelkutyatartó-klisét idepuffantani.

2022. márc. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Számonkérés... Aha...
2022. márc. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó lenne, hogy ha te nem vagy otthon, a családtagok csak annyit tennének, hogy kézből etetik. Eleinte ha nem is veszi el, de legalább dobják a falatot egyre közelebb magukhoz. Ha már elveszi kézből, pici feladatokkal, leginkább formálással nagyon szépen fel lehet gyorsítani az oldódást. A közeledést pedig ne erőltessék, azt bízzák a kutyára.


(#3-as voltam, falun élek, kutyáimmal aktívan versenyzek, 2 sportkutya és egy mentett problémás kutya gazdája vagyok.)

2022. márc. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9# akkor meg nem értem, mire fel gyanúsítgatod a kérdezőt?
2022. márc. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!