Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy border collienak mennyi...

Egy border collienak mennyi mozgás kell?

Figyelt kérdés
Oké hogy sok, de pontosabban?

2022. ápr. 1. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Kutyafüggő, de nyilván nem lesz elég neki csak a séta, sokat kell mozgatni, aktív fajta.
2022. ápr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Egyedfüggő, tenyésztési iránytól is függ, nem mindegy, hogy terelésre, sportra, terápiás célra, show vonalon tenyésztették.
2022. ápr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Az összes
2022. ápr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
De mit vársz erre a kérdésre? Leírjuk, hogy 30km futás? Vagy 2-3 óra játék? Ezt nem lehet így megmondani, mert kutyafüggő. Annyi mozgás kell neki amennyitől elfárad, ettől pontosabbat ne várj.
2022. ápr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Tenyésztőt kellene megkérdezni. Egyébként napi 1-másfél óra séta, napi többszöri játékidő biztos kell neki. (Nekem utcáról befogadott Border Collie keverékem volt, és ennyit igényelt). Tanítani kell és sokat foglalkozni vele, egészen öreg koráig. Nagyon okosak és imádnivalóak, az biztos.

Csak akkor vállalj kutyát ha kész vagy beáldozni jobb esetben 15 évet rá (abszolút megéri, de nem minden ember képes rá sajnos).

2022. ápr. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 qkker1 ***** válasza:
55%
Sok, napi 2-3 óra intenzív mozgás a minimum.
2022. ápr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Nekem van borderem, nagyon sok függ attól, hogy milyen az a mozgás.

Pl a sétát végtelen ideig bírja, sőtt unja is, ha kirándulni megyünk, mindig az elején le kell labdázni és néha útközben is meg kell állni. 20-30 perc bikejöring viszont fél napra lefárasztja, ahogy a frizbizés vagy trükkökkel egybekötött labázás is. Egy agility edzés is nagyon le tudja szívni az energiáját (meg más borderekét is), pedig ott csak 3x5 percet vannak max a kutyák a pályán. Nyáron a melegben nyilván nem is nagyon kívánja a mozgatást, max reggel és este.


Az ilyen habitusú kutyákat a mozgatás mellett érdemes megtanítani pihenni is, az enyém nagyon jól tudja, hogy ha bent vagyunk, nincs játék vagy maximum akkor, ha én kezdeményezem, ezért nagyon jól elszundikál a helyén, miközben dolgozom.

2022. ápr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem az utolsó válaszoló tökéletesen leírt mindent. Külön kiemelném a meg kell tanítani pihenni részt. Nekem shibám van ugyan, ami azért talán nem pörög úgy mint egy border, de azért ők is nagyon nagy energiával rendelkeznek. De ő is tudja, ha bent vagyunk akkor pihenni kell, és képes 8 órákat egy pózban végig aludni.
2022. ápr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak mozgás van, abból nincs határ. Az édes kevés neki. Szellemi és ösztönszintű fárasztás kell neki főleg.
2022. ápr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%
Mindenképp tanyán, vagy legalább nagyobb kertben kell tartani, és napi két sétánál kevesebbel sem úszod meg.
2022. ápr. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!