Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek, ha kedvenc...

Mit tennétek, ha kedvenc fajtátokat elutasítaná az egész család? (Második kutyánk lenne)

Figyelt kérdés

Szóval van egy fajta, ami évek óta a kedvencem, mindig is akartam egyet, csak aztán a menhelyen, ahol önkénteskedtem "beleszerettem" egy keverékbe, így őt választottam anno.


Mindenki egyetért abban, hogy legyen második kutyánk, viszont a fajtában már nem. Annyi a kifogásuk ellene, hogy nem tetszik nekik és csúnya. Utána már azt is mondták, mert gondolom rákerestek neten, hogy a szőre is hullik, ezért sem lehet. Most is rövidszőrű kutyánk van, neki is hullik, viszont nem akarok kozmetika igényes kutyát, aminek a szőréből minden séta után szedegedhetem ki a növényi részeket. Ismerek pár bichont és borzasztóan néznek ki eső után. A rövidszőrű kutyánkat latyakos időben is csak megtörlöm egy ronggyal és kész is van.


A lényeg, hogy a kutya az én nevemen lenne, én fizetném a vételárat és a dolgait (táp, spot on, oltás, felszerelések). Én járok a mostani kutyával is sétálni (ők maximum becsatlakoznak, de külön nem viszik el), viszont a lakás nem az enyém. Pár év múlva valószínűleg elköltözöm, akkor természetesen vinném magammal a kutyákat is. Ezt ők is tudják. Tehát igazából ez én kutyám lenne. Van joguk szerintetek beleszólni, hogy milyen fajta legyen?


2022. márc. 26. 12:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Milyen fajtáról van szó?
2022. márc. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Akkor legyen par ev mulva, ha ugyis koltozol, nem leszel lemaradva semmirol.

Na meg mondjuk az is szempont, hova, mert pl alberletbe egy kutyat is nehezen engednek, nemhogy kettot.

Es igen, sajnos van joguk beleszolni (gondolom a csaladod), hogy milyen kutyat tarthatsz, hiszen egyutt eltek, alkalmazkodni kell egymas igenyeihez, ez van, meg ha nevetsegesnek is tunnek az indokaik.

En pl rettegek a pokoktol es kigyoktol, igy ezt az egyet nem fogom megengedni a gyerekemnek, hogy otthon tartson. Lehetek most emiatt szar szulo, es hiaba nekem nem kene hozzajuk nyulnom, maga a tudat is, hogy egy masik szobaban vannak, megremisztene.

2022. márc. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
A lakás tulajdonosa mindenbe beleszólhat. Képzeld csak el, ha elköltözöl, veszel egy TV-t és valaki jön és megmondja neked, hogy milyen csatornát nézz rajta.
2022. márc. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Túl sok mindent nem tudsz tenni. A legegyszerűbb ha kivárod amíg elköltözöl.
2022. márc. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
Elfogadnám. Neked se tetszik az összes fajta, hát nyilván nekik se
2022. márc. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Itt egyedül a szőrhullás ami gond lehet a tulajdoni viszonyok miatt. Amiatt ne aggódj hogy csúnya nekik mert ha jó emberek meg fogják szeretni ha aranyos a fajta jó eséllyel. Tenyésztőt kéne megkérdezz a szőrhullásról
2022. márc. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Na azt meg ne probald, amire a 6-os akar celozni, hogy a hatuk mogott odaviszel egy kutyat! En azzal a lendulettel raknalak ki a hazbol, ha ezt megcsinalnad velem (ha nagykoru vagy).

A nem az nem.

2022. márc. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
6os vagyok, nem a hátuk mögött.
2022. márc. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
43%

A kutyamegerzi,ha nem szeretik. Vard ki inkabb az idot,amig megszabadulsz a korlatolt csaladtagoktol.

A bichon szerintem is csunya. Sokkal szebb es roti vagy amstaff pl.

2022. márc. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hova fogsz költözni? Mert ha nem saját lakásba, akkor egy kutyával is nehéz, nemhogy kettővel. Ezt is gondold át. Ha nem tudod vinni a kutyákat, a családodra marad, akik a meglévővel sem foglalkoznak úgy, ahogy kellene, ha az ő dolguk lenne, te meg gondolom, nem örülnél, ha elhanyagolnák a kutyákat.
2022. márc. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!