Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le erről a...

Hogy szoktassam le erről a kutyámat?

Figyelt kérdés

Van egy német juhászkutyánk, 4 hónapos jelenleg. Kinti-benti kutyus. Napközben többször ki van engedve. Egy darabig jól elvan kint, de valamennyi idő után (mindig más) elkezd az ajtóra ugrálni és nyüszíteni. Be akar jönni persze tudom, nincs is kint sokat, már egy 30 percen belül legtöbbször ez van, de van hogy csak pár perc telik el... Ilyenkor nem szoktam beengedni rögtön, figyelem, hogy elhallgasson és csak utána. Amikor kinyitom az ajtót túrja be magát a házba, még csak 20 kiló, de már alig tudom megfogni, hogy ne berohanjon rögtön. Azt szeretném, hogy megszokja, hogy mikor bejon, leül az ajtóban és csak akkor megy tovább, ha én azt engedem, gondolván az olyan napokra pl, mint a mai, hogy tiszta sár és meg kell törölni. Fogom a nyakörvénél és vergődik, minden erejével menne be, hiába szólok rá, nagy nehezen parancsra leül, de még akkor is konkrétan ordítozik vagy 1 percig. Mikor lenyugszik akkor adni szoktam neki falatot és beengedem.

Hogyan lehetne hatékonyabban tanítani erre? Nem akarom, hogy az ajtóra ugráljon, mert tönkre teszi, most még nem csináltuk meg a szúnyoghálót, amit leszedett, de szeretném lassan, csak így felesleges. Ja és nagyon nem jó, hogy ekkora lendülettel jön befele.

Egyébként kb egész nap velem van, mert itthonról dolgozom

Szoktam többször pár perceket tanításra szánni, több gondolkodós játékot találok ki neki, sétálunk minden nap és szabadon is tud rohangálni olyankor legtöbbször, szóval van vele foglalkozva, de lehet nem elég?! Meg fogok próbálni még több időt fordítani rá, egyébként nagyon okos kutya, gyorsan tanul, egy élmény vele minden tényleg, ilyen kutyám még nem volt. De ez a fentebb említett dolog nagyon zavaró. Ordas német juhászkutya, szóval nagyon nagy a mozgásigénye tudom.


2022. márc. 31. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
44%

Az egy jó vonal, hogy nem veszel figyelmet róla addig, amíg le nem nyugszik. De a kapuszabályt is érdemes lenne elkezdeni bevezetni: ha nyitva is van az ajtó, csak akkor m,ehet be, ha engedélyt adsz neki. Innentől már csak egy egészen kis lépés, hogy ha bemegy, csak akkor mehet tovább az előszobából, ha megengeded neki. És akkor nem kell vele ordítoznod meg a nyakörvét rángatnod.

A kapuszabály egy alap szabály. Ha a tanítása nem megy, keress fel egy kutyaiskolát vagy házhoz járó kiképzőt.

2022. márc. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem én ordítok vele, hanem ő "kiabál" :D

Tervezünk menni vele kutyaiskolába majd. Köszönöm a tanácsot, valahogy eddig nem így közelítettem meg ezt a dolgot, az előző kutyáimnál ez alap volt, ők felnőtt, örökbefogadott kutyák voltak, velük könnyebb volt így valamelyest.

2022. márc. 31. 21:39
 3/3 anonim ***** válasza:
44%

4 hónapos nj-t azért meg lehet a testeddel akadályozni, hogy berontson. Elé állsz, mondod, hogy nem! és ül. Akár egy kis falat is lehet a kezedben, amit leülésnél odaadsz neki. Picit mozdulsz, mintha hátra lépnél, akkor tuti beindulna, de te ismét elé állsz és jön a NEM-ül, juti. Ne várd, hogy akár egy nap alatt is megtanulja. Kölyök még nagyon.

Ez a szelíd módszer.

A másik, hogy az ajtónál állva lassan nyitod. Amikor mozdul, rácsukod az ajtót gyorsan , közben mondod nem, vagy marad.

2022. márc. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!