Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Begale kiskutya, mindent szét...

Begale kiskutya, mindent szét rág, ki hogyan tanítja?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 8hónapos Beagle kiskutyánk, 4hónapja van nálunk. Viszont egyszerűen szét rág mindent.. cipők, pénztárca,gyerek játékait, sapka, ruha, szőnyeg, ajtó sarkát, ágy fogóját, fésülködő plusz konyhaszekrény sarkait, ma pl nem voltunk itthon, bejutott a kislányom szobájába, szetszedte a plüssöktöl fogva egyszerűen mindent amit elért.. nagyon el vagyok már keseredve.Még mielőtt az lenne milyen rossz gazdi vagyok, napi 1-1.5 órát sétáltatom, kint játszunk vele a szabadba rengeteget, játékokat vettünk neki, csontokat, legalább 5labdát már ami nem sokáig tart.. de kint mivel jobb idő van sokat játszunk a szabadba, de ott is ami kézzel fogható rohan el vele..vizér kiborítja szalad a tállal együtt.. szóval eszméletlen. Probáltam már erényesen szólni, hogy tudja azt nem szabad( nem bántom ) ha rág valami olyat amit nem szabad odaadom a saját játékát, dicsérgetem. Plusz a lányom bent is rengeteget játszik vele. Szőnyeg csak a gyerek szobájában van már, az is csak a gyerek miatt. Már amit tudtunk mindent felvettünk, elraktunk előle, gondolok itt cipőkre, szőnyeg, kint nem hagyunk semmit, ajtókat zárjuk ha nem vagyunk itthon. Amikor itthon vagyok/vagyunk többnyire mondhatom hogy szem előtt van. Viszont amikor nem, akkor történnek ezek a dolgok. Annyi még, hogy nagyobb nappalink vagy konyhával, a kutyus tehát itt van. Viszont ami melette szól hogy szobatisztaságban nagyon ügyes 😊 tudja hogyha rosszat csinál, sunyít de utána megint ugyanazt elkezdi.. Akinek van benne több tapasztalata, ki hogyan tanította meg? Melléteszem hogy nagyon szeretem, nem teher nekem mert odáig vagyok érte, csak nehéz így hogy tényleg mindent szét rág. 😔 Köszönöm a válasszokat!

(Ui: Nyilván az elején amikor nem ismertük még úgy a kutyust és kezdtük kitapasztalni hogy milyen, utána kezdtem el felszedni mindent, és elrakni mindent mert nem számitottam rá hogy ennyire rosszcsont lesz, tehát azóta sok mindenben probálunk alkalmazkodni a kutyushoz, kérlek ne szedjetek szét, azért írtam ha esetleg valamit rosszul csinálok, tudjam orvosolni a problémát)


2022. ápr. 1. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kutyaovi/kutyasuli. Mindenképp nevelni kellene, egy kicsit tudatosabban.

De egyébként ez a korszak ezzel jár. Ki fogja nőni. A miénk már 5 éves lesz idén, és igazi tündéri családi kutyus. A mai napig energikus kis bohóc, de már tudja, hogy mikor van játék meg hülyéskedés, illetve a sétákra pörög fel nagyon, és amúgy pedig egy haláli nyugodt kutya.

2022. ápr. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kolykok ragnak, ez van.

Amig nem vagytok otthon, szobakennelbe kell szoktatni, ahol nincs mit tonkretenni. Ha meg tetten ered, leszidod. Megverni nem kell, eleg egy hatarozott "nem szabad". Elobb-utobb megtanulja, de a beagle egy makacs, nagy energiaszintu vadaszkutya, ha nagyobb lesz, nem eleg a 1,5 ora laza seta. Feladat kell neki, jatek mas kutyakkal, nagy kirandulasok, futkarozas.

2022. ápr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
38%
Milyen sportot, munkát fogtok csinálni? A beagle munkakutya, ha nem kap megfelelő foglalkozást, keres magának. Ugye nem hobbikutyának vetted? Ha igen, miért?
2022. ápr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válasszokat! Kutyaiskola tölünk 60-65kmre van legközelebb, de ha más nem segít akkor mindenképp megprobálom,és a kutyakenelt is, legalabb addig amíg nem vagyunk itthon.

Utolsó: Nem szerettem volna erről beszélni, de röviden tömören a kutyus egy másik családnál volt (falubeliek) kb 1hónapnál többet nem lehetett náluk a kutyus, de költözés miatt mondjuk úgy hogy "elajándékozták" és volt ez a lehetőség vagy pedig azt mondták menhely. Elfogadtam a kutyust sajnos vagy sem teljesen tudatlanul. Van egy másik kutyám is,őt könyebb volt megtanítani de nem gondoltam hogy egy kis beagle így feladja nekem a leckét 🤭 mindenesetre megszerettük nagyon, sokat olvastam utána úgy gondolom probálok is mindent megtenni ahogy időm engedi de azért érdekelne tapasztaltabb emberek véleménye is hogy ki hogyan tanította hátha sikerül kapni valami jó tanácsot 😊

2022. ápr. 2. 00:38
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor itt a tanács, a beagle munkakutya, hajtóvadászatra találták ki. Adj neki munkát! Fáraszd le szellemileg és ösztönszinten is naponta!
2022. ápr. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!