Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik módszer a leghatékonyab...

Melyik módszer a leghatékonyabb arra, hogy egy kutyus szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kutyus
2010. szept. 14. 02:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vízhatlan, jól záró kutyaruha.
2010. szept. 14. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a rendszeresség. Az én kutyámat 3 óránként kellett levinni, és egy kezemen megtudom számolni, hogy hányszor pisilt itthon. De ezt mindig be kell tartani, mert ha ezt rögtön kitolod egy nap után mondjuk 4 órára, azt nem fogja kibírni. Legyen meg a rendszer, amit kibír, és akkor tudni fogja, hogy viszik le, és nem fog bevécézni. Ha össze-vissza viszitek le, akkor csak később fogja megtanulni, mert nem érti, hogy egyszer időben tud pisilni, máskor meg már nem tudja visszatartani, és úgy van vele, hogy nem tartogatja, mert ki tudja, mikor viszik le.

Próbáld megfigyelni, a te kutyád lehet hogy csak 2 órát, de lehet hogy 4-es is kibír. De azt az időt mindig be kell tartani! Leglábbis ha minél előbb szobatiszta kutyát akarsz.

2010. szept. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Előzőhöz csak annyit, hogy dicsérd meg mindig, ha lenn pisil/kakil. :)
2010. szept. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, neked kell megfigyelned, hogy kb. mikor kell neki, ehhez meg rendszer kell. Ha mondjuk minden nap 7-kor 12-kor, meg 19-kor eszik, akkor ki tudod számolni, hogy ezekhez képest nagyjából mikor kell neki. Mindig azonos időben vidd le, így tudja ő is, hogy meddig kell tartania. Ha látod, hogy keresgéli a helyét, szaglászik vagy köröz, akkor azonnal kapd fel és vidd le, akár tetten érés közben is kapd fel és vidd le.


Ha lent elvégzi a dolgát, akkor tegyél úgy minden esetben, mintha épp most találta volna fel az örökmozgót. Jutalom falat is mehet mindig. Ha otthon sikerül, akkor minél gyorsabban egy árva szó nélkül tüntesd el a nyomokat, és ahol felmostál, oda csepegtess egy kis citromlevet, vagy illóolajat, hogy ne vezesse vissza a szag. Ha otthon tisztaság van, akkor ő is megszokja, hogy az a jó.


Szóval rendszeresség, jutalmazás, takarítás, szagelfedés.

2010. szept. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nos..az enyém is 4 hónapos. Rendszeresen levisszük, eredmény semmi.Ahogy felérünk a lakásba,rögtön ürít.

Almot is csináltunk neki,oda se sz..rik.

Kutyapelus detto. semmi értelme.

Na szóval, hogy is kell szobatisztaságra nevelni? Talán vmit én is elrontok:)

2010. szept. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyi ideig kell lent maradni, míg már nem bírja visszatartani, hogy felvihesse :)
2010. szept. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

10.26: türelmetlen vagy :o)

Milyen időközönként viszed le? Megvárod mindig h pisiljen/kakiljon - mert a játék, futkározás megmozgatja a beleket és nagyobb lesz az inger, így lehet h mire felértek pont akkorra kell neki annyira h nem tudja tartani. Valamint azt vedd figyelembe h egy 4 hónapos kutya a gátizmait nem tudja még úgy szabályozni mint egy felnőtt.

Valamint célszerű megtanítani a kutyát vezényszóra pisilni. Sokat könnyítesz a magad helyzetén.

2010. szept. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

3 hónapos a kutyu.Minden étkezés után leviszem fél-egy órára sétálni,van amkor pisil v kakil,de nem mindig.

Kiváncsi vagyok, hogy tanitod vezényszóra pisilni?:)

Gyakran bosszúból is rápisl a szőnyegre,ha rosszat tesz és megfedjük,,vagy ha izgatott,örül,vagy idegent lát.

2010. szept. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A 4 hónapos kutyám tudott vezényszóra pisilni - úgy h 3 hónaposan hoztam el.

Nagyon egyszerű volt. Valahányszor pisilt, én mondtam neki h "pisil-pisil-pisil". Ennyi. És tudta és tudja most is.


És ne közvetlenül kaja után vidd le hanem várjál vele 1/2-3/4 órát - addigra megérik a cucc ;o) és biztos h lent fog produkálni.

2010. szept. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A kaki már nem gond, egy helyen végzi el.vagy lenn.

A pisivel máig gondok vannak,attól függ, őnagysága hol "akarja".Lenn az utcán ritkán pisil, de érdekes módon éjjel kimegy a teraszra.Napközben meg terasz+szoba:(

Van amikor direkt rápisil a szőnyegre!Ezt nem értem, vagy vmit nem jól csinálunk.

Természetesen jár a dicséret neki, ha jó helyen végzi el a dolgát:)

2010. szept. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!