Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős kortól lehet...

Mennyi idős kortól lehet barfozni?

Figyelt kérdés
Nemsokára (April 15) lesz egy amerikai Staffordshire terrierunk.szeretnék majd vele barfozni. Meg persze nagyobb korában, konyhai kiosztott is kapnak, mellette száraz tápot. Mennyi idős kortól lehet barfozni? Valamint melyik a legjobb száraz táp?gondolkodtam a Royal cabinon, de rosszat olvastam róla. Egyébként a Bartra vissza térve,egy közeli állat boltban lehet kapni farkaskonyhás termékeket.

2022. márc. 31. 18:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Kosztot*kapna*caninon*barfra*.@ telefonom folyton kijavít.
2022. márc. 31. 18:08
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

El kene donteni, hogy mivel etetsz. Vagy fozes vagy tap vagy barf, ne keverd oket. Akar kiprobalhatod az osszes etetesi modot is, ha kiserletezni akarsz,de egyszerre csak egyet.


Konyhai maradekot pedig termeszetesen ne kapjon, nagyon sok dolog nem valo a kutyanak abbol, amit mi emberek megeszunk.

Az en sajat velemenyem az, hogy 6 honapos kor elott nem mertem a kutyaval barfozni, de elvileg ha jol csinalod es mindent daralsz (csontot is) akkor mehet kolyokkortol is.

2022. márc. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyatej utan mar eszik a csontot es nyershust problema nelkul!!!


A mienk tenyesztoje is igy etette!!

2022. márc. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem egyszerre akarom, kipróbáljuk és amelyik a legjobban bejön neki:)
2022. márc. 31. 21:48
 5/9 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Amit tudok tanácsolni:


Amikor hazaviszed a kiskutyát egy ideig etesd azzal amivel az előző helyén etették, ez azért fontos mert a gazdi/helyváltás stressz a kiskutyának és nem jó még a kaját is változtatni.


Olvass sokat addig is a barfról az alábbi csoportokban:


[link]

Én itt tanultam meg a barfozás alapjait.


De mivel említed a Farkaskonyhát, így érdemes lenne felvenni velük a kapcsolatot és segíteni fognak.

[link]

2022. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fanni farkaskonyhajanal romlott budos hust kaptunk 3 alkalommal is. Aztan mar csak szupermarketbe vasarolok husokat.
2022. ápr. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%
Olyan nincs hogy Fanni farkaskonyhája. Fanni's BARFshop illetve Farkaskonyha van, ez két külön cég.
2022. ápr. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6,mas farkaskonyharol beszélünk, amirolcwn beszélek csak jó, friss húst, és termékeket adnak ki. Egyébként igen, egy ideig azzal fogom etetni amivel a tenyésztő,és majd szépen lassan, fokozatosan váltunk át
2022. ápr. 2. 14:23
 9/9 Maya Bunnyheart ***** válasza:

Ami még kimaradt a válaszomból. (de a start file tartalmazza)


Tápról nyersre váltás:


Kölykök (0-7 hónap) esetében, akik naponta még 3-4 alkalommal esznek, elég, ha a

nap utolsó egy vagy két étkezését kihagyjuk.


Az átállás legyen radikális!

Nem vegyítjük a régi menüt az újjal, mondván, hogy majd szép óvatosan hozzászokik

a kutya a nyershez. A koplaló nap után már csak nyerset kapjon a kutya, a keverés

emésztési gondot okozhat (puffadás, hányás, hasmenés, akár bélgyulladás).

2022. ápr. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!