Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen kutyus...

Szerintetek milyen kutyus illik hozzam?

Figyelt kérdés
Nagy kertünk van, szóval rohangálhatna egész nap, napi 1-2 nagy séta, kutyaoviba és kutyasuliba is járnák vele. En az őrző-védő sportosabb kutyákat kedvelem. Mivel olyan kutyust szeretnek aki megvéd ha kell, és őrzi a házat is, de ugyanakkor tudok vele agilityni.Van egy 9 éves húgom is. En 16 éves lány vagyok. Es rendszeresen vinnem állatorvosi vizsgalatokra, és elvegeztetnem rajta az összes szűrést (pl.: csípő diszplázia...stb.) Es teljes jogú családtag lenne, de néha elvinnem kiállításra. Mar van egy keverek kutyusom, ezert most fajtatiszta kutyust szeretnek. Minden nap játszanánk is vele. Itthon is minden nap gyakorolnánk a kutyasuliba tanultakat. Naponta 2x kapna enni. De amúgy kint lenne tartva, vagy max. az előszobába bejöhet, mert anyu allergiás a kutyaszőrre. Szerintetek milyen fajta kutyust válasszak? Mert apu meg anyu is azt mondta olyan lesz amilyet en szeretnek. Csak nem tudok donteni.
2010. szept. 14. 20:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%

Hát, a Cane Corso az megfelelő lenne, persze mivel őrző-védő fajta, érteni kell a neveléshez.


De minden szempontból megfelelne neked, elég sportos, agility-ni viszik, izmos, erős kemény házőrző, de családjával szemben nagyon barátságos.


Nem túltenyésztett, ez szintén nem hátrány.

2010. szept. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
47%
A boxer a nektek való kutya, mert azért vedd figyelembe, hogy egy kilenc éves kislány nem tud fölötte lenni a rangsorba, ezért nem kell nektek kemény kutya. Őrzi a házat, sőt, ami nagyon fontos, szeret titeket, nem olyan kemény kutya, mint egy belga vagy egy rottweiler, ám mégis őrző-védő hajlamai vannak. Agilityzni is lehet vele, sportos, nagy mozgásigényű kutya, ám tudja, hogy ha pihenés idő van, akkor lehet alduni, nem mint egy munkakutya. Fontos, hogy a kennel, amiből kutyát választasz, jó idegrendszerű, szocializált kiskutyust adjon a kezedbe, bár a nevelést élete végéig folytatnod kell. Azt tudd, hogy nagyon játékos, akár órákig képes neked visszahozni egy labdát, szóval a labda apportírozását tantísd meg neki. Szereti a vizet, a nagy sétákat, de az ólja árnyékos helyen legyen, mert a pofája miatt nem bírja a nagy meleget. Szukát válassz másik kutyához, a hímek sokkal dominánsabbak, agresszívebbek lehetnek, egy-egy dominanciaharc során komoly sebeket ejthetnek a másikon, a szuka ennyire nem agresszív. Nagyjából azt hiszem, mindent elmondtam, ha kérdésed van még, tedd fel nyugodtan. Sok sikert!
2010. szept. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nemetjuhasz
2010. szept. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Pásztorkutyákat ajánlom! Mudi, pumi, belga juhász, német juhász, ausztrál juhász. Meg persze border és kelpie, de ezek barátságos kutyák nem túlzottan őrzik a házat. Vagy esetleg dobi? De azért ezekhez erős kéz kell (mudit is könnyű elrontani ezért kell ügyesnek lenni, a pumiban is terriervér folyik). De ha viszed iskolába akkor könnyebb a dolgod, tudnak javítani ha valamit elrontasz.
2010. szept. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
En a Malionison es a Rottweileren gondolkodtam. Szerintetek?
2010. szept. 14. 21:11
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem cane corsom van és nagyon NEM kinti kutya. Iszonyatosan gazdi centrikusak, tehát folyton a családdal lenne (nem bírja a magányt)+ szeret melegben, kényelemben lenni. Amúgy meg hajlamosak diszpláziára, tehát nem a legjobb agilityzni velük.

Pl. a boxer jó választás lehet. Sportos, mozgékony kutyák. Annyi, hogy ők is rövidszőrűek és nem a legjobb, ha hidegben kint vannak.

2010. szept. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Malionison vagy Rottweiler? Hát, én a Rotit sokkal jobban szeretem, de a roti nem alkalmas agility-re , meg más effélékre.

Biztos meg lehet neki tanítani, de nem alkalmas rá. Más a jelleme, és hát ügye fizikailag se egy nyurga, ruganyos kutya.

2010. szept. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, a boxeres. Pontosan, a rottweiler izomzata és csontozata nem alkalmas erre a hobbyra, a malinois-é annál inkább, DE! Nagyon kemény kutya, tapasztalt felnőtt kezébe való, semmiképp sem gyerek mellé, óhatatlanul kárt tehet benne akkor is, ha szocializálva van. Nagyon nagy mozgásigénye van, munkakutya, muszály valamivel lefoglalni, szinte nem lehet magára hagyni, a gazdi közelsége a legfontosabb neki. A cane corso is egy gyerekszerető, őrző-védő kutya, de nagyon tömör az izomzata, így nem alkalmas agility-re. Még mindig kitartok a boxer mellett, szerintem a legmegfelelőbb nektek. Sok sikert!
2010. szept. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem a vita kedvéért, én is furcsálltam, hogy a Cane corso jó agility-re, a fajtával foglalkozó helyeken olvastam, és én is csodálkoztam rajta, mert nekem se tűnik egy agility-s fajtának.


De hát ha azt írják, hogy mostanában egyre gyakoribb az agility versenyeken, akkor biztos így van.



Persze a boxer is remek választás, főleg hogy a boxer amúgyis egy ,,nagy gyerek" így mindenképp jól elvan a gyerekekkel.

2010. szept. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedbe biztosan valamelyik belga juhászt választanám, nem feltétlenül a malinois-t, hanem a tervuerent, dehát ez már csak izlés kérdése! :)
2010. szept. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!