Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha regisztrációs lapot kaptam...

Ha regisztrációs lapot kaptam származási lap helyett, "törzskönyv" néven, akkor át lettem verve?

Figyelt kérdés
Családi kutyus, nem hordom semmiféle kiállátásra, vagy ilyesmi, de törzskönyves kutyában egyeztünk meg a tenyésztővel. Akkor most kaptam egy ugyan papíros, de nem is törzskönyves kutyát?
2022. márc. 28. 23:27
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
58%

Igen.

[link]

2022. márc. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
65%
Igen, ha a szülők torzskonyvesek, nem lesznek automatikusan torzskonyvezhetoek a kolykok, hanem tenyeszszemle es szuresek kellenek, ha ez nincs meg, akkor marad a regisztracios lap. Hulyenek neztek, hivd fel oket holnap, hogy ez mi, nem ebben egyeztetek meg... bar hatasosabb lett volna helyben kozolni, miert vartal eddig?
2022. márc. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Mert sajnos most jöttem rá... Utólag kaptam meg, postán. Decemberben ráadásul. :( Teljesítményfüzetet is kaptam, nem is értem, hogy ez hogy történhetett, hogy nem vettem észre.
2022. márc. 28. 23:47
 4/32 anonim ***** válasza:
33%
2-es vagyok, bar valoszinutlen, de az is lehet, hogy bar megigenyelte a torzskonyvet, de meg nem kuldtek ki. Errol viszont biztos tajekoztatott volna, azert eleg lenyeges dolog szerintem.
2022. márc. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
23%

Ja hogy decemberi tortenet... akkor felejtos, hogy lesz torzskonyve.

De ez a kutyad ertekebol nem von le semmit, csak hat bosszanto, persze, amikor nem az van, amit megbeszeltetek.

2022. márc. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
53%
Kérd vissza a vételárat, a kutyának pedig örülj, ő nem tehet semmiről.
2022. márc. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
16%
Sajnos egy szaporítót támogattál.
2022. márc. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
85%
A törzskönyvben egyeztünk meg az azt jelenti, törzskönyvezett kutya árát fizetted ki? Szólítsd fel a törzskönyv küldésére, ha nem tesz eleget a kötelezettségének akkor a törzskönyvezett és az anélküli kutya piaci ára közötti különbözetet vissza kell adja. Ez nem így működik, ennyi erővel egy puszit is küldhetett volna miközben tőled egy hamis ígérettel elvette a törzskönyvezett kutya magasabb vételárát.
2022. márc. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
78%

Ha lezajlott a megegyezés vagy annak kísérlete, akkor pedig jelentsd fel csalásért! Ezt azért mondom előre, hogy menet közben a teljes kommunikációt úgy rögzítsd, hogy legyen bizonyítékod a csalásra!

Nem törzskönyvre törzskönyvet írni az megtévesztés, tehát kimeríti a csalás tényállását és a vagyoni hátrány is megvan. Amit ha helyrehoz, még mindig megtörtént a megtévesztés, és nem csak annak kísérlete, mivel a bűncselekményt be is fejezte már, megvalósította.

Csak akkor nem csalás, ha azt mondja, hogy jajjaj, tévedés történt, tessék itt a jó papír.

2022. márc. 29. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
61%
10: Igen, büntetőjogból írtam az első szakdolgozatomat.
2022. márc. 29. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!