Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kerülhetem el, hogy...

Hogy kerülhetem el, hogy ugasson a kutya?

Figyelt kérdés
A szomszédban van egy border collie, aki ha kint vagyunk a gyerekekkel a kertben folyamatosan ugat. Sokszor egymás hangját sem halljuk. Sajnos előfordul, hogy 1-2 órát is kisebb megszakításokkal de végig ugat. A gazdáit szinte sosem látom, hogy foglalkoznának vele, nagyon sajnálom a kutyát, de szeretnék nyugodtan kint tartózkodni a saját kertemben. Többi szomszédot nem ugatja. A gyerekek a kerítésen keresztül régebben simogatták. De ez még ősszel volt, azt hittem, ha már nem foglalkoznak vele, akkor abbahagyja. Elég, ha a hangunkat hallja, a belátás megakadályozása sajnos nem elegendő. Van valami módszer, hogy leszoktassam az ugatásról? Az, hogy ott ül a kerítésnél és néz minket nem zavar, csak ne ugasson.

2022. márc. 25. 17:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Csengője van-e a szomszédnak? Beszéltetek-e már vele?
2022. márc. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem beszéltem vele, mert nem látom értelmét. Csak konfliktust okozna, ha megkérném, hogy foglalkozzon többet a kutyájával. Nem hiszem, hogy attól, hogy szólok hirtelen jobb gazdája lenne.
2022. márc. 25. 17:32
 3/14 anonim ***** válasza:
21%
Engedd át magatokhoz, csinálj egy lyukat a kerítésen. Veletek szeretne lenni.
2022. márc. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Olyan kerítést csinálnék, ami nem látszik át, vagyis nem látja, amikor kint vagytok. Valószínűleg akkor nem ugatna.
2022. márc. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Átengedni nem szeretném, bár gondolom ez csak vicc volt. Egyszer átszökött, amikor még nem volt kész a kerítés és sajnos folyamatosan ugrált, borította fel a gyerekeket. Értem én, hogy örült, de sajnos egyszerű ül, ne ugrálj vagy fekszik sincs neki megtanítva.
2022. márc. 25. 17:56
 6/14 A kérdező kommentje:
A hangra is ugat, a nem átlátszó kerítés nem oldaná meg a gondot.
2022. márc. 25. 17:57
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Nem a te kutyád így értem, hogy nem szeretnéd átengedni, pedig az lehet megoldaná. Persze teljesen megértem, hiszen nem a tiéd.


A hangotokra is ugat - biztos örül hogy van ott valaki és szeretné ha foglalkoznának vele-


Viszont ha nem akarsz beszélni a gazdájával akkor ennyi. Hallgatod az ugatást, erre mást nem lehet mondani.

2022. márc. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%

#4 vagyok.

Tehát akkor is ugat, ha nem lát, csak hall titeket.


Nos, én akkor valami olyan kerítést csinálnék, ami viszonylag jó zajvédő. Esetleg utána kéne nézni, hogy forgalmas utak mellett a zajvédő falakat milyen anyagból csinálják. Vagy lehet, hogy egy barkácsboltban jó ötleteket tudnak adni.

Lehet, hogy utána is ugatna a kutya, utána is hallanátok az ugatását, de a fal letompítaná annyira, hogy nem lenne zavaró, tudnátok beszélgetni mellette stb.


Amúgy én is sajnálom a kutyát, mert nyilván a szerencsétlen azért ugat ilyenkor, hogy végre foglalkozzon vele valaki. Én ezt állatkínzásnak tartom, amit a szomszédod művel, de ezt nyilván nem tudod megoldani.

2022. márc. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Zajvédő kerítés megoldás lenne, csak sajnos az sokba kerülne. Ultrahangos ugatásgátlót nézek. Van esetleg vele valakinek tapasztalata? Ezek működnek?
2022. márc. 25. 21:52
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Orul nektek a kutya!! Engedd at magatokhoz.

Jutfalattal egy nap alatt megtanulja,h ne ugraljon.

2022. márc. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!