Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik kevésbé káros kullancs...

Létezik kevésbé káros kullancs szer kutyusokra?

Figyelt kérdés

Ami nem annyira kémiai.

Jelenleg a Frontline Combi van használatban.

Helyette gondolkozunk valami másban.

Köszi a válaszokat!


2022. márc. 27. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem, mi bajuk ezekkel az embereknek. Az előző kutyáim egész életükben kapták, 14 évet éltek le egészségben. A mostani kutyáim tablettát kapnak, mert az mindenféle élősködő ellen véd (bolha, kullancs, bélférgek, szívféreg), Nexgard Spectra vagy Simparica Trio ilyenek. Inkább adok nekik ilyen “kémiai szert”, minthogy valamit elkapjanak a kullancstól, esetleg szívférgesek legyenek.
2022. márc. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem amit írsz perszehogy.

Nekem az a baj ezekkel a termékekkel, hogy ugye kis mennyiségben de idegmérget tartalmaznak és ha pl a kullancs szippant magába a kutyus véréből akkor az idegméreg hatására elpusztul S így kipottyan vagy kikaparja a kutyus ha észre veszi.

A felsorolt dolgokat a miénk is kapja rendszeresen igen.

S ha már ennyi mindent kap akkor szeretném mérsékelni a kémiai adagot nála.

2022. márc. 27. 13:24
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
A felsorolt dolgokat? Tehát tablettát ÉS csepegtetőt is használsz? Az tényleg nem jó. Vagy ez, vagy az, de felesleges többfélével terhelni.
2022. márc. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

Vagy ezek amiket írtál vagy a természetes anyagok, vannak illoolajos nyakörvek amiben nincs semmiféle vegyszer.


[link]


[link]


Vagy veszel illóolajat (citromfű, geránium, levendula)


Más opció szerintem nincs. Vagy a "kémiai" szerek, vagy növényi olajok.


Illetve még azt lehet csinálni, hogy használod tovább a Frontline-t, ha egyébként elégedett vagy vele és alkalmanként, kúraszerűen adsz neki MSM-t ami támogatja:

,,a méreganyagok kiválasztódását a szervezetben"


[link]


Most jutott eszembe a fokhagymát is szokták ajánlani, lehet kapni por formájában.



Nem reklámozok semmit, azt se mondom melyik jó vagy melyik nem más variációt tényleg nem tudok.


Még annyi, bármit is használsz minden séta után nézd át alaposan a kutyát.

2022. márc. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, vannak illóolajak, vannak "bio,természetes " alapú készítmények is. Csak ezekkel az a gond, nem minden kutyán hat egyformán és sokkal gyengébb a hatásuk is.

Van olyan kutyás is, aki simán geránium olajat használ és neki beválik.

Az is számít, milyen helyen lakik, jár a kutya. Vannak nagyon fertőzött vidékek és vannak az átlagos helyek.

Mivel a méreganyagokat a máj bontja le, talán évente pár máriatövis olajos kúra segíthet a májnak regenerálódni.

2022. márc. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok igen ez így van, ahogy írta az ötödik válaszoló sok minden befolyásolja az adott szer hatását. Remélem nem volt félreérthető amiket írtam, nem állítom azt, hogy most azonnal válts illóolajokra, mert 100%-os védelmet nyújt. Mint alternatíva.
2022. márc. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hajaj áttnézzük mindig de még közben is.

Erdőben kanális parton van sok kullancs..

Köszi szépen a válaszokat mindenkinek!

Később írok még hogy mit is használ vagyis kap pontosan!

Legyen Szép napotok!

2022. márc. 27. 14:14
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Pontos hatóanyagot / készítményt most nem mondok, de azért vegyük figyelembe, hogy sok élösködő elleni méreg azért alkalmazható, mert ránk, emlősökre például nem hat. Vagy csak eszeveszett dózisban, ami a havi tablettaszedéstől pl. soha nem fog kialakulni. Legegyszerűbb példa a nyírfacukor. Mi ehetjük kétpofára, kedvencünk meg egy késhegynibe is belepusztulhat. Az ízeltlábúak meg aztán végképp meszebb állnak tőlünk metabolizmust tekintve, így sok olyan készítmény, ami ártalmatlan és csak annyiban terheli a szervezetet, hogy áthalad rajta.


Én azt javaslom, hogy doki javaslata szerint tarts máriatövis-kúrát, de használj megbízható készítményeket.

2022. márc. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Najó, tegyünk tisztába pár alapvető dolgot...

Az élősködők elleni szerekben lévő "mérgek" - hatóanyagok nem ártalmasak az emlősökre, hiszen van vér-agy gátunk. Előfordulhat egyes fajtákban a túlérzékenység bizonyos hatóanyagokkal szemben, olvassátok utána az MRD1 mutációnak picit.


A legtöbb kullancs ellenes szer a vesén keresztül ürül, májkárosító hatásuk elenyésző.


A kullancsok mellett a szívféreg már ugyanolyan veszélyes, szerintem marha nagy felelőtlenség egy kis levendula sprayre bízni a védekezést...


Amúgy meg a Frontline már nagyon elavult, sokkal újabb és jobb termékek vannak, spotonokban is, ugyan olyan áron.

2022. márc. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9es milyen "modern" készítményt javasolnál?
2022. márc. 27. 18:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!