Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám màr egy órája nyüszít...

A kutyám màr egy órája nyüszít megállás nélkül. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Panelban élek, a kutya konyhában, meg az előszobàban szokott mozogni, a szobába nem engedem be. Ma viszont nem voltam itthon, és magára hagytam egy órára (nem tudtam magammal vinni, a rokonom pedig nem vállalta), nem szoktam soha magára hagyni. A lényeg, hogy valahogy beszökött a szobába, és mióta itthon vagyok (egy órája kb) itt ül a csukott szobaajtó előtt, és nyüszít. Már voltunk lent sétálni, evett, ivott, dolgát elvégezte. Szoktunk játszani is, foglalkozom vele amennyit csak tudok, és próbálom tanítani is.

Nemrég van nálam, kb egy hónapja. Nincs még ivartalanítva, egy éves. Életem első kutyája.

Mit kéne vele csinálnom, hogy abbahagyja? Kimentem hozzá, de csak annyira hagyja abba a nyüszítést, míg kint vagyok vele.

Tippek?

Csak normális válaszokat kérek, beszólàsok, meg "kamu" meg hasonló dumák nem érdekelnek! Köszönöm!


2022. márc. 31. 20:53
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
86%

"Ma viszont nem voltam itthon, és magára hagytam egy órára (nem tudtam magammal vinni, a rokonom pedig nem vállalta), nem szoktam soha magára hagyni."

Szeparációs szorongásos kutyát csináltál belőle, nem két perc lesz vissza csinálni. Ezért nem jó, ha 0-24 vele vagy. Ezt eredményezi.

2022. márc. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
88%
Engedd be a szobába. A lakásban nem fenntartható, hogy kizárod a saját életteredből. Minek kellett akkor kutya?
2022. márc. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
20%

1# Remélem tisztában vagy vele hogy hatalmas kamu, hülyeség ez a "szeparaciós szorongásos" szöveg, mert nem attól függ mint amit ti, a botcsinálta kutya szakértők hirdettek!!!!


Én 5 éve vagyok együtt NON-STOP a kutyámmal, szinte egy tányérból eszünk, együtt alszunk, napközben hozzám bújik, DE AKÁR 1 napra is magára hagyhatom, SEMMI gondot nem okoz neki, mert megbízik bennem.


Röhejesen hangzik de mindig elmagyarázom neki, hogy sietek, hamarosan jövök.


Csendben elmegy aludni. Van hogy arra jövök haza hogy a kedvenc helyén szunyókál.


Nagyon okosak a kutyák, partnereként kellene velük bánni.

Nem úgy mint valami "idomítható" kutya.

2022. márc. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Nem sokára költözöm családi házba, szóval már nem sokáig vagyok a panelban, ott már jobb lesz. A szobába nem engedem be, allergiás vagyok a kutyaszőrre.

Egyébként nem vagyok vele 24-ben, eddig vagy én voltam vele, vagy a rokonom, vagy átment egy másik rokonhoz.

Ma itthon volt kicsit egyedül, mondta a szomszéd, hogy kicsit ugatott egy rövid ideig, de mást nem hallott.

2022. márc. 31. 21:08
 5/39 anonim ***** válasza:
88%
A kutya társas lény, egyedül unatkozik, ezért szeretne veled lenni.
2022. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem szoktattad az egyedülléthez, miért hagytad hirtelen ennyi időre egyedül?

Miért nem lehet veled, ha otthon vagy? Vagy miért nem nyitod ki legalább a szoba ajtót és tanítod meg, hogy nem mehet be? Akkor legalább látna és nyugodt lenne.

2022. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
87%
Mitől lenne jobb a családi házban?
2022. márc. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Próbáltam nyugtatni, mikor kimentem hozzá, de addig hagyja abba, míg kint vagyok vele. Azt nem akarja megérteni, hogy a szobába nem jöhet be, a fürdőbe be se próbál jönni soha, nyitva hagyhatom az ajtót teljesen, de a szobába ezerrel rohanna be, amint nyitom az ajtót.

Mint írtam játszottunk, sétáltunk, elküldtem aludni(ilyenkor már aludni szokott), de alvás helyett ezt csinálja most.

2022. márc. 31. 21:11
 9/39 anonim ***** válasza:
38%
#7 remélem ez csak költői kérdés volt.
2022. márc. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
86%
7. vagyok. Nem, teljesen komolyan kérdeztem.
2022. márc. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!